bugün

uktecinin notu: ?
ukteyi veren: burkay

insan olmanın, daha doğrusu insanca davranmanın, Doğru dürüst, insana yakışır bir biçimde hareket etmenin önemli olduğu, diğer şeylerin 2. planda kalması gerektiğini vurgulayan söz.
tabi canım ...diye bir ifadeyle karşılık verilen cümle .
başında paranın ne önemi var diyebilecğimiz bir tebliğ.
söylenecek söz bulunamadığında kullanılan ve zararsız olduğu varsayılan, susmanın yanlış anlaşılabileceğinin düşünüldüğü durumlarda sarfedilen cümle. birde gerçekten insanlığın önemli olduğu durumlarda kullanılabilmesi de mümkündür ancak ben kullanana rastlamadım.
anlaşıldığı takdirde tüm sorunlar hallolacaktır. ne bir ideoloji ne bir düşünce ne bir sistem ne de interdisipliner bi alan yüzünden insanların birbirine girmemesi gerekliliğini vurgular. tabi insan olmak önşarttır. insan olmamakta ısrar edenlere tavır başkadır. insanlığı ve insanları benimsemiş her türlü düşünce yapısından insanla anlaşılabilinir. bazılarının ise düşünce sistemleri insanlığının önüne geçmiştir onlar için: (bkz: kıfayetsiz muhterisler)
dünyanın en büyük yalanlarından biridir. her nedense çoğu şey insanlıktan önce gelmesine rağmen, bu böyle değilmiş gibi davranılır. paran kadar insansındır bazen ya da dış görünüşün kadar... insanlık hep son sırada kalır.
Bana iyi davranan benim için iyidir isterse bu netenyahu olsun. Bana önceden iyi davranıp şuan kötü davranan kişinin de benim için bir kıymeti yoktur.
https://youtube.com/short...2nmYc?si=8SmLwiuUIT8MgCYB
güncel Önemli Başlıklar