bugün

Üniversite boyunca çok zeki insanlar olduğunu düşünmeme rağmen uludağda gördüğüm yıkık mühendis meme fotolarıyla bu genellemem de çürümüştür. Her mühendisi mühendis saymıyorum artık. Nerede okumuş, ne mühendisi olmuş, kaç binle girmiş, ingilizcesi nasıl bunlar da önemli.
Mühendislikte istediğini bulamayınca eskortluğa başlıcaktır belki. Herkesin kişisel tercihi karışmayın amk.
türkiye'de zor anlar yaşayandır ;

komşu teyze ;
- oğlum sen ne mühendisi oldun ?
+ mak. müh. teyzem .
- şu bizim kızın saç kurutma makinasına / saç kıvırma makinasına/ telefon makinasına / dikiş makinasına bir bak hele !
+ ben anlamam ki teyze o işlerden.
- sen boşuna okumuşsun oğlum !

türkiye'de her kıpırdayan şeye makina denildiği için.
bu sıfatlarının başlarında "inşaat" olan sözlük yazarları yeşillendirirlerse sevinirim, kendilerine bir şey sormak istiyorum da.
makine bölümünden olanlar ekmeği ısıracak iken bile ağızlarına gelene kadarki açıyı hesaplayarak ısırırlar. lan teknik resim derslerinde ufacık somunu çizmek için 2 a4 kağıdı hesap yapılıyor. sonra diyorlar bu makine mühendisleri neden böyle. asıl soru neden böyle olmasınlar. kafadaki kayış gevşiyor 4 sene boyunca yavaş yavaş. az hasarla bitirebilenler şanslı *
her meslekte olduğu gibi karakterli olanının ülkesine çok faydalı olması beklenen iş türüdür.

tasarımcılar videodan çok şey öğrenebilirler.

https://www.youtube.com/w...A&ab_channel=CATIALOG
okuması zor sonrası zor meslek.
mühendis şeklinde yazılıp meendiz olarak okunan meslek dalı.
I don't think so. Benim sektorumde kalifiye hatta orta sekerli muhendis bile karaborsaya dustu.
Gel beni al.
güncel Önemli Başlıklar