bugün

çok saçma, tuhaf ve çelişkili bir durumdur. şimdi arkadaş senin ülken müslüman bir ülke, halkının yüzde 98'i müslüman. böyle bir durumda sen başörtüsünü okullarda ve kamuda yasaklıyorsun. okul ve işyerleri neredeyse hayatın tümü olduğu için sen kadınlara hayatın tümünde başörtüsü yasağı koyuyorsun. bu ne demek? bütün kadınlar başı açık olmalı demek. iyi de sen müslüman ülkesin. islam'da başörtüsü var ve türkiye'de her 100 kadından 99 tanesi müslüman ve sen bütün kadınların başlarını açmaya çalışıyorsun. bu boşuna uğraşmak değil de nedir? 10 tane kadın varsa en fazla 2-3 tanesinin başını açabilirsin ama geriye kalan 7-8 tanesi bu işe bir ölüm-kalım meselesi olarak bakar. ''kafamı kesseniz de başımı açmayacağım'' diyen kızı ne çabuk unuttunuz?

siyaset halka göre yapılır. halka göre siyaset yapmayan kişinin iktidarı devrilir. senin ülkende yaşayan bütün kadınların başları açık olabilmesi için senin hıristiyan bir ülke olman gerekir. müslüman ülkeysen bütün kadınların başı açık olamaz kardeşim kusura bakma. ta en başında din olarak islam'ı değil hıristiyanlığı seçseydin bu siyaset tutardı. nasıl mı? günümüzde bazı hıristiyan batı ülkeleri başörtüsünü yasakladı. hatta fransa çarşafla sokağa çıkmayı yasakladı. peki bunların hıristiyan halkları hiç sokağa döküldü mü ya da prostesto etti mi? bir tane hıristiyan alim çıkıp da ''hop kardeş sen ne yapıyorsun?'' dedi mi? hayır. çünkü hıristiyanlıkta başörtüsü yok. var diyenler var ama bence yok. hangi müslüman ülkeye giderseniz gidin kadınların yüzde 90'nı başörtülüdür. ama hangi hıristiyan ülkeye giderseniz gidin 1 tane başörtülü kadın göremezsiniz. hıristiyanlıkta başörtüsü olsaydı mutlaka 1 tanecik başörtülü görürdük, ama ben hangi hıristiyan ülkeye gidersem gideyim 1 tanecik başörtülü görmedim. 1 tanecik olsa görürdüm değil mi?
devletin dini olamayacagini, her inanca, dusunceye esit mesafede durmak zorunda oldugunu kavrayamamis insanlarin haksiz serzenisi.
iktidardakilerin yahudi olmasındandır.
müslüman değil, laik(!) bir ülkede yaşadığımızdan olabilir.

not: sözlükte o kadar çok troll var ki eksileyen laik mi yoksa ironiyi anlayamayan bir müslüman mı merak ettim.
ironi üstüdür.
kural ile yasağın arasındaki ifade farkını anlayamayan yurdum insanı girdisi.

kamu kurumları dışında isteyen isteği gibi dinine uygun kılık kıyafet seçiminde bulunabilir. bizim partilerimiz dini siyasete alet ettiklerinden dolayı ve de resmi kurumlarının içinde siyaset yapılamayacağından dolayı bu kuralın uygulandığını düşünüyorum.
güncel Önemli Başlıklar