bugün

kendimi kandırdığım yetmedi bir de milleti kandırayım diye haykıran insanın yaşama tribidir.
hayata karşı bir direnç biçimi, insanın güçsüzlüğü görünmesin diye önüne ördüğü duvardır.
hayattaki temel amacın mutlu olmak olduğunu zanneden boş insan söylemi.
mantıklıdır.
bir süre sonra, kişi mutlu olduğuna kendisi de inanır çünkü.
"polyanna bile içten içe mutluluğuna imrenirken" diyorsa biri sana zaten mutluluk oyununu son derece başarılı bir şekilde yapmışsın demektir. kendin bile inanmışsın ki polyannayı inandırmışsın.
çok fazla enerjisi olan bir insanın yapabileceği eylem.

karşındaki insanların üzülmemesi için mutluluk maskesi takmaktır. o maske çıkarıldığında, yanaklarınıza düşecek gözyaşlarınız karşılar sizi. hayvan gibi acı çekersiniz ancak o yapmacık mutlu yüzünüzü ön plana çıkarırsınız. yıpranır, yorulursunuz. başka bir boka yaramaz.

iyi bir oyuncu olmanız gerekir. çünkü içinde yangınlar koparken bir yandan da mutluymuş gibi davranmak herkesin harcı değildir. ama bak ben süper yaparım mesela. *
mutluluğa içelim...*
insanın kendini kandırmasıdır, zira karşınızdaki insanları kandıramazsınız. rol yaptığınız bir süre sonra eninde sonunda anlaşılır. bazı insanlar, etrafa nispet yapmak, ben çok iyiyim, hayatım mükemmel, süperim demek için bunu yapar. bazı insanlar ise içinde bulunduğu yaşam koşullarının altında ezilirler ve güçlükleri aşabilmek için pozitif enerjiyle hareket etmeye çalışırlar. ikinci modele saygı duymak, manevi açıdan destek olmak gerekir.
insanların büyük çoğunluğunun, farkında olmasalar da yaşam tarzlarıdır. eğer değiştirilemiyorsa sorun, yapacak başka bir şey yoktur, akışına bırakmak gerekir. zira mutluğun geçici olanı değil kalıcı olanı makbuldür.
kendini kandirmaktır. zordur.
facebook denen sosyal zımbırtıda oldukça fazla görülebilen yaşam türü. herkes mutlu herkes lüks içinde yaşıyor amk.
en doğru şekilde yaşamaktır.
şikayet etmek kimseye bir şey kazandırmıyor.
yanlış okuduğum.
şöyle okudum ilk başta : mutlu yarrak gibi yaşamak.
oha dedim, bu ne lan !
meğer benmişim oha olan.
kendin mutlu oluyorsun. başkası senin mutluluğundan da mutlu olabilir. kalite açısından -mış gibi yapmak da mantıksız gibi görünüyor. ama -mış gibi yapınca bu belli süre sonra senin davranışın olacak.
uzun süredir oynanan bir oyun.
özellikle düşmana yapılacak bir şeydir. yapın ki gebersin iyice hırsından. ağlayacaksınız dostunuzun yanında ağlayın o önemli değil.
(bkz: medyanın yansıttıkları)
kol kırılır yen içinde kalır.
En büyük alışkanlık,belki de.
(bkz: hay ağzını öpeyim)
Çekinmeden uygulamalıdır. Gerçek olabilir. Hehehe.
En sevdiğim. Gülüyorum mutlu sanıyorlar.
ailen, çoluk-çocuğun varsa "hayat güzeldir" gibi oyunlarla ayakta kalabilirsin.

ancak onun dışında iş yerinde mutlu olmak zorunda değilim, evde içkimi içerken, arkadaşlarla takılıyorken de mutlu gibi gözükmek zorunda değilim.

heyecanlandığım şeyler de çok azdır.
saolsun bir beşiktaşım bir de müzik heyecanlandırır beni.
onun dışındakiler sıradan bir zaman tamamlama misyonları.
seni mutsuz yapan sorunlari gormezden gelip cozmeyip bunun daha buyuk sorunlara, mutsuzluklara yol acip ve daha cok mutsuzluklari mutluluga cevirme ugrasi verdirecek bir davranis olabilir. sebepleri arasinda da toplum baskisi yatabilir.
Ringe havlu atmamış bir insan davranışıdır. Her şeye rağmen kötü insanların suratına cesaretle bakıyorlar !