bugün

tv ekranlarından yapılan gaftır. insana yardım en büyük ibadettir. ama müge hanım öyle laflar etmiş ki yenilir yutulur cinsten değil.http://www.ensonhaber.com...n-sozleri-2011-10-24.html
duygu canbaş'ın yaptığı gaftır, kazadır, olur öyle şeyler. bunun ki başka bir şey!
doğru söylenmiş sözlerdir. herkesin söylemek istediği şeylere tercüman olmuştur.
(bkz: müge anlı nın faşist olması)

(bkz: pkk ile kürtleri ayıramayan faşist zihniyet)
doğru söylemiştir. halkın ağzıyla konuşmuştur. tebrik ederim.
pkk yandaşı olmayan insanları tenzih ederek söylüyorum ki haksız da değil. sadece biraz sert olmuş o kadar.
Az bile söylemiş. Zerre kadar üzülmedim orada ölen kürtler için. niye üzülmüş gibi sahtekarlık yapayım. Aynı imkan bende olsaydı daha sert açıklama yapardım.
(bkz: hepimiz anlı yız)
cesaret abidesi gerçek türk kadını.
hayır! sözlerini beğenirsin veya beğenmessin. bugüne kadar kaç ünlü çıkıpta pkk ya ters bir laf söyledi. kimse söylemedi. hep öldürülme korkusundan. bugün bile sözlükte yazarken pkk hakkında dikkatli yazan yazarlar var. müge anlı asanlar gibi cesaretle konuşmuş.
hemcinsinden biri bu ülkede özerklik ilan etmedi mi? o korkusuzca özerklik ilan ediyorsa müge anlıda korkusuzca konuşur. teşekkür ederiz müge hanım.
doğrudur, doğru olmasına ama zamansızdır. Hem de çok zamansızdır. Orada yurtlar yıkıldı, öğretmenlerin oturduğu binalar yıkıldı, yüzlerce çocuk canlı mezara girdi. istanbulda, ankarada, çanakkalede, sivasta, kayseride, konyada, erzurumda, trabzonda yakınlarından haber bekleyen binlerce insan var. Devlet büyüktür, millet hep beraber millettir. Eğer sen bunu şimdi söylersen senden kötüsü yoktur zaten. Asıl vatanseverlik, elini uzatmaktır. Zamanı gelirse dersin bunları. deprem olduğunda el eleydik. Şimdi o eller niye bana taş atıyor dersin. Ama şimdi bunu söylemek, dile getirmek, hatta bununla övünmek banim vatandaşıma yakışmaz. hatta hiç bir insana yakışmaz. Herkesi üzer. Biri şimdi arayıp onu, benim oğlum şu anda kayıp, okumaya gitmişti oraya babası iki yıl önce şehit oldu dese ne yapar acaba?
türk insanın içene ateş düşürenlere sormalıdır , gelinen noktadan memnun musunuz ? herkes böyle düşünüyor
ama yardıma herkes gidiyor biz , bize düşmanlık edene hep onurlu davranmış bir milletiz .
Benim tek bir ölçüm var bu gibi durumlarda; söylenen söz doğru mu değil mi?

Peki soralım şimdi; böyle bir şey var mı yok mu? Müge anlı'nın söyledikleri var mı yok mu?

Herkes ona göre yorumunu yapsın işte..

Bir de birileri allah rızası için sorsun; niye bu şehir için bu tarz bir duygu oluşuyor?

Misal konya'da böyle bir deprem olsaydı kimse bu lafları edecek miydi?

Geçmişinde yediğin hurmalar şimdi götünü tırmalar
bir laf var ya hani ''birgün seni sevdiğimi anlayacaksın, seni sevmediğim zaman.'' tam da budur kürt halkının içine düştüğü durum. gözden düşmüş, kalpten çıkarılmış bir halktır bizler için bundan sonra kürt'ler.

geçmişler olsun.
hepimiz içimizden geçirsekte içimizde kalsın bu söylemler. çünkü bugün onlara yarın bize. en sonunda hepimiz insanız bide bunu fark edebilsek keşke. türk insanı vicdanlıdır merhametlidir(her ne kadar suistimal edilse de). bize yakışan bu zor günde o insanlara yardım etmektir.
kendisini sevmezdim saymazdım. lakin bu yaptığı konuşmayla bir kalp kazanmıştır.

(bkz: doğru söze ne hacet)
(bkz: doğru tespit yanlış zaman)
(bkz: hiç sevemedim be seni müge anlı)

anca ortalığı karıştırsın milleti galeyana getirsin başka bir bok yaptıkları yok. atv'nin işine gelmiyor da değil hani. böyle sığ beyinsiz insanları kanalın da barındırıp rayting yapıyor işe de yarıyor hani..
kendisini de programını hiç sevmem ama kadın haklı.

edit: bunu eksileyenler pkklısınız hepiniz.
tek kelime sıvamadır.
Öküz altında buzağı arayanlara malzeme olmuş bir gaf.
söyleyene değil söyletene bak demişler. helal sana müge anlı.
tepki gösterilmesi anlamsız sözlerdir. yalan söylememiş, yardım etmeyelim dememiş. o zaman problem ne?

daha önce yaptıkalrınızın utancını yaşıyorsunuz bence..
(bkz: van depremine yardım eden askerlere pkk saldırısı)
Müge Anlı gerçekten de ülkemizde milyonlarca insanın şu an hissettiği duygulara tercüman olmuştur. O da bunun farkında, o da internette okur yorumlarını okumuş olmalı programa gelmeden önce. Ve eninde sonunda yaptığı şey bir çıkar-reyting amaçlı televizyon programı. Gericiliğin ve milliyetçiliğin çok prim yaptığı, solun etkisiz olduğu şu dönemde bu "sarışın afet" elbette fırsatı kaçırmayacaktı.
Yaptığı hareket, söylediği sözler onu şimdi göklere çıkarabilir, ama tarihsel anlamda yerin dibine batıracaktır. Güner Ümit'i unutmasın mesela bu ablamız.
Velhasıl, Mügeler'e inat insanlığı yaşatacağız biz.

(bkz: tkp den acılarımız ortaktır açıklaması)
gaf değildir. bilerek isteyerek, çatır çatır söylemiştir.