bugün

Ne hikmetse filmlerde nadirende olsa çizgi film/dizilerde çok sık rastlanılır. karakterler, muz kabuğuna basarak yere düşer ve ne hikmetse hiç bir tarafı kırılmadan ayağa kalkarlar.
Aslında yenmesi gereken meyve kabuğudur.

Zengin bir lif kaynağıdır aynı zamanda. Bağırsak sorununa karșı tüketile bilir.
üzerine basınca kayar.
özellikle üzerine beton üzerinde basıldığında, kötü sonuçlar doğurabilecek madde.
görsel
çocukken çizgi filmlerde muz kabuğundan kayıp düşenleri izlediğimde hastir şunlara bak muz kabuğundan kayılır mı hiç amuniyim derdim, inanmazdım. yıllar sonra ki görmediğim (buraya dikkat kaymak için muz kabuğunu görmemeniz gerekiyor) muz kabuğuna basmam sonucu kayıp kıçımın sol diliminde ve ön takımımın sensörlerinde zarar gelince anladım. evet muz kabuğuna basınca düşüp, kayılıyormuş. ben bunu anladım aga.
akşam üzeri yaşadığım şehrin en kalabalık caddesinde, kırmızı kaldırım taşları ile örülmüş kısmında yürürkene bir güzel basıp yere yapışmama sebep olmuş meyve kabuğudur.

havada iken! neye basıpta bu kadar uçtum diye düşünürken yere yapışınca anladım ki bu nesne sadece çizgi filmlerde uçurmuyor.

o kabuğu yere atan hayvanı da kınıyorum efendim buradan.
hiçbir kabahati yokken bütün düşmelerden sorumludur.
bir kedinin sırtına koyduğunuz zaman kedi üzerinde bir şey var yanılgısına düşüp sürünerek yürüyecektir.
ustune basip dusmedigini gorunce hayal kirikligi yaratir.
çizgi filmlerde görüp çok özendiğim, bir kere bile üstüne basıp düşme zevkini tadamadığım hede..
deneme yöntemi ile özelliği ispatlanan kaydırgaç,
yere atıldığında kayıp düşme olayının yaşanmasına sebebiyet veren hede. annem düşüp kolunu kırdı geçen sene. etmediğim küfür kalmadı o muz kabuğunu yere atan insanımsıya o ayrı.
diğer sebze ve meyvelerden sinek ve böceklenme konusunda daha dirençli olan organik.
her komedi tarzı filmde ve çizgi filmde üstüne basılıp komik şekilde düşmeyi sağlayan ve tek amacının güldürmek olduğu aksettirilen meyve dir.
muzun dışını kaplayan, siyah benekli, sarı renkli, muzu dış etkenlere karşı koruyan, üzerine basan kişiyi düşürme özelliği olan, kaygan kabuk.