1. 1.
  arada hiç bir fark yoktur zira özel sektör bile işe alımlarda seviyesi lisans a çekmiş.Devlet nezdinde zaten myo okumuş adamın değeri yoktur lise mezunundan farkı yoktur.Boşu boşuna myo okuyup iki yılınızı ziyan etmeyin.Dikkatli baktığınızda meslek yüksek okulu demektedir.Yani bir üniversiteye bağlı olması,başından rektör yada müdür olması birşey ifade etmemektedir.
  (Bilgisayar Programcılığı mezunu)

  “2 yıllık diplomanın 1 haftalık sertifika kadar değeri yok”
  “Ülkemizde çıraklara verilen değerin hatta 1 hafta süreli mesleki teknik seminer mezunlarına sağlanan imkanların maalesef yüzde 0,1’i üniversite mezunu teknikerlere verilmiyor” diyen Kahya açıklamasını şöyle sürdürdü:
  “Bu konuda meslektaşlarımızın Teknikerler Birliği’ne üye olması ve yasal her alanda sesini yükseltmesi gerekiyor. TBMM’de ve yerel yönetimlerde temsil edilmesi gerekiyor. Bir çırak kadar değeri olmayan teknikerin durumu ortada iken, gelişi güzel Meslek Yüksek okulu açmanın, bu okullarda son derece değerli bilim insanlarını istihdam etmenin, bu okullara para akıtmanın, günümüz itibariyle 785 Meslek Yüksek okulunda 815 bin öğrenci okutmanın, gerekçesini öğrenmek istiyoruz.”(alıntıdır)
  -6 ... kanatlandirmayanredbull
 2. 2.
  M.y.o'daki 'pratik eğitimin' fakültelerde bile olmadığını bilmeyen insan beyanı.
  5 -3 ... alkolik oldum
 3. 3.
  her eğitimde olduğu gibi kişinin gösterdiği ilgiyle alakalıdır.
  myo larda elbette liselerin bir üst seviyesinde eğitim verilmektedir.
  haa sen ilgi gösterip almazsan bi katkısı olmaz.
  dediğim gibi her eğitimde geçerli bu. eğitim sana ancak ön bilgi verir, kaynakları nereden bulacağını öğretir. araştırıp kendini geliştirmek sana kalmış. istersen odtü de 10 sene oku. farketmez.
  2 -1 ... pilotmont 1
 4. 4.
  Okuduğunuz bölümle ve o bölüme olan ilginize bağlıdır. Düzgün bir bölüm okuyorsunuz diyelim. Eğer bir çaba göstermezseniz kimsenin önüne geçemezsiniz, işsiz kalır oturursunuz. Sonra 2 yıla lise seviyesinde eğitim dersiniz.
  2 ... hostes degil kabin memuru
 5. 5.
  Bilgisayar programcılığı mezunu olan ayda 6000 tl alan bir arkadaşım var. En az.

  Bilgisayar programcılığı okuduysanız kendinizi geliştirmeniz beklenir. Sizde kapasite yoksa yapacak bir şey yok.

  Bölümün suçu yok yani.
  1 ... n dakota
 6. 6.
  Bir bakıma doğru her ikiside ön lisans olarak kabul edilir, liseliler ve mu o mezunkari5 ayni kpss sınavına girer. Nitelik olarak Meslek lisesi ile aynı şeydir diyebiliriz örneğin lisede bilişim teknelojileri okumuş biri myo da bir üstünü görmez sadece dört yıl okuduğunun iki yıl sıkıştırılmış eğtimini görür. Ayrıca devlet üniversitelerinde en kötü kampüs mu o lara aittir genelde.
  ... bir tirrek sevdim uzaklarda
 7. 7.
  n dakota denen yazar kapasite olmadığı sonucuna nasıl vardın acaba? türkiyenin sayılı yazılım şirketlerinden birinde çalışıp arkadaşından fazla para aldığımı üstüne üstlük başlık açtığımı düşünsene şimdi ben de kapasite yok öyle mi götünüz le mi okuyorsunuz.
  ... kanatlandirmayanredbull
 8. 8.
  Myo nun aq. Dünyada myo dan adam mı çıkmış?

  Ama gel gör ki cengiz han da lise...robert koleji de lise.

  O yüzden hangi lise ile kıyaslandığı önemli.
  1 -4 ... flat head
 9. 9.
  Lisenin devamı niteliği taşıyan yüksek lise gibi birşey. Lisedeki kekoluk ve Kezbanlik bir sonraki boyuta da taşınarak devam ediyor, Zerre değişiklik goremezsiniz.
  ... duygusuz adam
 10. 10.
  artık lise mezunlarından bir farkları olduğunu devlet onayladı; yeni askerlik kanununa göre 12 ay yedek astsubay olabilecekler.

  (bkz: yeni askerlik sistemi)
  3 ... kingkong2005