bugün

(bkz: nur yerlitaş)
5 yıldır entry girmeyen eski dost. özlettiniz lan!
hugh laurie'nin 1987'de bestelediği, a bit of fry and laurie'de ilk kez seslendirdiği komik aşk şarkısı. 2005'te inside the actors' studio'da yeniden ama bu kez daha düzgün bir ses tonu ve sözlerde ufak tefek oynamalarla söylemiştir.

mystery;
all my life has been a mystery!
you and i were never ever meant to be;
that's why i call my love for you a mystery.

different country -
you and i have always lived in a different country.
and i know that airline tickets don't grow on a tree.
so what kept us apart is plain for me to see.
that much at least is not really a mystery.

estuary -
i live in a houseboat on an estuary.
which is handy for my work with the thames water authority.
but i know you would have found it insanitary.

insanitary-
taken a violent dislike to me!
i'd be foolish to ignore the possibility
that if we'd ever actually met, you might have hated me!
still, that's not the only problem that i can see:
dead since 1973
you've been dead now . . . wait a minute -let me see-;
fifteen years come next january!
as a human being you are history.

so why do why i still long for you?
why is my love so strong for you?
why did i write this song for you?
well, i guess it's just a mystery.
mystery...*
4 ayda bir cevaplaşma hızıma bakarsam kendisiyle naber nasılsın evresini geçmemiz 1 yıl sürcek en az.
hayırlı bayramlar yazarı.
nerelerdesin diye kendisine nikaltı yaptığım.
bayramın mubarek olsun.
1 mayıs işçi, emekçi bayramı kutlu olasıca kozmetik dükkanı..
imla klavuzu gibi insan mübarek. alıyor entryi modifiye ediyor. al bacım bak redakte ettim böyle kullan diyor. bırakıcam bu işleri sözlükbooktan adıma entry girmesi talebi yollayacağım yazar. hörmetler efenim.
zirveye biraz gecikmeli gelen güzel yazar, çok sohbet edemesek de tanıdığıma çok memnun oldum...
"bu işleri" beceren biri olarak, doğum gününü en içten dileklerimle kutlarım kuşum. ama işleri becermek bazen gerekli imkanların olgunlaşması ile mümkündür bunu da biliyorsun...

bu haftasanın sondan birinci iş gününde mutlu olduğu bilmemden mütevellit umarım en kralından bir doğum günü partisi geçirirsin. oralarda olmasam bile ev telefonumdan bağlanırım artık.

öperin çokkaten... iyi ki doğdun ve iyi ki varsın...
Sadece 13 Mart tarihinde dogdugu bilinen, ayrica balik burcu olan muhtesem yazar.
Kendisinin dogum gününü, yürekten ve en ictenlikle kutlarken, yaslandigini degil, gittikce olgunlastigini belirtmek isterim.
Kendisi yürekten, sicak ve sevecen bir kisidir. Ikamet ettigi yer, yasi, cinsi hic önemli degildir. Düsünceleri ve sohbeti ilkbahar´da acmaya yön tutmus, renga renk bir hal almis, ayva bahcesindeki ayva ciceklerini izlemek kadar sahanedir.

(bkz: dogum gününü kutlarim)

edit: atilan firca üzerine düzeltilmistir.
gece yarısı "kontörüm yok. beni ara da doğum gününü kutlayayım" şeklinde yaptığım öküzlüğü bile hoşgörebilen kanka.

daha önceden " kızım ben unuturum doğum gününü, bana bi gün önceden hatırlat" şeklinde de bi önöküzlük yapmıştım zaten.
gayet sakin bi şekilde " bak nada 13 uğursuz bi gündür. 13'ü ordan hatırla. mart...hmmmm...mart da işte az kaldı zaten kediler falan. unutmazsın sen benim doğum günümü" diyerek ezberletmiştir bana.

nitekim işe yaradı.

kemik erimesine doğru emin adımlarla ilerleyen yeni yaşında daha az "ama" lı ve "soru" lu... gerisini getiremedim.
baştan alalım;
yeni yaşında daha az "ama" de.
daha az soru sor.

