1. 1.
  tespitim geldi lan çekilin kenara!
  yaparak yaşayarak tespitlediğim gereksiz bir durum. ister okuyun ister okumayın.
  ev arkadaşım uyanınca uyku sersemliğiyle görmez diyip yatağının yanına 5-6 tane muz kabuğu bıraktım ve ondan önce uyanıp beklemeye başladım. tabi ne zaman uyanacağını bilmediğim için saat 6.30 a kurdum saati ve 3.5 saat gözümü kırpmadan bekledim. evet bu bir deneydi ve ben pür dikkat olayı izlemeliydim.
  neyse bu arkadaş 10 gibi uyandı tam da beklediğim gibi gözlerini ovuşturarak kalktı yataktan ve kabuklara bastı.her şey yolunda gitmişti. fakat bastıktan sonra 2 ayağı tavana bakar vaziyette kafa üstü düşmesi gerekirken verdiği tek tepki '' amoğagoyam muzu yiyip yiyip gabuğunu yere niye atıyon maymunun oğlu'' oldu. ve bonusu da vcik! diye çıkan sesti. ben de karşılık olarak '' demek ki sadece çizgi filmlerde oluyomuş'' dedim içimden. bırak çizgifilm izlemeyi de kahvaltı hazırlayalım dedi. peki diyebildim.
  89 -8 ... bikereindiroeli
 2. 2.
  kasti basılıp ta düşülmediği gerçektir. mesela ben tespit yapacağım diyerekten yere muz kabuğu koyup üstüne basarsam düşmem tabi. ama gel gelelim reflexlerimin salık bir anında muz kabuğu taallukatımı sikertir.
  9 -1 ... iyi oynayan kazan
 3. 3.
  paytak yüründüğünde sürtünme katsayısı düşük olduğundan da düşme riski bayağı düşüktür. o yüzden örnekleri hep çarşıda, pazarda görülür.
  1 ... iyi oynayan kazan
 4. 4.
  keşke muz atsalar da kaysak ama şu iğrenç tükürük balgamlara basmasak.
  (bkz: insan görünümlü hayvan)
  3 ... redfox84
 5. 5.
  laboratuar ortamında elde edilen gerçekliktir. ama sokakların kodları çok farklıdır. muzun görüş alanına girer girmez kaymaya başlarsınız. keşke her kayma bunun kadar masum ve fiziksel acılarla sınırlı olsa.
  2 ... neset
 6. 6.
  gerçek olmaması sebebiyle 31 diş sahibi olduğum tespit.
  1 ... mikrodalga
 7. 7.
  hayatımda sadece 1 kere şahit oldum ben bu kaymaya. lise zamanlarıydı. ''hehe salağa bak muz kabuğuna bile basıp düşebiliyo'' diye dalga geçmiştik. tabi benim yaşadığım olay istisna. bin kişi bassa anca 1-2 kişi kayıp düşer.
  ... cumle muhendisi
 8. 8.
  discovery channelde mythbusters da denenmiş ve efsanenin gerçek olmağığı tespit edilmişti.
  1 ... ceyzonmafit
 9. 9.
  (bkz: karpuza basıp düşmek)
  1 ... hekemen
 10. 10.
  - koşarken topuğun o muz kabuğuna denk gelsin de gör!
  1 ... sadaeke