1. 1.
  Ne tahammüldür ne de polyannacılık, korkaklıktır sadece. insan kendini mutsuz eden şeylerle yüzleşmedikçe gerçek mutluluğu yakalaması mümkün değildir.
  insanı belli bir noktaya kadar yalandan mutlu eder.
  Görmezden gelmek yerine gözden çıkarılması gereken şeylerdir.
  2 -1 ... gercekbirnick
 2. 2.
  Bir türlü yapamadığımdır keşke yapabilsem sözlük belki daha mutlu bir salak olabilirdim.
  ... gezgincik
 3. 3.
  aptal insanların yaptığıdır.
  -2 ... queen of cookie
 4. 4.
  Bilimsel olarak beyin negatif düşünceleri, olayları unutmaya programlıdır. Bu yüzden hayatınızdan çıkan insanlarla alakalı güzel anılar aklınıza gelir önce.
  1 ... sallinger
 5. 5.
  kişinin sürekli olarak kendisini mutsuz eden uyarıcılara odaklanarak yaşaması mümkün değil. zira bu dünyada mutsuzluk her yerdedir, ortalama zekanın üzerinde olan bütün insanlar dünyadaki düzenin ötekiler ve bazen kendileri için eşit şekilde işlemediğini fark eder. ancak bütün bu acımasızlığa, mutsuzluğa, adaletsizliğe ve kötülüğe rağmen ayakta durup yaşama karşı mücadele verebilmektir mühim olan. mutsuz veya yalnız olmaktan kat kat önemli şeyler vardır hayatta. bazen çaresiz olmamıza rağmen onurlu ve başı dik bir şekilde yaşadığımızı bilmek bile gurur ve mutluluk vericidir. hezimete uğradığınızı düşünmeyi bırakıp, sadece sıradan biri gibi yaşamaya karar verdiğinizde sade ve öz olanın ne kadar değerli olduğunu, ömrün içinden çıkılmaz karmaşalarla harcanmaması gerektiğinin farkına varabiliyorsunuz. içinde bulunduğunuz düzen mutsuzluğa sebep oldukça aslında kim olduğunuzu hatırlamanız gerekiyor sadece.
  14 -1 ... kahraman arketipi