1. 1.
    oturup konuşacak insan kalmaması...

bir şeyler yapacak kimse olmaması...

çünkü yaşadığın şehrin bursa olması

ve bursa’da sosyalleşmenin barda, kafede, restoranda vakit geçirmek olduğunu sanan binler olması.

kültür/sanat/ideoloji körü, cahil insanların çoğunlukta olduğu bir şehirde yaşamak

ve ben bir ceviz ağacıyım kültürpark’ta, ne sen bunun farkındasın amına koduğum, ne de polis farkında!

çok öfkeliyim, yıldım, kimse iyilikten anlamıyor, herkes bitik, osuruktan işlerin peşinde ömürlerini tüketiyor!

bugün çok mutsuzum.
    5 ... siyah alfabe
  2. 2.
    Mutlu olmak kolay ancak bir insanı mutlu etmek çoğu zaman imkansız.
    4 ... kaybolantukenmezkalem
  3. 3.
    Sürekli daha iyisini istediğimizden kaynaklı... tamahkarız. Buna rağmen her geçen günü özlemekle meşgulüz... yazık.
    3 ... beyaz atletli trex
  4. 4.
    mutlu olmanın yolu sorunlarla başedebilmekten geçer. sorunlarınızı kendi başınıza çözebildiğiniz oran ve sürece mutlusunuz.
    4 ... monk of monkmountain
  5. 5.
    aslında kolay olandır.

hareketli ol. spor yap. her gün vücudun ihtiyacı olan endorfini salgılat vücuduna bi zahmet. hareket derken, alışverişe çıkıp paskalya tavşanı gibi gezmekten bahsetmiyorum. bu lafım aleyna tilki'ye.
    1 ... bobcat
  6. 6.
    Zor mu? imkânsız. Mutlu olmaktan vazgeçtik, hayvani duygularımız var artık.
    ... mr forever happy
  7. 7.
    izlediğim bir ted konferansında konuşmacı bu konuyla ilgili bir şeyler anlatıyordu.
    ''mutlu olmak zorunda değiliz. nasıl mutlu olmak bir duygu ise mutsuzluk da bir duygu. bir şey hissetmemek de bir duygu.'' dedi.
    evet kimse mutlu olmak zorunda değil. nasıl ortada komik bir şey olmayınca gülünmüyorsa mutlu olmak için bir sebep yoksa mutlu olmamak da bir o kadar normal.
    mutlu olmalıyım, mutlu olmalıyım diye dayatılırsa gelen mutluluk ne kadar sahici olur?
    ne hissediyorsak onu yaşamalıyız. bu da insanın kendisini tanımasından ve kendisi için yaşamasından geçiyor.
    ... p t westmorland