bugün

bir nevi türkiye'nin cat stevans'ı.müzisyen iken değişim geçirip dindar bir insan oluvermiştir kendisi. sanırım şu aralar hilal tv'de bir program sunuyor.
(bkz: hilal tv)
--spoiler--
bana az önce hayatımın şokunu yaşatmış insan evladı. şöyle ki; googlevideo'da başka bir şeyi ararken karşıma çıkan esmaü'l-hüsna okuma çalışmasını dinlemek için açtım ve ve ve, aman tanrım! yahu adam allah'ın güzel isimlerini okuyor ama fonda the doors'un "the soft parade" şarkısı eşliğinde. allah'ın güzel isimlerini "the soft parade" ile birlikte dinlemek bana hakikaten zevk verdi ve adamı takdir ettim. hani engin noyan'ın "ben aslında entellektüel geçmişimden kopmadım ve bu halimle türk-islam alemine yeni bir soluk getirebilirim" havası vardır ya, ilk kez bir işe yaramış. sentez allah'ın verdiği akılla yapıldığına göre güzele ulaşmada hiç bir engel tanımamalı ve engin noyan da bu yönelimi içseleştirmiş the doors senteziyle.

neyse, sonra anladım ki winamp'i açık unutmuşum.
--spoiler--
21 mart 2008 de vahyin penceresi programında mustafa islamoğlu'nun bazı sözlerinden sonra verdiği orjinal tepkilerle yarmıştır.

biz de şaşırıyoruz hocam fakat ronaldinhonun rövaşatasından sonra gaza gelen arap spiker gibi bir tepki vermiyoruz *~
13 nisan 1996'da kahvaltıda yumurta yediği tahmin edilir.
zap anında hilal tv diye bi yerde hezeyanlarından bahseden kişi idi.
ondan daha tuhafı ise cenk erdem'in erdem'inin orada olmasıydı.

toplu mu delirdiniz lan..
iyi yüzen bir müslümandır.
http://www.youtube.com/watch?v=MsFgxiVkOUE
geçmişinden dolayı eleştirilmiş müzisyen ve yazar. bir insan değişemez mi? piyasadaki bi dünya yobazdan çok daha adam. youtubedaki türkçe duası çok güzeldir.
dün akşam uydu kanalı olan '' hilal tv'' ekranların da canlı yayında atatürk'e ''bay kamal'' demiş insan evladı.

geçtiğimiz yıllarda ani bir hareketle müslümanlığa geçmiş, tasavvuf müzikleri yapardı. şimdinin se yeni alimi hocası kesilmiş..

sen kimsin atatürk'e canlı yayında hakaret edersin? müslümanım o günah, bu şirk diye konuşurken, ölmüş bir insanın arkasından nasıl da ''psikolojisi bozuk'' dersin? bir müslüman insanı ölmüş insan arkasından konuşur mu?

böyleleri hala dışarda geziyor ama atatürk'ü koruyp seven insanlar maalesef ki içerde...

nasıl bir türkiye olduk biz?
(bkz: müslümansan yandın)
şöyle bir şarkı söylemiştir:
http://www.youtube.com/watch?v=h_m9_9HdJMw
Yanlış bir 'hoca'nın peşinden gitmektedir. Allah kurtarsın.
Çok cahil bi adam. Müslümanlığı selamun aleyküm'e indirecek kadar cahil.
yırtık pantolon modası ironisiyle güldürmüştür.
http://www.youtube.com/watch?v=5na3jLxhjLw
anlatımını beğendiğim bir hoca.
kobani diye zırlayan şovmen. amerikan yaşam tarzının en hoşuna giden müslüman tipi.
bir müslüman kobani diye zırlıyorsa iki seçenek vardır:
birincisi ya müslüman değildir ya da hakikatten haberi yoktur. kendisine "müsliman" dediği için hakkında iyi düşünüp hakikatten haberi yok diyelim biz.
amerikan yaşam tarzının en çok hoşuna giden müslüman tipi dedim, şu yüzden:
where is usa air force çığlıklarının arşa yükseldiği yerdir kobani denen yer. amerika'nın marksist müttefiklerinin doğuş yeridir kobani denen yer. bunları göremeyen ya da görüp de "kobani" diye ağlayan adam müslümanların çağımızdaki en büyük düşmanlarının yüzünü güldürür.
ha hakkını yemeyelim; paşa hazretleri arada bir cumhuriyete, kurucu kadrolara -ben de sevmem kendilerini ama mesele bu değil- sallar. o kadar. daha öteye gidemez. türkiye'deki gâvur hakimiyetinden söz edemez. kolay kolay "gâvur", "kâfir" sözünü duyamazsınız ağzından. türk mü? hadi canım siz de. filistin filistinlilerindir der ama türkiye türklerindir demez, diyemez.
ciddiye dahi almaya değmez. kulaklarınızı, gözlerinizi sakının. kendisi ayarında bir şey istiyorsanız cem özer'in eski şovlarını izleyin.
hacıbaba. müsliman.
Eşi Eser Noyan' la beraber müzik yaptığı dönemlerde çok sempatik, şimdiler de ise meczup bulduğum, hali tavrı garip bir adamdır.
iticidir.
eski fettoşçu bir lavuk.
Yaşça henüz küçükken dinci camiadan insanların çıkardığı ve içinde çeşitli konulara yer verilen bir dergide bu herifin röportajını görmüş ve "ne itici bir adam ve tam bir din istismarcısı" demiştim. Aklımda kalan bir diğer şey ise o sarı kirli lekeli dişlerinin çirkin bir gülüş oluşturduğuydu.
T: Eski tiyatro yönetmeni bir fetocu.
güncel Önemli Başlıklar