bugün

aslında kolay kolay insanlara da beyinsiz demem ama bu durum beni çok zorluyor.

tamam güzel genç kızlara pek bir şey demiyorum, yani tam anlamıyla beyinsiz değil de kısmen beyinli demeyi daha doğru buluyorum.

Yaaa teyzecim, yaş kemale ermiş, buruş buruş olmuşsun hani sen pırlanta mücevher taksan ne olacak takmasan ne olacak. hayır kimseye de çekici gelmiyorsun hani bunu da bil.

neyse.

bir insan cama benzeyen bir taşa hangi mantıkla o kadar para verir mantıklı beyinler bunu almıyor. Zaten mevzu kadın olunca da açıkçası %75 mantık aramak doğru olmaz.
Az bulunan ve dayanıklı maddeler değerli olurlar çünkü bunlarla hem değer ölçüsü tespit edilebilir hem de değişimi mümkündür.

Eskiden tuz kiymetli bir maldi ama islaninca eriyordu. Altın ve gümüş bakır gibi nispeten kolay şekil verilebilen ama ondan daha nadir bulunan metaller olduğu için para oldu.

Elmasta şöyle bir durum var. Bir elmas elmas olduğu için değerli ama onun değerini belirleyen esas olay nitelikleri. Yani rengi ağırlığı berraklıgı vs.

Bu yüzden belli büyüklükte belli renkte berrak ve kesilmemis tek parça bir elmas belki de Benzersiz olup inanılmaz pahalı oluyor çünkü ondan bir tane daha yok.

Konuya dönersek. Bunun eşsiz olmasıyla ancak Kuyumcular icin büyüleyici olabilir ama kadınlar için olay yaşlılık için birikim yapmaktır. Kadınlar şunu da sever, bundan bir tane var o da bende. Hani kırmızı olsun 5 lira fazla olsun egosu.
güncel Önemli Başlıklar