-ben cidden bu işleri beceremiyorum-

mutlu ol emocanım, diğer dileklerimi burda yazamam, sen zaten biliyosun. *

edit: imla lan imla.
17 ocak 2009 disko krali zirvesi'ne son dakika golu olarak gelme kararı alan ve üşenmeden ankara'lardan gelen yorgunluk nedir bilmeyen süpersonik insan..
icip icip ayya$ olmayan bir bünyeye sahip bünye. *.

yok illa $unu yapacaksin, bunu yapsan güzel olur, bak sana faydasi olur gibi cümleler ile beynimi yikami$ übercan insan. tabiki o dediği her cümlenin beni dü$ünerek, benim iyiliğim icin söylediğinden sevgimi daha bir artirmi$tir.

dediklerin aklimda, bir gercekle$tirdiğim zaman ' al mystery bak yaptim oldu' demiyeceğim tabiki, ' hani o nasihatler verdiğim fakir ama gururlu genc varya al lağğnn i$te o benim' diyeceğim. ama yok yok tabiki ilk dediğimi diyeceğim sevineceğini bilidğim icin...

te$ekkürlerimi sunarim, öpücüklerimi yollarim.
uyandırması inanılmaz keyifli yazar.
henüz uyuyalı 2 saat olduğu için epeyce uzun süren bu uyandırma serenomisi değişik muhabbetlere konu olmuştur.
muhabbet denen şeyin en belirgin özelliği muhabbet olmamasıdır, çünkü mystery kişisi söylediği hiçbir şeyi hatırlamamaktadır.
nada kişisi uyumayacağı için mystery nada'yı tembihlemiştir beni 08,15 de uyandır diye.
ama nada 5 dakika erken uyandırır ve dialoglar gelişir;
n: mystery, kalk hadi.
m...
n: anaa, kız duymuyo musun? (sarsıp korkutmamak için sadece seslenir nada burda)
m...(çok cılız)iviviv
n: ya kızm bak baban ararsa, kalk hadi.
m: saat sekizi on geçiyodur belki...
n: (şoka girmiş halde) ne-ne-neerden biliy..he yok çeyrek geçiyo.
m: ... (uykuya dalmıştır)
n: ya kızım gitmiceksen ben çıkim bari.
m: ...iviviviv (çok cılız)
n: n'olcak şimdi?
m: bilgisayar başınd....
n: ne?
m: bilgisayarcı ya.
n: ne bilgisayarcısı mystery?
m: ben ne dedim az önce?

artık uyanmıştır ama hiçbir şey de hatırlamamaktadır. *
*esmerdir. *
canımız, ciğerimiz, biricik sarışınımız.

(#4499185)
bu gece tarafımdan sevgiye boğulmuş, pazarı dört gözle bekleten yazar kadındır. ilk anda kaynaşıp, taksicinin psikolojosini merak etmesiyle evet tam benlik dedirtmiştir. ayrıca halay sırasında masada kalan çantalarımızın akıbetini bana sorarak içime kurt düşürmüştür.
Bu arada sigaran olayım, makine ile yakayım mystery.
Anladın sen onu.
2008'in son gününde beni şok eden yazar.

-mystery istanbul'a zirveye gidelim mi?
+ya şimdi nasıl izin alcaz patronlardan, boşver.
-... nası yani, sen hayır mı dedin, şaka galiba.

saat 03:00 civarı mystery uyuklamaya başlar.
-mystery uyumak mı istiyosun?
+uyusak iyi olur, benim uykum geldi.
- ...

bu hatun gezmeye hayır demezdi, uyumazdı sabahlara kadar. birazdan mango ya gidelim mi diye sorucam. hayır cevabını alırsam sanırım şüpheler oluşmaya başlayacak bu kim diye.
öğlene kadar catır catır uyumamı içine sindirememiş sabahın körü mağduru pek tatlı yazar. hayır kaybolsam ne olacak uyudum işte ohhh nasıl da zinde hissediyorum kendimi. (bkz: kıskanç)

edit: cebren ve hile ile silinmek zorunda olan entryim tekrar geliyor ancak bu kez hayatta silmem söyleyeyim.

