bugün

1.5 milyar dolar ile yaapılabileceklerrdir. mesela 1000 tane okul yaptırabiliyoruz.
yüzbinlerce tuvalet yapılabilirdi meselâ. en azından "peki biz nereye sıçacaz?" diye dertlenen vatandaşımız kalmazdı. ne idiğü belirsiz, bizden olmayan zararlı tiplere harcayacağına en azından kendi vatandaşına harcarsın. yani hiç olmadı öküz alırdık birader. kaç tane öküz alınır kim bilir.
öksüz, yetim doyurmaktan bahsetmeyeceğim. devlet elbette ki bir şeyler yapıyordur kimsesizler için. amma velakin bizden tonla aldığı vergiler başta dünyanın neredeyse hiçbir yerinde görülmeyen %150 ötv denen saçmalık olmak üzere bir ton vergi alıyor. telefonumuzdan bile kontör kesiyor kızına maaş veriyor adam işe bak. sonrada din kardeşim deyip vergilerimizle tanımadığımız adamları besliyor ki ülkemizde refah düzeyi hiçte iyi değilken. kardeşim ben müslümanım orası ayrı ama hristiyanı var yahudisi var binbir türlü vatandaş vergi veriyor bu ülkede. sen nasıl onlardan bir izin, helallik almadan kafana göre böyle bir şey yapabiliyorsun. padişah mısın? kimin malını kime veriyorsun keyfince? yahu en basitinden avm yapıp durmak yerine o parayla binbir çeşit iş sahası kurarsın. devlet için küçük para ama kaç tane işsiz var bu ülkede? sorular sorular sorular.. sadece bunları belirttim daha çok soru var.
kendi vatandaşına ananıda alda git diyebilen bir zihniyetten ne bekleyebilirsin ki ?
dersen peki ne olabilir, ya gaz ya cop ya küfür yersin ulusalcı olabilirsin tkpli olabilirsin dhkpc li (yazamadım bile) olabilirsin esadcı olabilirsin müslüman olmayabilirsin vs uzar gider bunlarda yaftalamada sınır yoktur.
kısacası vatandaş olarak soramazsın. şahsen ben mhpli olarak fakat devlet bahçeli düşüncesine karşı bir mhpli olarak böyle düşünüyorum.