bugün

Ev hanımları gizli geyler ve sanal doslara yöneltilen yoklama amaçlı bir soru arkadaşlar nasılsıniz.
mutlu degilim.
Her zaman.
insanların aslında seni değil kendini mutlu etmek istediğini fark edince kendi kendine yetmen gerektiğini öğreniyorsun, öğretiyorlar.
Her insan kadar.
mutluluğun ne demek olduğunu unutanlar burada mı.
Mutluluk tam olarak ne oluyor ? Biz neye sahipken mutluyuz ? Hayatındaki herşeyin yolunda olması demek midir mutluluk yoksa hayatındaki tüm zorluklara rağmen bunu başarabilmek midir? Eğer mutlu olmak için ilk seçeneği bekliyorsanız hayattaki sayısız ihtimali çoktan kaçırmış üstelik de bunu çok kısa sürecek bir mutluluk için feda etmiş olacaksınız bile. Her şey mükemmel olmaz olsa da öyle devam etmez süreklilik gösteremez. Hayat devam ettikçe Hep bir pürüz hep bir sorun olacak elbette ki insanlar girecek hayatımıza bize anlam katacak ve insanlar götürecek bizden bizi. bazen bize ekleyecek bize lazım olanı. Beklentilerimizi gerçeklikten ayırmadan bakabilmek gerek. işimin paramın olduğu, borçsuz istenilen her yere gidilen yiyip içilen bir günün akşamı durduk yere huzursuz olduğum tatsızlık yaşadığım olur. Borcun derdin parasızlığın içinde halime dalga geçip güldüğüm de. Yani kısaca mutluluk o bu şu değil "rağmen" dir. Tüm olumsuz koşullara şartlara kurallara zorluklara kötü insanlara kaygılara rağmendir.
bir parca mutlu olsam hemen karalar baglarim.
son zamanlarda verdigim kararlari gozden gecirip hangisi patlayip bunun acisini cikaracak diye tahminde bulunurum.
kesin gozden kacirdigim bir sey vardir.yoksa neden mutlu olayim ki.
mutluluk beni korkutur.

bir yemegi zevkle yiyorsam kesin icinden kıl çıkar.
mutluluk benim icin boyledir.
Sanırım mutluyum. Başarmayı çok istediğim bir şeyi başardım. Kaybettiğim şeyler de var ama bunlar olabilecek şeyler. Olmasını istediğim her şeye neredeyse sahibim. Mutlu olmamak için sebebim yok.
Bazen mutsuzum. Bazen kalbime zihnime istemediğim halde eski düşüncelerim geliyor. Acaba diyorum kendi kendime daha ne yapabilirim mutlu etmek için. Bazı şeyler insanı yıkiyor yüreği sıkışıyor. Bir gölge takip ediyor peşimi ve hapsediyor benliğimi...
5 yıldır aşk yok nasıl mutlu olayım.
Değilim çünkü dün az yediğin için bugün çok halsizim ve tansiyonum düşük tuzlu ayranlarla kendime gelemiyorum. iyi yemem gerek ama istemiyorum. sabahtan beri baygın baygın ordan oraya sürüklendim.
Çok şükür Allah bugünlerimizi aratmasın ama en kötü günümüz de böyle olmasın.
Katiyyen değilim, bu huzursuzluk, bu iç sıkıntısı. Sanki kalbim büyümüş de göğüs kafesime sığmıyormuş gibi bir his.
Hadi Bana mutluluğu tanımlayın diyerek terapiye giriş yapmak istiyorum.

Zira Bu sorunun yanıtını biraz da kendi mutluluk tanımınızda aramakta fayda var. Benim için mutluluk nedir sahi diye bir durup düşünün, kavramlara yüklediğimiz anlamlar bazen temelde yatan şeyleri gün yüzüne çıkarır ve bu bağlantıyı görmeniz sonucu oluşan farkındalık sizi mutluluğa yaklaştırmak adına bir ipucu olabilir.