bugün

bu tarzı ve icra edenleri sevmeyen biri olarak ilgimi çekmiştir çalışma. klipte de görülebilen doa adlı bayana dikkat lütfen. böyle bir marla singer havası var. *
http://www.mtv.com.tr/mplay/detail.aspx?ClipId=4328
tüm kroların dinleyeceği bir şarkı olmuştur.
ben bir yerden hatırlıyorum bu şarkıyı ama neyse...
rnb diye lanse edilen ama rnb ile arasındaki benzerlik ilişkisi ankaralı turgut'la bach arasındaki benzerlik ilişkisi ile aynı seviyeyi paylaşan, daha çok raggaeton/rap diyebileceğimiz, onu da sadece formatı icabı diyebileceğimiz yoksa iki türünde en kötü şarkılarından daha kötü olan, bir müzik çalışması.. çalışmasalarmış keşke..
klibini izledigim anda kesin ceza birilerine saka yapiyordur dedigim sarki. allahim sok! ceza daha 2 sene önce yerli plaka klibinde kizlari oynatmis tepki cekmisti ama tamam sarkida anlatmak istediklerine belki uyuyordu. o nasil bir sarki, o nasil durus ? cezanin sesi olmasa klibe bakarak sean paul dersin ne bilim jay-z ye bile daha cok benziyor. neyse bu sarki bu yaz discolarin "hey dj"i olmaya aday. bol bol calarlar, akillari baslardan alirlar. diyecek bir sey yok cezanin sictiginin resmidir.
bunu söyleyeceğimi asla düşünmezdim ama "ceza'ya yazık olmuş".
rnb * iddiasıyla çıkmış, müziğinde blues türüne dair hiçbir esinti göremediğim bu yüzden sadece r * olarak tabir ettiğim şarkıdır. *
en azından klasik pop şarkılarına bir alternatif olduğunu düşündüğüm parça. kötü mü? değil ama çok iyi de değil. bu tarz şarkıların * ve şarkıcaların türkiye menşeli olmadığından dert yanılırdı. işte küçük bir başlangıç oldu. ege çubukcu ile kıyaslanınca başlangıçtan ötedir ama.
sarı gelin'i, yavuz bingöl ile düet yaparak "auuuaaaa... sawru gealeeeen....ooo yeeeee" şeklinde yorumlayan doa isimli binnaz ile türkiye'nin eminem'i - yani popçulara savaş açan, bildiğiniz eminem - olmak iddiasındaki ceza'nın birlikte söyledikleri şarkı. ya da değil.
(bkz: müziğin ebesi)