1. 1.
    Ben başaramıyorum sözlük.
    Sürekli maddi problemler ile uğraşmaktan, istemesek dahi ailecek başka insanlardan ihtiyaç duymaktan, hastalığımın getirdiği zorluklardan, okul hayatımda yaşadığım ve bir türlü aşamadığım sorunlardan, beni hiçbir zaman sevmeyecek bir kız için devamlı bir umut içinde yaşamaktan ve tüm bunların sonucunda bu dünyaya düşman olmaktan sıkıldım.

Yaşıyor gibi gözüküyorum ama içimdeki ateş söneli yıllar oluyor. En eğlenceli anlarda, hatta herkesin mutlu olduğu zamanlarda dahi yüzümdeki somurtkanlık yerini zoraki ve yapmacık bir gülümsemeye bırakamıyor.

Ben mutlu değilim ve nasıl olacağımı dahi bilmiyorum.
    #37722329 :)
  2. 2.
    ben başaramıyorum şahsen, mutlu olamamayı da umursamıyorum bu yüzden.

önemli olan meme arkadaşım. bir meme sıkabilirsen her şey çözülür.
    #37722339 :)
  3. 3.
    huzurlu olmayı dene, mutlu etmeyi deneme kendini.
    #37722341 :)
  4. 4.
    başaramıyoruz net.
    #37722345 :)
  5. 5.
    Ben oğlumla oyunlar oynuyorum. Kahkahaları beni en çok rahatlatan şeylerden biri.
    #37722349 :)
  6. 6.
    mutlu musun diye bir sorsana?
    #37722361 :)
  7. 7.
    robinson crusoe okuyarak.
    #37722380 :)
  8. 8.
    Mutluluğumu başka bir insana bağlamayarak. insan mutluluğunun kaynağını kendi içinde bulursa mutlu olmaması imkansızdır.
    #37722396 :)
  9. 9.
    bu iftirayı bana atan her kimse, gelsin yüzüme söylesin. ayıptır lan!
    #37722408 :)
  10. 10.
    Hayatta Söylemem, şimdi birileri gelip içine eder.
    #37722438 :)
  11. 11.
    Bunu karamsar biri olarak söylüyorum;

Ötesini düşünmüyorum. 1 yıl, 3 yıl, 5 yıl, sonrasının planlarını yapmıyorum.

Hayatta mısın? Yaşıyor musun? Okey.

Eğer hayata tutunmak istiyorsan, ötesini düşünüp kurgulamamalısın.

Anın tadını çıkar.
    #37722439 :)
  12. 12.
    Sanırım bunu sürekli dile getiren insanlar 30 yaş ve altı.. Gerçi aksini görmek de mümkün oluyor kimi zaman ama mutluluk dediğin sabun köpüğü misali zaten.. Ne her an mutlu olmaya koşmalı ne de karamsarlık içinde boğulmalı.. Anın getirileri neler, içinde bulunduğunuz ne durum ne kadar kötü... Hepsinin rolantide seyrettiği bir an vardır illaki.. Aksi olsa insanların pek çoğu ölümü seçer sanırım..

Çalışma arkadaşlarımdan biri sürekli söylenip duruyor. O böyle şu şöyle.. Kesinlikle hiç bir şey mutlu etmiyor onu ya da öyle bir tablo çizme gayretinde.. Bir anne olarak iyi bir örnek olduğunu düşünmüyorum açıkçası.. Mutluluk bulaşıcı bir şey kesinlikle, sadece aynada mimiklerimi gevşetip gülümsemem bile yetiyor bazen. Çok da kasmayın..
    #37722508 :)
  13. 13.
    Çay ve abur çubuk tüketerek, internete girerek, müzik dinleyerek, belgesel izleyerek.
    #37722636 :)
  14. 14.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/1529369/ +

Bilmiyorum ama,
    Belki mutlu olan insanlar zaman zaman montla s.çıyor..
    Ve mutluluğu buluyorlar..

Olabilir mi,
    Neden olmasın. .

Haydi herkes montla..

