bugün

Hukuk neydi.

Hukuk guguktu.
tarihe not düşülsün "apoyu paşa yapalım" diyen ayrıca 10 yıl 8 ay ceza alan bir fetöcü, devlet bahçeli'nin lobi çalışmalarıyla serbest kalmıştır.

devletsu bahçeli, akp gittikten sonra nerelere kaçacak çok merak ediyorum.
devlet bahçeli kimi isterse serbest bıraktırabiliyor algısı bende iyice güçlendi.
1.ahmet türk
2. alaattin çakıcı
3. Mümtaz er
bu gücü varsa kimi isterse mahkum da ettirebilir.
Açılım sürecinde ; “Apo’yu paşa yapalım” diyen zat. Bir zamanlar Abdullah Gül’ün Dalga geçer gibi, bu cumhuriyet düşmanını Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Yönetim Kurulu üyesi yapmıştır.
Tahliye edilmiştir.
Devlet ister bahceli yapar.
(bkz: akabeden küsküyü yemiş liboş)
Suçsuz insanlar ergenekon balyoz gibi iftira davalarıyla hapislerde çürütülürken haklarında her türlü karalamayı yapıyordu.
"Darbeciler kazığa oturtulmalıdır." Diyen bu zevat, onbinlerce insanın ölüm emrini vermiş pkk ve apoyu ise normalleştirmek içinse ekstrem çaba harcıyordu..
"Etme bulma dünyası" tabirinin vücut bulmuş halidir..
büyük fetöcüdür, ayrıca "apoyu paşa yapalım, bodruma yerleştirelim" diyen bir tip.

zaten 15 temmuz darbe soruşturması kapsamında hapistedir, ama akp'li milletvekili bahçeli tarafından şehit abisidir yazık çıkaralım gibi söylemlerle aklanmaya çalışılmaktadır.
ahmet turan alkan da ülkücüdür.
gebersin it.
Kendisiyle 15/17 aralık sonrasında mail üzerinden tartışmışlığım vardır. Bu cemaatin yolsuzluk soslu darbe girişimini anlatmaya çalıştığımda bir şey gördüm. Kendisi erdoğan'a takılıp kalmıştı. Çemberin dışına çıkıp Erdoğan kadar cemaat i sorgula(ya)madı.

türköne; Bu ülkenin refahını arttıran adamı hırsız diye pazarlamaya kalkan bu paralel örgüt tarafından kullanılıp atılan bir aydındır.

80 darbesinde işkence gören türköne, diktatörlük ile o dönem yüzleşti. Cuntanın millete diktatörluk ile hükmetmesi beyninden hiç çıkmadı. Maalesef o nedenle Erdoğan'ın otoriter tavırlarını ne yazık ki diktatörlük ile karıştırdı.
Bu adami hapse attiran da ayni bokun laciverti.
zamaninda ergenekon ve balyoz davalari icin"darbecileri yagli kaziga oturtalim" diyen eski ulkucu kafalardan, cezasi kesinlesene kadar bisey diyemem.
apoyu paşa yapalım, bodruma yerleştirelim demişti. o günden beri nefret ederim bu adamdan.
(bkz: mümtaz er kürtöne)
Nihayet.
Cak cak cak yıllardır her yerde kafa bırakmadı insanda.
14 kişiyle birlikte tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilmiş.

http://www.gercekgundem.c...4-kisiye-tutuklama-istemi
Sözde ergenekon ve balyoz davasından yargılanan askerler hakkında şöyle diyordu;

görsel

şimdi ise darbe kalkışmasından tutuklandı:

görsel

Oturtalım mı şimdi darbeciyi kazığa mümtaz?
siyasi görüşüyle ilgilenmiyorum, vakti zamanında eşi özlem türköne akp milletvekili olarak meclise girdiğinde de ilgilenmemiştim.

ancak bu adam siyaset bilimi dalında ülkenin en iyisi, aşırı bilgili ve bilgisini aktarmaya çok müsait bir üslup kullanıyor. kimi insan bilir ama aktaramaz, bu adam mükemmel aktarıyor.

üzülüyorum böyle beyinlerin böyle olaylarla anılmasına.
sonunda hak ettiği yere girmiş tip. evet.
bence kendi götünü düşünmüş darbeci hain yazar.

nasılsa darbe yapacağız. baktın başarısız olursak götümüze girene yağ sürsünlerde o akadar acıtmasın diye ileri görüş beyan etmiş kripto darbeci vatan haini .
zamanında ''darbecileri yağlı kazığa oturtalım'' diyerek ironinin dibine vurmuş insan. şimdi ise darbecilikten gözaltında.

http://i.cdn.ensonhaber.c...simler/diger/1_3797_3.jpg
zamanında "apo Osmanlı da olsa serbest bırakılıp ege de bir yazlık tahsis edilir ve tehlike bertaraf edilir" gibi aşırı saçma çıkarımlar yapan adi herifin tekiydi. şimdi parmaklıklar umarım apo ile birlikte imralı tatiline layık olur.
80 darbesi mağdur edebiyatını her fırsatta yapıp dururdu ekranlarda. bundan sonra neyin mağdur edebiyatını yapacak bakalım?*
arkadaşımın öğretmeniydi.
sakin bi kişiliği olduğunu duymuştum. ama en agir fetoculardan biriydi.
ataturke ettiği hakaretlerle taninir.
(bkz: wasted)