1. 1.
  gecenin bir yarısı deprem tatbikatı yaparak oy toplama çabalarına giren fakat mahalle sakinlerini caanım uykularından ederek aksi durum yaratan güzide ilçemiz şişlinin medyatik başkanı.
  çok uğraştı chp' yi ele geçiricem diye ama deniz baykal hayattayken o koltuğu kimseye bırakmaz bunu geç anladı.
  10 -3 ... zeka oyunu
 2. 2.
  şişlinin meşhur belediye başkanı: medya tarafından şişirilmiş popülerliğe sahiptir. örnek haber: "Başkan eşine sarıgül hediye etti"
  6 -2 ... kirmastılı
 3. 3.
  özhan canaydının yiğit şardanın listesinden mi gireceksin seçimlere sorusuna ben başkan adayıyım diyen şahıs.
  demek ki ileride kimleri görecegiz kimleri.
  2 ... otuzyedibucukekrantv
 4. 4.
  seda sayanın programına katılmıştı bir sabah
  ss-- alo isminiz ne
  ms-- mustafa efendim
  ss-- naber lan mustafa
  ms-- sağolun siz nasılsınız
  ss-- nerden arıyon lan mustafa
  ms-- şişliden efendim
  ss-- napıyon lan şişlide mustafa
  ms-- belediye başkanıyım efendim
  121 -1 ... juansebastianveron
 5. 5.
  amerika recep tayyibin yerine gelmesi için düşünmüştür, gazı vermiştir.yeterli karizması olmadığı ve parti içinde deniz baykalın hala çok sayıda seveni olduğu için chp genel başkanı olamamıştır.
  3 -2 ... gazoz_kapagi
 6. 4.
  chp genel başkanlığına aday olan ama yeterli kitleye ulaşamayan şişli belediye başkanı. konuşmalarıdında neden olduğu anlaşılamayan! her 3 kelimesinden ikisi allah, peygamber olan şahıs. amerikanın yeni oyuncak adayı.
  1 -2 ... küçükadanalı
 7. 5.
  chp'nin başına geçmesi durumunda partinin oylarını minumum %25'e çıkaracak kişidir. ha bu adam kaliteli bir siyasetçi midir, deniz baykal'dan daha mı vatanseverdir? o kısmı bir yana. en azından belediyecilik yaptığı yerde kendisini ispatlamıştır. %70 e yakın oy alabiliyor bölgesinde. bu vasfıyla bile gittiği illerde baykal'dan fazla kalabalık topluor. hacı bektaş şenliklerine veya ülkücülerin erciyes zafer kurultaylarına otobüsler kaldırıyor. şişli halkına şişlili olmanın ayrıcalığını yaşatıyor. evet bu kişi kendini ilk aldığı görevde ispatlamış bir şahıstır. deniz baykal enerji bakanı iken, dönemin başbakanı büyük insan bülent ecevit makamında paltoyla oturuyordu.

  ama maalesef ne koltuk sevdalısı baykal bu adama şans verecektir, ne de kendilerinden ciddi bir oy alacağını anlayan iktidar bu adama şans verecektir. ama birgün muhakkak çok iyi bir yere gelecek halkı tanıyan bu insan.
  4 -1 ... palta
 8. 6.
  canerlerden, tülinlerden, kaynana semralardan sonra beyaz ekranda en çok gördüğümüz simalardan. ünlü topçu evlenir nikahı kıyar, ünlü ses sanatçısı evlenecek olur şahitler arasında bu, papa türkiye'ye gelir arkada sırıtan yine mustafa sarıgül'dür. istanbul il sınırları içerisindeki tüm açılışları o yapar. o olmazsa memlekete tek çivi çakılmaz sanki. akşamları ana haber bültenlerine çıkar, gündüzleri random medya kuruluşlarıyla "hoş" söyleşisi olur. seçim zamanında türbanlı teyzelerin elini öperken çektirdiği fotoları şişlinin e-5'e bakan binalarına komple giydirir. alakasız biri ölür en büyük ulusal gazetelerde en büyük puntolu taziye mesajının altında görülür bu isim. populizmin çok afedersiniz bokunu çıkartmış vaziyette. beleş reklamın piri olmuş resmen. chp'ye duyulan öfke artı bu reklamlar bu adamı haketmediği konumlara çıkaracak. yanarım yanarım buna yanarım.
  5 -1 ... arjen robben
 9. 7.
  seçim dönemi yaklaştğın da, her sabah namazını, şişli ve civarında ki farklı bir camide kılan, alevi toplumun sempatisi için sürekli cemevi ziyaretleri yapan, düğün ve cenazesi olan sakinlerine istekleri doğrultusunda otobüs ya da minübüs tahsis eden, dumansız masa projeleri vs vs işlerle adını duyurarak, rte'nin yolundan geçip gözünü başbakanlığa diken, belediye başkanı olarak gösterdiği tam randımanlı çalışmanın sadece ileriye dönük menfaatsel yatırmlar olduğu bilinen belediye başkanı.

  not: arjen robbenin dediği gibi popülizmin siyasi arenada ki piridir kendisi.
  4 ... karpuzkabugu
 10. 8.
  baykal olacağına o olsundur. yanlış yerlerde basında yer alıyor bu olumsuz kanaat. gerçekten hizmet veren adam, bu da olumlu kanaat.
  1 -2 ... hyperion