1. 1.
  evlilik hemşire tipi kadın olup, yanlış adamı doğru yapıyım şeklinde çabaya girilmeyecek kadar ciddi bir şeydir. Sonuçta hüsrana uğrama olasılığı çok yüksek.

  çok sevdiğim birinin tavsiyesidir. "evliliğinde mutlu olmak istiyorsan hayata pozitif bakan, neşeli insanı tercih et".
  2 ... seytanin fisildadiklari
 2. 2.
  yanlış önerme, evliliğe karar vermek halihazırda herşey yerli yerinde göründüğü durumlarda bile yeterince komplike ve binevi kumarken, eksik taşları karşındakine olan sevgin sayesinde kapatırken.. karşındakine sevgi, aşk hissetmediğin bi durumda sadece seviliyorum, istediklerim olacak diye bi düşünceyle yapılamayacak bi eylem.
  2 -1 ... rainfall
 3. 3.
  ilk görüşte aşk inancına sıkı sıkıya bağlı, zamanla sevme fikrine her daim karşı olanlar için kabullenmesi zor bir öneri olsa da birisini sevmekten ziyade öncelikle o biri tarafından sevilmeye ehemmiyet verenlerdenim. neden derseniz;

  seni seven kusurların ile sevecektir. sen yüz vermesen de sevecek, belki karşılık beklemeyecek, hislerini belli etmemeye çabalasa da her vakit iyiliğini isteyecektir. hatalarını yüzüne vurmaktan çok telafi etme yolunu tercih edecektir.

  yok sen eğer; her 'zamanla tanı seversin' dediklerinde omuz silkiyorsan , sevdiğin, seveceğine inandığın başka kişilere şans tanıyorsan, umutların hayalkırıklarına dönüşüyorsa bir bir, o da seninle üzülecektir. seni öfkelendiren herkese sövecek, sen bilmeden belki seni sahiplenecektir.

  kendi mutluluğundan çok seni mutlu etmeye , önem verdiklerine değer, merak ettiklerine yanıt vermeye çalışır.

  seni senden çok düşünen biri olduğu fikrinin verdiği huzur onu sevmek için kafi olan onlarca sebepten ancak biri olur.
  4 ... siyahdalya
 4. 4.
  klişe cümlelerden biri olmakla beraber son derece saçma bir düşüncedir.
  sevilmek zordur ve kişi, seviliyorsa güzel bir şeydir; ama o kişiyi sevmiyorsa o sevgiden bir şey anlamaz. bu sevgi, ona sadece teselli olur. bu da bir çeşit ego tatminidir.
  kendisini sevenle evlendiğinde mutlu olmasının garantisi de yoktur. sonradan o da severse, o ayrı bir durum. ama evlilikte bunun gibi bir risk göze alınamamalıdır. sonuç her iki taraf için de hüsran olabilir.
  1 ... ninjatirtil
 5. 5.
  MUTLU OLMAK iSTiYORSAN ÖNÜNE GELENE VER *
  4 -4 ... zargana
 6. 6.
  mantık evliliğini tavsiye eden sözdür.
  2 ... rakimalboga
 7. 7.
  insan aslında deniyor ama sen sevmeden de olmuyor olamıyor işte..
  ... ceyzac