bugün

evet arkadaşlar mühendislik sanki biraz abartılıyor hepimiz lise yıllarından az çok biliriz zibilyon tane mühendislik dalı var ve bunların bir çoğuna ayak takımı diye nitelendirilen tipler gider ve havalarından geçilmez
ben birkaç mühendislik dalı ve birkaç üniversite hariç mühendislik okuyanlara götümle gülüyorum
(bkz: orman mühendisliği)
(bkz: Mekatronik mühendisliği).
yanlı beyandır.
her mesleğin gerekliliği vardır. sizin kaba etinizle güldüğünüz mesleklerden bir tanesi ile sektörde bazen ortak paydada çalışıyoruz. şu an o adama şu yazdığını okusam, son model arabasının içinde içtiği purosu ,gülerken ağzından düşer, düştüğü yer hafif yandı diye arabayı atar, diğer son model aracıyla yoluna devam eder.

imza yetkisi denen bir şey var diyor ve puromu tüttürüyorum. ( bahsettiğim adamın yere düşürdüğünü tabi )
gerçek mühendislik abartılmayı hakeder.
yaratıcının bir yeteneğini kopya etmeye çalışmaktır.
daha ne olsun.
Mühendislik olmasa bir-iki güne yeryüzü nalları diker.
Mühendislik var abartılacak mühendislik var esamesi okunmayacak. Elektrik, insaat, makine mühendisliklerini bitirmek için kaç saat dirsek çürütülüyor. Ancak su ürünleri, gıda, tekstil mühendisliği yata yata bitiyor. Bak gecenin bu saatinde hatta dahada ileri saatlerde ders çalışıyorum bir elektrik muhendisligini bitirmek için sencede abartılmamalı mı sözlük? Bir sınav gecesi kaç paket sigara biter kac litre kahve içilir haberiniz yok. Elektrik, inşaat ve makine mühendisliği okuyanlar bilir nasıl birşey olduğunu 100 beklersin 20 alırsın bir dersi 3.alışında geçersin, okulu uzatıp yaşlanıp evlenen abileri görürsün sınavda. Kendimde dahil bu zor mühendislikleri bitirenleri/okuyanları saygıyla alkışlıyorum. Bi halt olmayan cacık mühendislik bölümler mühendisim diye gezmesin zor falanda demesin.
Bu zırvayı buraya yazmanızı sağlayan telefon ve interneti bile mühendisliğe borçlu olan bre cahil müptezeller.
Abartılmayı geçtim, bence hakettiği değeri bile görmüyor. Mühendislik, insanın yaşadığı bir dünyanın temelidir ve haricinde Hiçbir meslek diğer meslekleri yok edecek güce sahip değildir. insanlık bugün sahip olduğu, neredeyse herşeyi mühendislik sayesinde kazanmıştır. ilerde kazanacakları da yine mühendislik sayesinde olacaktır.
Son dönemde eğitim sisteminin de etkisiyle bazı geri zekalılar tarafından içi boşaltılmaya çalışılıyor, deli oluyorum.
mühendisler tanıdım daha termodinamikten haberi yok.
mühendisler tanıdım bir çocuk gibi içinde alevlenen merakla hala öğrenmeye çalışıp; sorunlarını çözmeye çalışan.

Mühendislik ciddi bir iştir ve bu işi icra eden mühendisler arasında mavi tulumunu giyip, ingiliz anahtarını kaptığı gibi usta başı ile sorunu aramaya çalışan insanlar da var. ama şu ana kadar tanıdığım mühendislerin hemen hemen yarısının hala nasıl mühendislik diploması aldığını sorguluyorum.

mühendislik abartılmıyor. mühendislerin birçoğu abartılıyor.
kimsenin abarttığı yok. asgari ücrete talim ediyor çoğu. bence de hak ettikleri değer verilmiyor.