bugün

fonda çalan hans zimmer eseri bu sahnenin tavan yapmasında büyük rol oynar. filmin en iyi sahnesi olup tüyleri diken diken etmeyi başarmışlardır.
meşhur gladyatör filminde "kimsin koçum" sorusuna gelen geçiştirmeci "my name is gladiator" cevabına commodus'un "höö ne biçim cevap bu lan" diye dudak bükmesi üzerine gelen cevaptır.
Akabinde gelen;

"...Commander of the Armies of the North. General of the Felix Legions. Loyal servant to the true Emperor, Marcus Aurelius. Father to a murdered son, husband to a murdered wife... and I will have my vengeance, in this life or the next..."

"...kuzey orduları kumandanı. feliks lejyonlerı generali. gerçek imparator'un, marcus aurelius'un, sadık yardımcısı. katledilmiş oğlun babası, katledilmiş kadının kocası... ve intikamımı alacağım, bu hayatta ya da diğerinde..."

diyaloğu ile tüyleri diken diken etmeye devam eden film repliğidir.

(bkz: maximus)
(bkz: commodus)
bir gaz cümlesi değil, ayar cümlesidir. aynı filmde what we do in life echoes in eternity gibi daha gaz verici cümleler de vardır.
maximus tarafından söylendikten sonra comudus'un kıblesini şaşırtan repliktir.
- maximus ha! şimdi sapından tuttum.
(bkz: my name is merinos ince narin yapısı merinos)
"ing: Benim Adım Maximus Decimus Meridius'tur." anlamındaki söz.
-my name is maximus decimus meridius!
-ayem kernel amadeus maximus spartacus ezelus
-..
-nooldu, go to power may dick?
my name is maximus decimus meridius ananı ağlatmaya geldim pis roma köpeği.
Devamındaki dizeler daha etkilidir.. Bilhassa bu kısmı "Father to a murdered son, husband to a murdered wife and I will have my vengence, in this life or the next".