bugün

vahşice öldürülmüş genç bir kızdır. yaptıkları, kişiliği, yaşamı, iyi ya da kötü bir kız olması bizi hiç ilgilendirmez. bizi ilgilendiren o zırtaboz cem'in yakalanması ve adaletin sağlanmasıdır. bu kadar gündemde olan bir olayın bile üstü bir şekilde kapatılır ve unutturulmaya çalışılırsa varın gündemden uzak olayları siz düşünün. toplum, her zaman devletine güvenmek ister. bu güvenin sağlanması için de bu zibidi bir an önce bulunmalıdır.
kanada' da babasının desteği ile dil eğitimi almış bir insandır. ülkemizdeki fakirler de zaten genelde kanada' ya dil eğitimine giderler.. ülkemizde bir de babası belli olmayan insanlar vardır, onlar da sürekli sağa sola iftira atarlar.. niye yaparlar niye ederler bilmem.. belki popülizm tutkusu, belki yalakalık... ama varlar ne yazık ki...
hayatı, canı satın alınmış bir çocuktur. bunu öğrendik bir kez daha. öğrendik ki paran varsa bir çocuğun canını bile alabilirsin ve hiç ama hiç kimse sana dokunamaz. allah rahmet eylesin, çok da güzel bir kızmış rahmetli..
fakir olmasına rağmen zengin bir erkeğe ne vererek elde ettiği sorgulanma-ma-sı gereken kişidir. sorgulanmasi gerektigini dusunen sozum ona namus bekcilerinin biraz vicdan sahibi olmasi gerektigini gostermistir. namus ve iyilik anlayislari hunharca oldurulmus bir genc kizin ne verip ne aldigina takili kalanlarin da namus anlayisina sokayim ayrica.
amel defteri kapanmış bir insanın, kefenini aralayıp, kim sümbül kokusuyla karşılaşır ki? en yakın zamanda adalet yerini alır. o kız şöyleydi böyleydi diyen zihniyetten korkuyorum. ölüye nefret saçmak, nasıl bir dimağdır anlamak mümkün değil. ayıp!
ulan her eli klavyeye değen toplum bilincinin, toplum bakış açısının sözcüsü olmuş.

vay efendim neymiş topluma uygun değilmiş. vay efendim neymiş hayat tarzını tasvip etmiyormuşsunuz ama ölmemeliymiş. sonra? arkadaşım sana diyorum, sonra? kimmiş bu toplum? neymiş bu toplumun değerleri, neymiş bu toplumun görüşleri? kimin umurunda ulan? kimin umurunda senin yozlaşmış toplumun? kimin umurunda senin yozlaşmış ahlakın? kimin umurunda senin yozlaşmış toplumsal bakış açın?

siz evet siz bir insanın ölümü hakkında birşeyler karalamak istediğinizde bile o içi çürümüş, o bok kokan ahlaki saplantılarınızdan kopamıyorsunuz.

siz evet siz bir ölümün daha da kötüsü bir cinayetin yorumunu yazarken bile kendinizin ne olduğunu ortaya koymaktan, kendinizin ne kadar iyi ve ahlaklı olduğunuzu anlatmaktan vazgeçemiyorsunuz.

siz evet hepiniz bireysel olarak değersiz olduğunuzu o kadar benimsenişsiniz ki ne derseniz deyin sonu ekliyorsunuz:

not: chp'li değilim
not: kürt değilim
not: fenerbahçeli değilim
not: ben bu kız gibi değilim

evet tek başınıza o kadar değersizsiniz ki bir cinayeti bile, maktulu toplumunuzun ahlak kurallarına, örf ve adetlerine göre yargılayarak yorumlayabiliyorsunuz ancak.

ama şaşırtıyor musunuz? tabi ki hayır. sizler bir enkaz altında ölen çocukların ardından "en azından köpük partisinde ölmedi" diyenlersiniz çünkü. sizler bir kamyoncunun tecavüz edip öldürdüğü bir kadının arkasından "ne işi varmış onun da gelinlikle yollarda" diyenlersiniz. tiksiniyorum hepinizden; tiksiniyorum yozlaşmış milletçiliğinizden. bütün bunlardan daha çok parçası olduğunuz kokuşmuş düzeni savunan o refleks mekanizmanız yok mu insanın üzerinize kusası geliyor. zira ne işi varmış o kızın erkeklerle değil mi? ne işi varmış gece elbiseleriyle erkeklerin yanında? ne işi varmış 18 yaşında sevgiliyle falan yada babası neden çıkarmış sokağa? kokuyorsunuz lan leş gibi bok kokuyorsunuz, sanıyorsunuz ki siz böyle koruyorsunuz kendinizi ama unutuyorsunuz ki bok asitlidir ve et bokun içinde çabuk çürür.

