bugün

kafamın içi harikalar diyarı gibi.
Bugün çok güzelim sözlük.
adam şartı baştan laaap diye koymuş.
mutlu değilse ne yazacak adam.
şartlı because.
Kar yağıyor şu an. Oh be sonunda.
Sağlığım yerinde. Gözlerim görüyor, ellerim ayaklarım tutuyor, duyabiliyorum, konuşabiliyorum. Mutlu olmak için daha neye ihtiyacım olsun ki?
2020 gibi hardcore geçen bir yılda hala hayattayım.
Borcum yok.
Hiç bi şeyi sikime takmıyorum, af edersiniz.
arıyorum ama bulamadım.
kendime haksızlık ettiğimin farkına vardım,şimdi şahsıma haksızlık yapmıyorum.
görsel
kimseyi sikime takmıyorum.
Pek umursamıyorum.
chp ye boru gibi döşedik .
bir şey "çünkü" ile verildiğinde, o şeyin cümleyi kuran kişide bulunup bulunmadığını her zaman merak etmişimdir. Bunu söyleyen kişi acaba gerçekten de mutlu mu? anlattığı veya hissettirmeye çalıştığı şey gerçekten kalıcı* bir durumu mu ifade ediyor?
"Çünkü"nün varlığı değişkenlere bağlıdır. Duygularını veyahut düşüncelerini değişen şeylere bağladığında, o şeyin kendisi de birgün değişime uğrar ve o duyguyu uzun bir süre hissedemez duruma gelebilirsin. bunun neresi mutluluk? Mutluyum çünkü... "Çünkü"ler, kendimizi kandırmadan önce söylenen garip, zavallı sözcükler sadece.
Mutluyum çünkü... ayak serçe parmağımı sehpanın kenarına çarpmadım. Yarın çarptığımda mutsuz olacağım. Ne kadar da kalıcı bir yöntemmiş mutluluğu sahip olduğun nesne, kişi veya durumlar üzerinden düşünmek.
Ben kendimizi kandırmaya çalışmamızı da anlıyorum, bizi böyle basit düşünerek mutlu olmaya iten sistemi de. Bizde değil ya suç. Cidden.

Edit: *kalıcı kelimesinden "uzun süre" anlamını kastettim.
görsel

(Evet)

[hayır]
görsel
hayattan beklentim kalmadı.
pipim var.
Bu dünyadaki en büyük üç hayalimin iki buçuğunu gerceklestirdim.. *
görsel
Seni de unutmadık miray reyiz.
ben buyum ve bunlara sahibim. şükürler olsun.
en güzel şeyler beklemediğin an gelir.
mutluyum çünkü şuan kahvem tam ayarında sıcacık yanı başımda, bilgisayarımla vakit geçiriyorum. keyif yapıyorum ya

-dipnot: unutmayın mutluluk küçük şeylerde saklıdır ;)
https://galeri.uludagsozluk.com/r/792143/ +