1. 1.
  toplumun, insanlar üzerindeki baskılarındandır.
  2 ... doubleyou
 2. 2.
  (bkz: gelinlikle çıkılan eve ancak kefenle dönme)
  2 ... suhuko
 3. 3.
  (bkz: anlaşmalı boşalma)
  1 ... flyo
 4. 4.
  psikopati tiyatrosunun en gözde oyunlarındandır.
  1 ... bl
 5. 5.
  cocuklar icindir.
  2 ... hayatin anlamini cozen bilge
 6. 6.
  dul damgasıyla bir daha evlenemeyip yalnız bir hayat sürme tehlikesini göze alamama durumudur.
  2 ... birdy
 7. 7.
  iki tarafın da kendince sebeplerle boşuna çabaladığı durumdur. kadınların dul damgası yememek, erkeklerin alıştığı düzeni değiştirmek istememeleri genelde ağır basar. evliliğin tehlikeli varsayılan aşamalarında, yani 1,3,5,7,10,15. senelerinde * yaşanacak sorunlar, her aşamada mutsuzluğu artırmaya ve başka sorunları da ekleyerek çoğalmaya devam eder. beklenen sonu uzatmaktan başka bir işe yaramaz.. hayattan ve hayallerinden vazgeçmiş insanların yapacağı eylemdir ayrıca. *

  --spoiler--
  1. sene: ilk sene içinde yaşanacak sorunlar kişisel uyumsuzluktan kaynaklanır. evlilik kararının, iki tarafın birbirini iyice tanımadan almış olduğunun göstergesi ve evliliğin en zor aşamasıdır. sorunlar bu sene sonunda hala çözülememişse boşanma olayı yüksek bir ihtimaldir. *

  3. sene: zaten 1. senede ayrılması gereken çiftlerin, zamanla düzelir diye bu seneye kadar geldiği aşamadır. 1. senede yaşanan sorunların devamı yaşanır.

  5. sene: aile sorunlarının başladığı senedir. iki tarafın birbirine üstünlük kurma çabası içinde geçer. * *

  7. sene: 5. seneden kalma sorunlarla birlikte, aileye yeni üyelerin * katılmasıyla ekonomik sorunların başladığı, hatta duygusal uzaklaşmaların da eklendiği aşamadır.

  10. sene: monotonluk alıp başını gider, geçen senelerin getirdiği sorunlar ve duygusal uzaklaşmalar had safhaya varır ve herkes kendisiyle ilgilenmeye başlar. evlilik de çatırdamaya..

  15. sene: bütün bu sorunlara rağmen bu seneye kadar gelinmişse, artık bir tek şey bu evliliği yıkabilir! üçüncü bir kişi..bu seneyi de üçüncü kişi olmadan atlatırsanız bundan sonra korkmanın gereği yoktur. * kendinizi salabilirsiniz * kale gibi bir evliliğiniz vardır artık! mutsuz geçirilen 15 senenin ödülüdür bu kale..
  tebrikler.

  --spoiler--
  3 -1 ... disikartal
 8. 8.
  bazen kader, bazen zorunluluktur. bazen bağlılık, bazen aşktır.

  en kötüsü bazen aptallık olmasıdır.
  2 ... dalgali kur
 9. 9.
  gerizekâlılığın tezâhüründen başka bir şey değildir nazarımda.
  1 ... dabaddah
 10. 10.
  (bkz: cocuk icin evlilige katlanan insanlar)
  1 ... madonna