1. 2362.
    sarılmak bencede.
    ... selvi boylum 06 85
  2. 2361.
    para,huzur ve sağlık.
    1 ... radyocudeliemin
  3. 2290.
    mutlu olmanın en garantili yolu bir başkasını mutlu etmektir.

aldous huxley
    2 ... howdoyoudefinereal
  4. 2289.
    Mutsuz bir evliliğin sonucunda doğmuş bir çocuk iseniz çok zordur. Ben öyleyim mesela. Annem babam sürekli kavga ederdi. Anlaşamazlardı. Çocukluğum pek iyi geçmedi. Pek sevgi görmedim. Babam ile ilgili bir tane iyi anım yok mesela. Bir tane ayrımcılığa uğradım sürekli. Kardeşim her zaman ayrıcalıklıydı. Her zaman takdir edildi. Her zaman benden daha çok sevildi,ve tüm bu ayrımcılıklar bayramlarda, seyranlarda veya misafirliklerde her zaman akrabaların önünde sergilendi. Hayatım boyunca ikinci planda olduğum bana her zaman hissettirildi. Ailem maddi olarak destek oldu ama manevi olarak her zaman ezildim. Hep ikinci plandaydım. Her zaman daha az sevilen çocuk oldum. Sonuçta 34 yaşıma geldim. Kardeşimin mutlu bir hayatı var. Benim idare eder bir hayatım var. Pekçok şey içimde kaldı. Yaşayamadım. Ailem ve akrabalarım ile görüşmüyorum. Nefret etmiyorum ama nefret duygusuna yakın bir duygu yaşıyorum. Şimdi böyle bir insan mutlu olabilir mi? Mutsuz bir evliliğin sonucu doğmuş iseniz, ayrımcılığa uğramış iseniz ne yaparsanız yapın mutlu olamazsınız. Kardeşimden anne babamdan nefret ediyorum.
    ... knothing
  5. 2288.
    aslında bazen yüksek hayal kurmak insanı mutsuz eder, insan elinde ki ile mutlu olmayı bilmeli ve şükür etmeli. Daha fazlasını hayal ettikçe ve istedikçe elindekinin değerini bilemez ve mutsuz yaşamaya mahkum kalır.
    ... tantuni sultan suleyman
  6. 2287.
    basit mutlulukları, mutluluktan saymamazlıktan gelmezseniz mutlu olursunuz.
    2 ... en asaletli duygularin adami
  7. 2286.
    Gamsız olmak, umursamaz olmak, keyif pezevengi olmak.
    1 ... incelikli matmazel
  8. 2285.
    standart bir hayat. ilkel bir yaşam. kısaca sadelik yahu.
    2 ... yeni nesil aliye rona
  9. 2284.
    1-elindekiyle mutlu olmayı bil,
    2-kendin için yaşa, hayatının merkezine kendini koy,
    3-pozitif olabilmeyi bil.
    ... eylulsabahi
  10. 2283.
    Sanırım en mühim noktası değer görmek ile müteşekkil olan duygu. Değer gören, sevilen, sayılan bir insan başkalarını da sever, sayar ve değer verir. ve bunun neticesinde hayatta kendi değeri ile mutlu olmayı öğrenebilir. lakin bunların tam tersi bir durumuna maruz kalırsa insan mutluluğu uzaklarda , çok uzaklarda arar.
    ... semyonic