not: allahtan sizin gibi insan müsveddesi değilim.
bu cinayet her ne kadar korkunç bi şekilde işlendiysede bu cinayetten prim yapmaya çalışmakta o kadar korkunç ve iğrenç.Her gün haberlerde yok fail yakalanmayalı şu kadar gün oldu,baba süreyya karabulut desen her gün bağırıp çağırarak bişeyler anlatmaya çalışır o suçlu bu suçlu diye...En sonunda da filmi yapılcakmış münevver diye.FiLMCiLER(!) bu alandaki ışığı gördüler galiba baya gişe rekorları kırarlar herhalde.
Satanistlere mal edilen cinayetin kurbanı. O da yetmez. Yakında şeytan aldı götürdü derler. Ulan zavallı kızın üstünden bari birilerine bok atmayın artık. Ne bilsin insanlar satanist nedir! Her siyah giyene, uzun saçlıya, küpesi olana saldıracak şimdi cahil cühela tayfa "Münevver'in katili!" diye! Daha önce Savaş Ay adlı asparagasçı çıkarmıştı satanist muhabbetini de metal müzik yasaklanacaktı neredeyse! Yapma şunu Seda Sayan ve Süreyya Karabulut ikilisi! Metalci selamı vermenin rövanşı bu olmamalı! Birilerine oyuncaklık etmeyin!

Edit: Eksileyenlerden eksi parası olarak 3 milyon euro isteyeyim mi?
Cinayeti işleyenin satanist ve mhpli olduğunu düşündüğüm kişinin katlettiği kız.
katili asla bulunamayacak olan kurbandır. anlamadığım bir sebepten istemiyorlar bulunmasını. kimin ne çıkarı var bu işte anlaşılamamıştır ama asla ve asla, orospuçocuğu olan katili bulunamayacaktır.
katilinin mutlaka ve mutlaka bulunacağına inandığım *, hiç bir canlının haketmeyeceği şekilde ölmüş *, bir genç kız.

ayrıca katil türkiye' de. dışarıda aranmasın.

ekleme: bu cem denen cani kesinlikle türkiye sınırları içerisinde. yurt dışına çıkmadı. havaalanına gitmeye cesaret edemezdi çünkü.
o nu korumak isteyen aile fertleri, dikkatleri yurtdışına çekmek için sürekli yurtdışında olduğunu ima etmeye çalışıyorlar. anneannesi olacak olan o kadın, en son soru yönelten habercilere, torunundan için, "beş altı tane dil biliyor nerededir kim bilir gibi" kafa çelmek amaçlı laflar söyledi.

üstüne basa basa söylüyorum, bu çocuk türkiye sınırları içerisinde. bir eve kapanmış, ailesi tarafından besleniyor ve er ya da geç yakalanacak.
Seda Sayan'ın programlarında tartışılan esrarengiz cinayet. Katilinin bulunması gereken topluma mal olmuş bir olay.
allah rahmet eylesin. yazık olmuş gencecik yaşında. ama artık bırakın, bırakın şu işle kafanızı meşgul etmeyi. başkalarının cebine para sokmayı bırakın. ulan bir sürü faili meçhul olay var, abicim bin tane insan maaş kuyruğunda ölüyor, ablacım insanlar sakat toplum içinde özgürce gezemiyor rampa yok, ulan askerimiz ölüyor doğuda gencecik insanlarımız, ulan hakkınızı gasp ediyor devlet ağzımıza sıçıyor ama biz napıyoruz? münevver karabulut'u ana gündem maddesi yapıyoruz. niye yapıyoruz lan? içinde aşk var diye değil mi? tek derdiniz sevgi değil mi? sevgi yoksunusunuz değil mi? eksileyin anam.

editino: zoruma gittiğinden falan değil sadece bu entrye eksi veren arkadaşı merak ediyorum ö.m falan atabilir mi? neden eksi vermiş anlatsın yanlış düşünüyorsam, beni ikna etsin. ulan ne yazdım ben burada ney zoruna gitti?*
mesajın içeriğini hakkında en ufak bilgisi olmadanona kaşar diyen insan müsvettelerinin yanında hunharca işlenen bir cinayete kurban giden zavallı bir kızdır.
Ortada bir cinayet var hemde adice işlenmiş insanlık dışı.işin normal olmayan akıl almayan tarafını bırakıp Münevver ne yapmış ne etmiş ne hata etmiş ve bu durumda ağıza alınmayacak kelimeleri sarfedenler cem gariboglundan daha da serefsiz daha da adidir gözümde.Bu nasıl bir ahlak anlayışıdır ki ortada böyle bir cinayet varken 'Münevverde az değilmiş' demek.Ulan ahlaksız, ulan serefsiz yarın öbür gün senin bacının başına gelse arkasından da böyle diyebilicekmisin o acının yanında..Ki af buyurun diyelim dediginiz gibi k.. ın alası ne ilgilendirir ortada serefsizce işlenmiş bir cinayet var bunun çözülmesi önemli olan.Beyinlerini örümcek ağı kaplamış koyun sürüsü.
teğmenle olan mesajlaşması, dinciler tarafından tsk ya karşı kurulmuş bir kompiledir. bunun başka bir açıklaması yoktur. tsk ya gönülden bağlı olan hiç bir görevli 17 yaşındaki kızla mesajlaşmaz. getirin taraf ı, küfredecem. komünist liboşlar sizi...
bebek gibi kokan kızmış.

