bugün

Diğer insanlar.
sanırım gırtlak kanseriyim. evet ciddiyim.

2-3 aydır süren şikayetlerim vardı.dün doktora gittim ameliyat ve alınan parçanın patolojiye gideceğini söyledi.

patolojiden cevap gelmeden cevap vermeyelim ama görünüş iyi değil gibi dedi.

haftalarca sözlükte sigara bırakma üzerine başlıklara yazı yazdım sonunda korktuğum şey başıma gelecek sanırım.

üzgünüm.
şu an gassaraylılar için fenerbahçe hezimetidir.
Türkiye'de yaşamak, ha bir de hayallerini ve yaşama umudunu baltalayacak daimi birilerinin olması.
istediği gibi bir hayat yaşayamamak.
mutsuzluğun en önemli sebeplerinden biri de bağırsaktaki bakteri zenginliğinin yitirilmesi. mutluluk hormonu olan serotonin 'in, yaklaşık %5’inin beyinde, geri kalanının ise bağırsak mukozası ve kan hücrelerinde bulunduğu biliniyor. bağırsaklarda bulunması gereken yararlı bakterilerin yani probiyotiklerin sayısında büyük düşüş olduğu zaman, zaten bağışıklık sistemi de zayıflar.
maalesef istediğim ve hakettiğim gibi bir hayat süremiyorum hem ruhen hem bedenen.
Beklentiyi karşılamayan hayat ve buna hazır olmayan siz.
Artık iyi olanların değil, iyi oynayanların kazandığı bir döneme tanıklık etmek, mutsuz olmak için yeterli sebeptir.
insanlar ne zaman mutlu olsam keyfimin içine bir şekil sıçıyorlar. efendi kibar yardımsever davranmak iyi bir insan olmakta mutsuzluk sebebi.
bütün planların covid dolayısıyla aksaması.
belirsizlik.
Asksizlik
Parasızlık.
Keşke bu kadar kavgalı olmasaydım.
istediğimi yapamamak.
Ankara’da yaşamak.
Kamu çalışanı olmak.
etrafınızda şükredecek onlarca şeyiniz varken değmeyecek şeyler için kendinizi yiyip bitirmenizdir. üstüne bir de o şükredecek şeylerin kıymetini bilmediğiniz için de yersiniz kendinizi afiyetle. yani gözü kör öden, etrafınızdaki güzelliklere arkanızı döndüren kısırdöngüler silsilesidir.
Birşeyler yapacak cesareti bir türlü bulamamak.
kendim için söylemek gerekirse birincisi verdiğim emeklerin boşa gittiğini görmek, ikincisi ise sevgime karşılık alamamaktır benim için. sonunda her şeyin altından kalkıyorum, ama bunların da yara izi olarak durmaları da hoşuma gitmiyor işte.
Kesinlikle hayallerin gerceklesmemesidir. Ornegin paranın olmaması, sevgilinin olmaması, ailenin vefat etmesi vb bütün her şey senin hayallerinin zıttıdır. Bu yüzden her zaman umutları, düşünceleri biraz daha aza indirmek lazim. Ne zaman kotu düşünüp iyi bir şeyle karşılaşırsak iste o zaman çok mutlu oluyoruz. Bunu unutmayalım. Beklentiler sadece uzer.
Kimi zaman nefessiz kalmak kimi zaman ise nefessiz bırakmaktır..

Kısaca Alışamadığımız zorlukların altında ezilmekle artan sebeplerdir..
para değil abi para olsaydı bir şekilde elde edilirdi. sanırım hayat.
mutlu olmak için bir sebep olmaması.
param yok.
Bilinmeyen sebeplerdir.
Durduk yere bir öküz oturur içine. Sonrası aynı hikaye. "Lan neye üzüldüm de böyle dertlendim ki ben" diye kendinize sorar durursunuz. Cevap alabilene aşkolsun.

Şu bir haftadır yaşadığım saçma sapan olaydır sözlük. Oy ben nerelere gidem.
Sınav senesi olması...