bugün

(bkz: aptallasmak)
mutlu olmak için bir şey yapmamaktır.
mutlu olmak için yaşamamak, yaşadıklarından mutlu olmayı öğrenmek.
-kitap filan okumayın. sakın ha aydınlanayım demeyin.

-elinizden geldiğince lumpen kitle içinde bulunun, onlar gibi davranmaya çalışın. büyük şehirde oturuyorsanız şanslısınız. zira 4 yanınızı lumpenlerin sarmış olması lazım çoktan.

-kendinize şöyle güzel ve cahil bir kız bulun. kaplıcaya filan tatile gidin.

%100 garantili yöntemdir, kesin mutlu olursunuz.
kotu bır hafızaya sahıp olmak.hayatta bazı seylerı hatırlamamak gerekır.
risperdal ve citoles almak.
herşeye olumlu bakmak yeterli olur. *
orgazm olmak.
kendinden daha kötü durumdaki insanları görüp, haline şükretmek..
çok sevdiğin türkülerden birini söylemek.
"uzaktan sevmek" olayını hayat felsefesi haline getirmek, böylece insanlara yaklaşıp hayal kırıklıkları yaşamazsınız. Tek atakta gol atarsanız ne ala ama çok açık oynayıp gol için saldırırsanız mutsuz bir hayat sizi bekliyor demektir.

Hiç kontraatak yapacak güveniniz yoksa maçın sonlarında bir organize atak geliştirin, yan paslarla atağı olgunlaştırıp, derin bir pasla sonuca gidin ama inanın kontraatak tadından yenmez ve mutluluğun sınırlarını zorlarsınız.
mutsuz olmaktan kaçınmak, mutluluk için sebep aramamaktır
(bkz: mutlu olmak için)
aç müziğini al şarabını.. bundan büyük mutluluk mu olur yahu
(bkz: aşk)
mutluluk durumu, türlü türlü hüzünleri içselleştirip onların insanın bir parçası olduğunu kabullenmeyle elde edilen bir şey olduğundan, sadece gülüp eğlenmekle bağdaştırılmaması ona ulaşmak için büyük bir adım olacaktır.
insan bazen öyle daralıyor ki , bu başlık altına girilen entrylerden medet umuyor.ben de nacizane kendim mutsuz olduğum acıdan midemin guruldadığını hissettiğim anda hemen bi kalem bi de kağıt alıp google'un başına otururum abuk sabuk şeyler yazarım sonra google şunu mu demek istediniz der ben haa evet ya derim böyle böyle 15-20 dakika oylanırım.. baktım hiç kafam almıyo okumak google fln o zaman hemen pelit pastanesine bi koşu gider limonatayla profiterol ısmarlarım..ama dikkat bağımlılık yapıyo!
ya mutlusundur ya da değilsindir,bir şey yapmana gerek yoktur. Zira zorla elde edilmezz mutluluk...
içmek lazım kesinlikle. her gece bir kaç kadeh bişeyler devirmek bünyeye gayet güzel gelir. içelim güzelleşelim.
bu şartlar altında tek çözüm insanın beynini aldırması...
ferhat göçer çıktığında kanalı değiştirmek.
Anadolu takimi tutmaktir kesinlikle. Buyuk diye tabir edilen takimlardan birine yenilse normal sonuctur, kimse garipsemez. ama bir de kazanirsa... Tek basiniza yasarsiniz galibiyetin coskusunu ve gururunu 250 kisilik digiturk'lu cay bahcesinde. ha dayakta yiyebilirsiniz o ayri . ama deger
tek bir maddedir. hiç kimseye değer vermeyen bencil bir kalas olmak.
mutlu olmak için yapılması gerekenleri çok iyi bilen birisiyle kanka olmak.
bir yerlere sigara saklamak. sigarasızlıktan ölmek üzere olduğun bi vakit sakladığın sigarayı hatırlayıp keyfle içmek. tamam geçici bi mutluluk ama mutluluk işte.