bugün

arada hiç bir fark yoktur zira özel sektör bile işe alımlarda seviyesi lisans a çekmiş.Devlet nezdinde zaten myo okumuş adamın değeri yoktur lise mezunundan farkı yoktur.Boşu boşuna myo okuyup iki yılınızı ziyan etmeyin.Dikkatli baktığınızda meslek yüksek okulu demektedir.Yani bir üniversiteye bağlı olması,başından rektör yada müdür olması birşey ifade etmemektedir.
(Bilgisayar Programcılığı mezunu)

“2 yıllık diplomanın 1 haftalık sertifika kadar değeri yok”
“Ülkemizde çıraklara verilen değerin hatta 1 hafta süreli mesleki teknik seminer mezunlarına sağlanan imkanların maalesef yüzde 0,1’i üniversite mezunu teknikerlere verilmiyor” diyen Kahya açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Bu konuda meslektaşlarımızın Teknikerler Birliği’ne üye olması ve yasal her alanda sesini yükseltmesi gerekiyor. TBMM’de ve yerel yönetimlerde temsil edilmesi gerekiyor. Bir çırak kadar değeri olmayan teknikerin durumu ortada iken, gelişi güzel Meslek Yüksek okulu açmanın, bu okullarda son derece değerli bilim insanlarını istihdam etmenin, bu okullara para akıtmanın, günümüz itibariyle 785 Meslek Yüksek okulunda 815 bin öğrenci okutmanın, gerekçesini öğrenmek istiyoruz.”(alıntıdır)
M.y.o'daki 'pratik eğitimin' fakültelerde bile olmadığını bilmeyen insan beyanı.
her eğitimde olduğu gibi kişinin gösterdiği ilgiyle alakalıdır.
myo larda elbette liselerin bir üst seviyesinde eğitim verilmektedir.
haa sen ilgi gösterip almazsan bi katkısı olmaz.
dediğim gibi her eğitimde geçerli bu. eğitim sana ancak ön bilgi verir, kaynakları nereden bulacağını öğretir. araştırıp kendini geliştirmek sana kalmış. istersen odtü de 10 sene oku. farketmez.
Okuduğunuz bölümle ve o bölüme olan ilginize bağlıdır. Düzgün bir bölüm okuyorsunuz diyelim. Eğer bir çaba göstermezseniz kimsenin önüne geçemezsiniz, işsiz kalır oturursunuz. Sonra 2 yıla lise seviyesinde eğitim dersiniz.
Bilgisayar programcılığı mezunu olan ayda 6000 tl alan bir arkadaşım var. En az.

Bilgisayar programcılığı okuduysanız kendinizi geliştirmeniz beklenir. Sizde kapasite yoksa yapacak bir şey yok.

Bölümün suçu yok yani.
n dakota denen yazar kapasite olmadığı sonucuna nasıl vardın acaba? türkiyenin sayılı yazılım şirketlerinden birinde çalışıp arkadaşından fazla para aldığımı üstüne üstlük başlık açtığımı düşünsene şimdi ben de kapasite yok öyle mi götünüz le mi okuyorsunuz.
Myo nun aq. Dünyada myo dan adam mı çıkmış?

Ama gel gör ki cengiz han da lise...robert koleji de lise.

O yüzden hangi lise ile kıyaslandığı önemli.
artık lise mezunlarından bir farkları olduğunu devlet onayladı; yeni askerlik kanununa göre 12 ay yedek astsubay olabilecekler.

(bkz: yeni askerlik sistemi)
Ama hangi lise?

Bir boktan meslek lisesi ile kıyaslanamaz.