1. ?.
  onlarca gereksiz şeyle genç dimağların adeta iğdiş edildiği ders günü boyunca genellikle rehabilitasyon amaçlı verilen müzik ve beden eğitimi gibi dersleride aklınca daha önemli bir ders olan matematikle değerlendirdiğini sanan denyodur. çocuğun kafası şişmiş zaten, gün boyunca solcan'ın kaç boğumlu olduğunu, haçlıların istanbul'a saldırırken kaç bin atı kaç bin eşeği olduğu öğreterek ebesiyle yakın temasa geçmişsin halen nedir bu ısrar!
  2 ... siyahbeyazkizil
 2. ?.
  daha da kötüsü için (bkz: müzik dersinde işeyen öğrenci)*
  1 ... blindguardian
 3. ?.
  (bkz: müzik matematiktir)
  ... steril mikrop
 4. ?.
  (bkz: Matematik dersinde dinlenmek için muzik dersi işleyen öğretmen)
  ... bal
 5. ?.
  müzikten anlamayan öğretmenin güya iyilik edrmişcesine müzik dersinde matematik işlemesi, aslında amacı müzikten anlamadığını gizlemektir.
  1 ... monsey
 6. ?.
  bu olsa olsa müzik dersinde matematik işleyen psikopat olabilir.
  ve kendine şu şekilde seslenilmelidir;
  - hocam hiç duymadınız mı? müzik ruhun gıdasıdır
  1 ... sıçtırtma lamasına
 7. 1.
  Bu eğitim anlayışı ve sisteminde aslında kendince mantıklı davranan kişi.
  1 ... gorgi
 8. 2.
  (bkz: bütün dersleri matematik yaparak geçiren hoca)
  1 ... compassrose
 9. 3.
  işlediği matematik dersi sonunda tenefüs zili çalınca, "hadi tenefüsü değerlendirip güzel bir şarkı söyleyelim" diyecek ve tenefüsü de mundar edecek olan öğretmendir.
  1 ... hafiye
 10. 4.
  eğer bu öğretmen lisede öğretmenlik yapıyorsa öğrencilerinin çok şanslı olduğunu söyleyebileceğimiz öğretmendir. zira üniversite sınavında müzik dersinden soru sormazlar. güzel sanatlar fakültesinden bahsedecek arkadaşlara da şunu sormayı bir borç bilirim. haftada bir ya da iki saatlik klasik müzik dersiyle mi yetenek kazanacaksınız ya da flüt çalmayı öğrenerek mi?
  1 -1 ... mahoni