bugün

muhalif kimlikleriyle tanınan iki değerli sanatçı, iki çınar.

12 eylül ürünü tayyip ve şürekası ihale kovalayıp fethullahçı çeteyle iş çevirirken, bunlar sıkıyönetim dönemlerinde muhalefet yapıyorlardı.
şahsen müjdat gezen’i metin akpınar’ın yanına yakıştıramam..

müjdat gezen bayağıdır..

metin akpınar diğerinden fazlasıyla zeki, entelektüel ve vicdanlı bir bireydir..

gidip de pembe’nin uzatmalı yavuklusunu oynayacak kadar da zibidileşmemiştir..

o bir zaman pohpohlanan barış atay kadar da kıvrımsız hiç değildir..

öyle muhaliflik, aydınlık gevşeklikle bütünleşemiyor maalesef..

dönün bakın rus edebiyatçılarına, alman edebiyatçılarına ve sanatçılarına..

böyle eşek derisi suratlı ve laf ebesi çapsızlarla bir yere varılmaz..

metin akpınar’a hakaret sayarım..
Metin akpınar büyük sanatçıdır, büyük adamdır.

Gerisi lâf-u güzaftır.
ikisinin bir araya gelmesi fevkalade tehlikelidir

zira dincileri fena kudurturlar. peşine 40 tane iti

takmayana da kurt demezler.
Onlarin sanatciligina hakaret etmek hayatinda hicbir basari gosterememis iki ite kopege kalmamistir.
Herkes haddini bilsin.
iki türk aydını ve gerçek sanatçıdır. Akp sevmezler çünkü aydın olmaları buradan gelir. Ortaçağ zihniyetli heriflerin yükseldiği memlekette kendileri köşelerine çekildi hayretle olanları izliyorlar.
siyasi partiler üzerinden politize olan sanatçıları sevmiyorum ben. müjdat gezen öyle bir adamdır mesela.

ama metin akpınar'ın muhalif duruşu siyasi partilerden bağımsız, insani kaygılardan dolayıdır.

adamın şeceresi ortada zaten. geçmişte sağ-sol bütün iktidarları zaman zaman eleştirmiştir.

bunu da en kibar, en entelektüel şekilde, borazanlık yapmadan yansıtır halka.

tek hatası bu yaşta 3 kuruş için 2 tane ergen yutubırın filminde oynamaktır.
Ikisi de başarılı sanatçılardır.

Siyasî görüşleri beni ırgalamaz.
Aslan parçaları.
Metin akpınar sanatçı müsvettesiyse, sanatçı kim?

Nihat doğan mı? Seda sayan mı? Rexonacı orhan mı?

görsel
Müjdat gezeni pek sevmem. Fikirleriyle, siyasi görüşüyle alakalı değil asla. Isınamadım diyelim. Metin Akpınarı tabii ki çok seviyorum. Adam ülkede aydın geçinenleri cebinden çıkarır. Oturun bir dinleyin katıldığı programlardaki sözlerini. Görün nasıl dolu bir insan olduğunu. Gözaltına alınması onun ancak kıymetini arttırır. Ak parti de bu hareketleri ile adamı haklı çıkardı zaten.