Neyse dozunda bırakmak gerek bazen : )

Tanım mı eksik kalmasın ,
    Mutlu olmayı başaran insanlar,
    ya Gamsız oldukları için , ya da hayattaki ufak da olsa gülümseten şeylerin değerini kavradıkları için mutlu olan insanlardır. .
    #37722823 :)
  15. 15.
    Aslında birçok yolu var.
    -Hayattan beklentileri azaltmak.
    -Sağlıklı olduğunu, hayatta olduğunu veya (varsa) yanında sana destek olan birkaç kişinin varlığını hatırlamak.
    -Üzülecek bir şey yaşadığınızda hemen pes edip off depresyon off ben bittim demek yerine kendi kendinizi düzeltmeye çalışmak. Ki her insan kendinin doktoru ve en yakın arkadaşıdır ben buna inanırım.
    - Sevdiğiniz bir işe vakit ayırmak veya herhangi bir meşguliyetinizin olması.

Aslında bu böyle daha çok sıralanır. Yeter ki siz dünyada mutlu olmak için mutsuz olmaktan daha çok sebep olduğuna inanın. Ve hep sevgiyle kalın.
    #37722898 :)
  16. 16.
    ikindinin 2 veya 3ünde kalkıyorum:)
    #37723010 :)
  17. 17.
    Bir süre sonra mutsuzluğu benimser ve kabullenirseniz, mutluluk nasıl bir insanı iyi yapıyorsa belki de düşünürsünuz.sizin yaşamanız gereken belkide mutsuzluktur.iyi yanlarını düşünün diyeceğim iyi yanı yok tabii.o zaman siz iyi yanını oluşturun.kişiliğinizi güçlendirin.her kötü duygu sizi her zaman bir adım önde tutar merak etmeyin.
    #37724577 :)
  18. 18.
    Gece yaşıyor gündüz uyuyorum. insanlardan uzak duruyorum. Mutlu olmayı başarmak değil zaten bu kendini kandırmak, mutsuzluğu maskelemek.
    #37724591 :)
  19. 19.
    genellikle başaramıyorum.
    #37724592 :)
  20. 20.
    milli olmayi nasil basariyorsunuz okudum. vay aq.
    #37724593 :)
  21. 21.
    mutlu olmanın bir başarı ölçüsü olmadığını fark ederek.
    #37724744 :)
  22. 22.
    (bkz: keep calm and turn on the radio)
    #37724751 :)
  23. 23.
    her şeyin boş, geçici ve bitecek olduğunu düşünerek cevabına sahip sorudur. sonu olan şeyler için mutsuz olmaya gerek var mı üstelik bu beden içerisindeki kısıtlı sürede..
    #37724752 :)
  24. 24.
    başaramıyorum,
    #37724769 :)
  25. 25.
    * Kötü enerji yüklü insanlardan ve durumlardan uzak durarak.

Enerjimin kırıldığını hissettiğim ân topuk götte kaçarım

* Oldum diyen insanlara laf anlatmamayı deneyerek.bu insanlar dışardan alıma kesinlikle kapalıdır.

* Benci'l olarak.Çünkü herkes en iyisini kendine saklar,anne/baba olana değin.

* Kendime prensipler koyarak. ânlık mutsuzluk gibi görünse de uzun vâdede mutluluğum için gerekliler.

* Yalnız kalarak. Bu dönemsel tinsel tadilatım için şart.

* yad ettiğim durgun hallerimde bile dinlediğim oynak müzikler.

* yürüyüş yaparak. Biriken iç çığlıkları ter ile savuşturma şekli.

* bulunduğum ortamı temizleyip mis kokulara beleyerek. Temizlik bana iyi hissettiriyor.

* hafif şeyler yemek. Bağırsaklarımın teşekkürü için.

* yetişkinleri yok sayıp, hayvan ve minik insanlardan oluşan mono/diyaloglar.

* ve tabii ki edebiyat...yanına konmuş bir kutu eti puf ile.

Al mutluyum ışte.
    #37724796 :)