3 dakikalık mesafenin insanı, bu mesafe için süslenmeyi şart koşan pek bir smurf insan. hayır çirkeflik yaptım olmadı, üste çıktım olmadı hala sevimli ben ne yapayım. acilen bir çözüm bulmalıyım bu silahına karşılık.
an itibarı ile nick altında ki tüm entryler seri olarak eksilenen yazar.

hayırlısı, reklamın iyisi kötüsü olmaz. *

edit: üşenmedim, tek tek kontrol ettim.

edit2: lan hala eksileniyo. yeni entry girmiyorum ki fazladan eksileyemesin diye. napalım, artık yalnızca edit yapıcaz.
her konuşmamızın "yaran msn dialoglarına" konu olduğu yazar.
msn konuşması esnasında mystery kişisi pc deki fotografları azaltmaya çalışmaktadır. bu esnada nada ya bazı komik fotoları gönderir ama nada bağlantısı kötü olduğu için alamaz.

o da avatar fotosu olarak ayarlar göstermek istediklerini. o esnada;

mystery: oha
mystery: bu hali süpermiş.
nada: e yine kestir.
mystery: burnumu mu?
mystery: keşke ucuz olsa.
nada: ha ben saç sandım.
mystery: kilo aldım ya burnum da şişti.
nada: da ben şu an koptum.
nada: ekmek yiyodum ekrana püskürttüm.
mystery: ay ben de koptum.

bir takım kopuş smileyleyleri ve yeni bir konu...

edit: birisi var bu sözlükte ya sana gıcık oluyo ya da bana. kuvvetle muhtemel banadır da... *
ya da birisi var bu sözlükte ya seni çok seviyor ya da beni. kuvvetle muhtemel senidir de... * kıskandığı için eksiliyor.
O CANAVAR ÖTESi DEVRiM BORAN'IMI, BiR KEDiYE DÖNÜŞTÜRECEĞiNi iDDiA EDEN YAZAR.
BAŞINA NELER GELECEĞiNi YARDIMCI KADIN OYUNCU BiR ANLATIVERSiN DE GÖRSÜN!

HA, AYRICA KENDiSiNi 29 kasim 2008 emek baris ve demokrasi mitingiDE GÖRMEYi UMUT EDiYORUZ.
bir türlü vedalaşamadığım;

m: nada ben çıktım, çok acil.
n: tamam canım, yarın görüşürüz.
n: muju, öperin.
m: ben de (bir takım öpen, bye bye diyen smileyleyler)

m: pc yanımda olmucak akşam yokum.
n: yaa, tamam
m: ama msj atarım, sen cvp yazma. faturan coştu.
n: olsun dayanamam, yazarım.
m: her türlü.
n: eheheh hadi git artık.
m: tamam, gidiyorum.
m: sen sözlükten cevap yaz, ben yarın okurum.
n: yemişim faturasını ya, boşver.
m: ehehe yirim.
m: acil çıktım.
n: yaa eminim öyle, bi vedalaşamadık.
m: ahahha tamam 3 deyince.
n: 1
m: 2
n: 3
m: gittim, bye.
n: daha yazıyo yaa.
mystery çevrimdışı görünüyor.
m: gerçekten gittim ama.
n: oha, koptum.
m: öperin, bye.

edit: tatlım seovi'miz uyanmış. hadi günaydın diyelim.
duvar yazısından yaptıgı araklamaları gönül rahatlıgıyla itiraf edebilen cesur yazar.* itiraf ederken bile yeni bir araklama yapmaktan cekinmemektedir ayrıca, hızına hayran kaldım itiraf ediyorum.*
(bkz: oops i did it again)*
güncel Önemli Başlıklar