bugün

an itibariyle mustafa sarıgül parti kurmaktan vazgeçtiğini, chp ye destek verdiğini açıklamıştır. vatana millete hayırlı olur inşallah.*
vatan millete hayırlı olsun. doğru olanı yapmıştır mustafa sarıgül ayrılıktan değil birlikten güç doğar bunun farkına varmaları sevindiricidir...
http://www.hurriyet.com.t...ndem/15100077.asp?gid=373
Takdir edilesi bir harekettir.
Sarıgül doğru yönü bulmuştur.Artık chp gücüne güç katmıştır.
bu karardan sonra sarıgül ergen tayfasının duvarlardaki "çare sarıgül" yazısını sildirip "çare chp" yazısını yazması bekleniyor.
zaten o hareketti ya, iktidara nah yapmak gibi bir şeydi.
türkiye değişim hareketi adına bütün il ilçe örgütlenmeleri yapıldıktan sonra bu kararı vermiştir, şahane .ok yemiştir.
duvarlara çare sarıgül yazacaksın,

değişim hareketi diyip kitleleri peşinden sürükleyeceksin,

insanlar sana güvenip ilçe teşkilatları kuracaklar,

bütün masrafları ceplerinden karşılayıp peşinden gelecekler,

sonra bir gün çıkıp ben chp'yi destekliyorum diyeceksin, senin omurgan yok mu bilader?
"ulan kılıçdaroğlu ülkeyi götürecek bizde rezil olmadan vazgeçelim! kim bilir bi koltuk felan kaparız lan!"
en çok akepeliler tarafından yadırganmıştır. artan chp oy oranları morallerini bozmaktadır.

(bkz: beter olun)
siyasi cephede sadece iki gün sonrasını görenler "aha sarıgül bitti" derler. ama gelecek seneye bakanlar ise sarıgül'ün bitmediğini aksine çok sağlam adımlar ile chp genel başkanlığına yürüdüğünü rahat görebilirler. nasıl mı?

bu siyasetin kanı canı damarı olmazsa olmazı nedir? para. şimdi sarıgül tdh için kaç milyon dolar yatırım yaptı bir düşünün. bu kadar yatırımı sarıgül gibi bir adam bir anda çöpe atar mı? o atsa bile ona bu parayı verenler attırır mı?

sarıgülden günahım kadar haz etmem ama adam oyunu kuralına göre oynuyor. önder sav ve taifesi, 81 ilin baykalcı, statükocu kadrosu iş başında oldukça tek başına kılıçdaroğlu'nun bir şey yapamayacağını gören sarıgül, kemal bey'in öyle veya böyle bir katakulli ile devrileceğini ve türkiye'de dürüst siyasetçi döneminin kapanacağını gördü.

buraya yazıyorum demedi demeyin sonra. sarıgül bitmemiştir. seneye görüşürüz bakalım chp'nin başında kim olacak, önder sav nerede olacak ve sarıgül nerede olacak.
tdh örgütü mensuplarından habersiz yapılan eylemdir.

az önce tdh'li 2 ayrı arkadaşı aradım. noldu düdükler dedim, hani partiniz dedim. noldu la dediler. dedim sizin eleman chp'ye monteledi sizi. inanamadılar.*
(bkz: batan gemiden önce fareler kaçar)
mustafa sarıgül'ün vermiş olduğu son derece mantıklı bir karardır..
chp tabanlı iki kişi birbirlerine rakip olup, oylarını bölmek yerine birlik olup
halkları birleştirme amaçları chp'nin topladığı gücün net bir göstergesidir..
şimdi buradan bazıları bel altına vurmaya çalışacak çünkü toplanan gücün farkında..
(bkz: bye bye tayyip)
yanlış bilmiyorsam bazı il örgütleri sarıgül'den önce davranmıştır zaten. sarıgül'ün bu karara vardığı an da sadece şişli ve çevresinden aldığı destekle barajı bile geçemeyeceklerini anladığı anı müteakiptir. ışıldayan zekayı kutluyoruz.
indira gandi; chp genel başkanlığı'nı beceremiyor. demek ki ne oluyor? sıra sarıgül'de!

(bkz: sıradaki gelsin)
(bkz: yemedi)

sarıgül'ün aklında parti kurma fikri hiç olmadığından şaşırılmayacak karar.

arkasındaki kitleyle iktidar olamazdı zaten. şimdi chp'deki hareketlenmeyi fırsat bilerek bir koltuktan başka bir koltuğa geçiyor efendi.
(bkz: ha şöyle adam ol)
(bkz: kemal kılıçdaroğlu ve mustafa sarıgül koalisyonu)
(bkz: mustafa sarıgül ün gümbür gümbür iktidara yürümesi)

(bkz: mustafa sarıgül ün gümbür gümbür iktidara yürümesi)
sol u bolmemek ugruna yapilan kendisini takdir etmemi saglayan sarigul davranisidir...
(bkz: desperate sarıgül)
çarenin kendisi olmadığını çark etmiştir.
sarıgül'ün halkın deniz baykal'a olan öfkesinden aldığı gücü baykal'ın istifasıyla kaybetmesi nedeniyle aldığı karardır. chp'nin bu yeni haline karşı bir parti kursaydı en fazla %1 oy alacağını tahmin etmek için siyaset bilimci olmaya gerek yok.
doğru olanı yapmıştır.