bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Bütün televizyon kanalları ve gazetelerde kesin gözüyle bakılan olaydır.

Eğer ki chp bunu yaparsa yazıklar olsun. Bildiğin haluk koç, gürsel tekin tükürdüğünü yalıyacaktır.
    1 -1 ... maximumdrink
  2. 2.
    ibb başkanı olması chp'yi alması demektir. kılıçdaroğlu teklif ettiyse koltukta gözü yok demektir. bu iyi bir şey. sarıgül de adaylığı kabul ediyorsa ibb başkanı olabileceğini görerek kabul etmiştir. akp'nin istanbul'u kaybetmesi demek genel seçimlerde en az yüzde on- on beş kaybetmesi demektir. olaya burdan bakınca hayırlı olsun diyorum. ama bana kalırsa kılıçdaroğlu sonunu kendi eliyle hazırlamaz. son ana kadar beklemek lazım ya da sarıgül kazanamayacağını anlarsa son anda cayabilir. bakacaz bakalım.
    ... bokyiyen
  3. 3.
    başbakan olmak için şart olandır.
    ... teflon
  4. 4.
    bu hafta içinde netlik kazanacakmış.

mustafa sarıgül ayşe arman röportajında bunu açık açık söyledi;

''O zaman soruyorum: istanbul Belediye Başkanlığı’na aday olacak mısınız, olmayacak mısınız?

- Önümüzdeki günlerde belli olacak…

Lafı dolandırmadan söyleyin, 29 Ekim’de mi?

- Bu 15 gün içinde birçok şey şekillenir.

Bu cevap da kesmiyor beni! Ortada bir belirsizlik var. CHP “Başvursun” diyor, siz, “Onlar bana talepte bulunsun” diyorsunuz. Bu, uzlaşılabilir bir problem mi?

- Elbette. Tamamen hukuksal bir prosedür. Çok rahatlıkla halledilir.

Peki onlar, size teklifte bulunmazsa, planınız nedir?

- Bak Ayşe, hiç kimsenin kapris yapma hakkı yok! Yurttaşlarınız sizi bir yere yerleştiriyor, toplum sizden bir şey bekliyor. Toplumun beklediği olayın dışına çıkamazsınız!

Yani CHP buna uymak durumunda, öyle mi?

- Ben de uymak durumundayım, her taraf uymak durumunda. Bu arada, Cumhuriyet Halk Partisi, benim mektebim, kendi evim. Ben gitmedim ki, beni gönderdiler. ihraç ettiler…

CHP olmazsa, B planınız var mı?

- Hiçbir şekilde, negatif düşünmek istemiyorum. Bütün yurttaşlarımız, demokratik büyük bir buluşma istiyor. Hepimiz bu buluşmayı sağlamakla mükellefiz. Ülke, öyle bir halde ki, bütün Anavatan partililer, Cumhuriyet Halk Partililer, Doğruyol Partililer, DSP’liler, hatta önceki seçimlerde AK partiye oy vermiş binlerce insanımız bile, yeni bir arayış, yeni bir çıkış, yeni bir umut arıyor. Türkçesi, ‘çare’ arıyor! E bunu engellemeye de kimsenin hakkı yok…''
    7 -1 ... maximumdrink
  5. 5.
    en son ben olacağım aday olacağı o. bu ne ya siyaseti manager lik oyununa çevirdiler.
    8 ... yol12yol
  6. 6.
    Chp'yi kurtarmaya yetmeyecek olan olaydir.

Geziden sonra tedirgin sağ oylarin ak partiye toplanacağı anketlerle net bir biçimde ortadadır.

Hatta oy farkinin kilicdaroglu-tobas farkindan bile yuksek cikacagini bekliyorum ki simdiye kadar tahminlerimde hic yanilmadim.
    7 ... kirmiziprezevatifliadam
  7. 7.
    chp nin oynayıp oynayabileceği son koz olacaktır. eğer sarıgül ile de kazanamazlar ise bir daha asla kazanamaycaklardır.
    8 ... vauvenargues
  8. 8.
    chpnin istanbulu kazanmasını sağlamayacağını düşündüğüm olay. eğer parti içerisinde bir bölünme olmazsa akp bu yerel seçimlerde de istanbulu hiç kimseye kaptırmaz. ama sarıgül açısından önemli bir adım olacaktır bu. sarıgül recep tayyip erdoğanın solcusu gibi birisi. her türlü cemaatle ve toplulukla iyi ilişkiler kuran, egosu fazla büyük olan ve insanları etkileyebilen karizmatik bir lider. tıpkı 2000lerin başındaki erdoğan gibi.

bundan sonrasında ne olacağını gerçekten merak ediyorum. zira bu gelişme kılıçdaroğlunun chpdeki sonunu hızlandırabilir.
    8 ... turkoman20
  9. 9.
    Büyük ihtimalle gerşçekleşecek olaydır.
    8 ... dedelerindedesi
  10. 10.
    dün chp'nin ona katılmasıyla beraber netlik kazanan durumdur.

şimdi sıra

mustafa sarıgül'ün ibb başkanı olması var
    13 -2 ... maximumdrink