nereden biliyorsunuz yahu?
bu bizim bir huyumuz ya. lan tamam son derece serefsiz şekilde öldürülmüş, her düşündüğümde kanım donuyor, böyle bir serefsizliği yapmak için hiç bir neden kabul edilemez. bu kızın erkek arkadaşı varmış falan bizene.

ama abicim bu kadar da abartmayın. saf , bebek gibi kokan melek yüzlü vs vs

kör ölür badem gözlü olr diye boşuna dememişler. bu kız şerefsizce öldürülmüştür daha fazlası değildir.

ayrıca burada ''işte bak zengin adam öldürünce devlet ört pas ediyor'' diyen andavallar kızın avukatının son beyanatını iyi okusunlar ''çok yoğun arastırıyorlar'' ''savcı bile dediki ben bu kadar arastırma daha önce görmedim'' vs vs.
ölümden sonra üzerine çamur atılmaya çalışılan kızcağız. amaç bu kızın namusuna çamur atılarak cem garipoğlu denilen yaratığı ceza indirimden yararlandırmak. ona kaşar diyenleri mübarek ayda allah'ın inisiyatifine havale ediyorum.
şu sözlükte cem gariboğlu kadar mide bulandırıcı insanları da tanımamı sağlamış olan talihsiz insan. işi cinselliğe kadar getirdiniz ve öyle iğrenç şekilde telafuz ettiniz ki yemin ederim iğrendim, insanlığımdan utandım, sizlerle aynı havayı soluduğum için ülkemden nefret ettim.
tanım: cinayete kurban giden genç kız.
allahım yaaa inanamıyorum gerçekten inanamıyorum. bu kız hunharca bir cinayete kurban gitti ve çöpte bulundu cesedi.
bir kız annesi olarak düşünüyorum da tüylerim diken diken oluyor, allah anasına babasına sabır versin. daha neyin hesabını yapıyorsunuz arkadaşlar özellikle kaşar diyenlere sözüm.
allah kimseye evlat acısı vermesin. yok teğmen miş yok falan mış yok filan mış..olsa ne olur olmasa ne olur yahu, bu kız çöpte bulunmuş çöpte.

edit: haaa babası çok konuşuyor diyorlar, lan ben anasını bile s.....m ne konuşması. tabi ki konuşacak evladını kaybetmiş evladınııııı.

edit2 : evet babasına çok çok kızgınım, para istediği için ama yine de fikirlerim değişmedi.
olayın yaşandığı ilk günden beri hakkında yazılan çizilen bütün haberleri takip etmiş biri olarak adını her duyduğumda içimi acıtan kişidir münevver...
17 yaşında bir kızın başı gövdesinden testereyle kesilerek ayrılıyor ve sanki suçlu kız ya da ailesiymiş gibi olmadık eleştirilere maruz kalınıyor.
kızlarını kaybetmiş acılı bir anne baba var karsılarında ama sayın yetkililerin beceriksizlikleri yetmezmiş gibi bir de kız suçlanıyor olmadık iftiralar atılıyor.

tamam kardeşim anladık cem garipoğlu yakalan(a)mayacak (en azından benim inancım kalmadı) ama bari edebinizle oturun acmayın agzınızı da daha fazla üzmeyin aileyi.
yakında münevver cem e saldırdı cem de kendini korumak için öldürdü haberi çıkarsa hiç şaşırmam.

mekanın cennet olsun.
hakkında günaşırı bin bir asılsız haber çıkartılan talihsiz cinayet kurbanı.katili biran önce yakalansa da ülke olarak rahatlasak.
hakkında yine saçma sapan bir iddia atılan kızcağız.

http://www.haberturk.com/...cat=200&dt=2009/08/29

kişisel edit: ulan o kamera kayıtları ve olay yerindeki dna örneklerini götünden mi uydurdular. yeter artık biran önce yakalansın şu pislik herif. sırf bu sebepten dolayı bu ülkenin emniyetine ve adalet sistemine itibarım kalmadı.

bela okuyan edit: bu entryi zamanın ötesine gönderen karaktersiz insanlarla aynı coğrafyada yer almaktan da utanıyorum. nasıl bir aileden geldiniz ya cidden merak içerisindeyim şu katili savunuyorsunuz ya. aile içinde tacize ya da şiddete mi maruz kaldınız. beyninizi asalaklaştıran şey nedir?
türk medyası için hazır haber haline dönüşmüş olaylardan bir tanesi. bayram geldi hadi haber yapalım. ramazan başladı hadi haber yapalım. münevver karabulut'un ailesini yine içeri almışlar hadi haber yapalım.
değeri 3 milyon euro olan kızdır. fiyat babası tarafından belirlenmiştir.
(bkz: milyon dolarlık bebek)