1. 1.
  Herkes mutlu olacak diye bir kural yok. Mutsuzkukla barışık ol zaten sen ne olduğunu anlamadan bir Bakmışsın yüzün gülüyor.
  2 -1 ... dead silence
 2. 2.
  Denizin bir oraya bir buraya savurduğu dalgalarına mutsuzluğunu bırakıp, mutluluğa kuş cıvıltılarının eşliğinde yürüyerek yelken açmak.
  1 ... lady nobody
 3. 3.
  Mutsuzluğun nedenlerine göre değişir. Sevgiliniz ile mutsuzsanız ayrılın, iş yaşantınızda sorun varsa iş değiştirin, parasız kaldıysanız para bulmaya çalışın, abaza iseniz kendinize bir hatun ayarlayın, hastaysanız tedavi olun, işsizseniz iş arayın...
  1 ... robothan
 4. 4.
  insanlara karşılık beklemeden iyilik yapın.
  3 ... muvakkaten
 5. 5.
  Sadece zorunlu olduğunuz şeyleri değilde sırf canınız istediğindede bir şeyler yapın. Çünkü keyfi isteklerinizide zorunluluklarınız kadar önemsediğinizde mutlu olursunuz. Mesela kim ne der kaygısı yaşamadan topluluk içinde edep sınırını aşmadan deliler gibi kahkaha atın.
  1 ... domain
 6. 6.
  Kelin ilacı .
  ... oldstudent
 7. 7.
  Kitap okuyun.
  Güzel bir film izleyin. (Komedi de olabilir başka bir tür de. Dram tavsiye edilmez.)
  Komedi programları izleyin. (Tolga Çevik'i ya da başka bir komedyeni seven varsa izlesin. Sevmeyenler için illa izleyin diyemem.)
  Dışarıda dolaşın. (Güneşli güzel bir hava olabilir mesela.)
  Tatile çıkın. (Uzak mesafeler de olabilir, yaşadığınız şehrin içindeki ilçeler/kasabalar da, hatta yaşadığınız şehrin yakınlarında bir şehir de.)
  Güzel dostluklar ve arkadaşlıklar edinin. (Çünkü bir derdiniz, sıkıntınız vs. olduğunda sırtınızı yaslayacağınız dostlar veya arkadaşlar derdinize derman olacaktır.)
  Çeşitli spor aktiviteleri ile uğraşın. (Çünkü bunlar hem zinde olmanızı hem de daha sağlıklı bir yaşam biçimi alışkanlığı kazanmanızı sağlar.)
  Hobileriniz olsun. (Canınız sıkıldığında kafanızı bir nebze de olsa dağıtmada yardımcı olacaktır.)
  Namaz kılın. (Herkes uysun demiyorum buna altını kalın punto ile çiziyorum. Herkes kılmayabilir bu elbette kendi özgür iradesine kalmış bir durum. illa yapılacak da demiyorum yine belirteyim de. Ama kılmak isteyen varsa kılabilir.)
  Dua edin. (Yine belirtiyorum buna da uymayabilir istemeyen.)
  5 -2 ... tolgasever
 8. 8.
  çikolata.

  dünyanın en güzel mutluluklarından.
  2 ... johnny bravo10
 9. 9.
  mutsuz olmayı kabul etmekdir.
  ... kofi senin anan
 10. 10.
  maviş anne , nergis , bir kırmızı battaniye.

  *didem madak - mutsuza kim bakacak
  2 ... orselenmis uzengi