bugün

toplayacağı eksilerle kendisine vibrator yapmaya çalışan yazarın tespiti.
tüm gün neredeyse tüm dünya ile videokonferans yaparak o çok begendiniz markaların tasarım ve üretim süreçlerinde katma deger yaratan bir türk mühendisi olarak eleştirdigim cümledir.
bir mühendis olarak suclanacak son kişi olan mühendislere laf eden sacma yazar tespiti.

mühendis birligi odaları , dernekleri sadece para toplayıp hiç bir faal işte bulunmaz. bugun bir mühendisin yapabilecegi bir şey ona ilk aşamada para kazandırmaz ürettiginiz ne olursa olsun. cebinizde rahat bir paranız olmadıgı sürece üretim bekleyemezsiniz mühendislerinizden.

aselsanda orda burda çalışan adamların yaptıkları ve bu yaptıklarının ne denli büyük oldugu aldıklar tehditlerden bellidir.
bir mühendis olarak genel anlamda söyleyebilirim ki aslında bir bakıma doğrudur. kendi çevremden esinlenerek bir düşündüğüm zaman evet bu adamların inanılmaz sıkıcı ve boş hayatları vardır.

kitap okumazlar, bilişim dergileri okurlar. öyle bir yerlerde toplanıp da kızlı erkekli ortamları pek olmaz, erkek erkeğe toplanıp kod yazarlar. öğrencilikte ya da mühendis ünvanına sahip olduktan sonra da mesleki olarak hareket ettikleri gibi gerçek hayatlarında da bu şekilde hareket ederler. duyguları körelir. her olaya mantıksal açıdan bakarlar. herhangi bir problemle karşılaştıklarında artısını eksisini en ince ayrıntısıyla hesaplayıp o şekilde hareket ederler.

birçoğu düzgün, akıllı adamdır. ama gözümde otistik hastaları canlandırmışlardır hep.
üreten ülkede bir üretimleri yoktur. neden okuyor bu kadar mühendis? sadece ben mühendisim demek için galiba.
Bu yorumu yapanın mesleğini çok merak ediyorum acaba sen ne işe yarıyorsun.
Bir kısmı için doğru önermedir.
bu insanlar zor bulunur yaptırdığım işi izleyip iş bittikten sonra gelip onay vermeden sıkıntı çıkaran orospu çocuklarıdır.
uzanamadigi cigere pis diyen kedi misali olan kisi beyanidir.
Şimdi ne mühendisi olduğuna bağlı. Mesela gıda mühendisi turşu kuruyor salça sıkıyor ama mühendis. Çok tatlı yaa.
Boktan üniversitelerle dolu ülkemizde mantıklı bir iddia.

Koç, Boğaziçi, itü gibi okullar istisna.
Bu başlığı açan sen nesin acaba?
Hayat ne güzel olamıyorsan bok at.
Yargılayıcı bir genellemedir. Her mühendisi tanıyorsunuz da sanki.
Halla alla sinirlendim bak gene.
atatürk fen sonrası boğaziçi mezunu bir mühendis olarak boş beleş olduğumu kabul ettiren beyandır. bundan da sıkılmıyor, utanmıyorum zira insanların teknolojik olarak bulundukları noktadan daha ileri gitmeden önce toplumsal şekilde zihinsel ve vicdani olarak evrilmeleri gerektiğini düşünüyorum. günümüzde bu olmadan gerçekleşen teknolojik ilerlemenin hem insana hem de doğaya geri dönülmez kayıplar verdiği konusunda da sabit fikirliyim.
bir mühendis olarak katıldığım önermedir. Şöyle örnek verecek olursak: inşaat ve makine mühendislikleri öğrencilerinin bütün gün yaptıkları muhabbetin, bölümde kız yok ve şınayderden öteye gidememesi. Elektrik mühendislerinin nispeten kız popülasyonuna sahip olmaları fakat endüstri mühendisi binalarına iç geçirerek bakmaları. Endüstri mühendisliğinin de yaşlı teyze altın günlerinden farkı olmaması onların da makine ve inşaatçılara iç geçirerek bakmaları sonucu öğretim namına bir ilerleme gösterememelerine neden olmuştur.