1. 1.
  prof. dr.; van yüzüncü yıl üniversitesi ziraat fakültesi su ürünleri ana bilim dalı öğretim üyesi;

  doğa gözcüleri derneği yönetim kurulu başkanı;

  van gölü'ndeki inci kefalı ve çevre halkı ona çok şey borçlu; onun ve birlikte çabaladığı insanların emeklerini göl diyarı hiç bir zaman unutamaz;

  göl çevresinin endemikbitkilerinin, soğanlı türlerin korunması için çabalayan duyarlı, çevreci bilim adamı;

  göl diyarının göçmen kuşlarının ve yaşadıkları ortamların korunmasını için proje geliştiren, destek arayan, parasal yardım bulan, uygulayan ve denetleyen gönüllülerin önde gideni;

  çevreci, temiz ve sportif bir araç olan bisikletle göl çevresinin tanışması, yöreye bisiklet yollarının yapılması, 2007 yazı, uluslararası bir bisikletli gençlik kampı gerçekleştirilmesi için tutarlı girişimleriyle tanınan, vanlı değil ama van'a katkısı çoğu vanlıdan fazla olan, eli öpülesilerden bir beni adem;

  trt 2'de harika bir belgesele konu olmuş, baş rolü inci kefalı ile paylaşmış bilim adamı;

  göl diyarının insanlarına, üreme döneminde * balık avcılığı yapılmamaması gerektiğini, kış dönemi balıkçılığının doğru olduğunu anlatmak için çok çabalamış mustafa sarı'ya o topraklar çok şey borçlu. göl çocuklarının, bu borcunu, üreme zamanı balık avlamayarak, böylece balığı koruyarak, miktarını arttırarak ödemesi mümkün. üreme için içerilere gelen balıkların tümünün ölmediğine, * sonra göle döndüklerine, kışın da balık var olduğuna, insanları inandırdığı için doğa gözcüleri'ne ve mustafa sarı'ya çevreciler ve insanlık adına teşekkürler.
  1 ... nuhungemisi
 2. 2.
  inci kefalı için yaptıklarıyla fark yarattığından 25 ekim pazar günü saat 21.30'da cnn türk kanalında yayınlanacak bir belgesele konu olan bilim adamı.

  http://www.farkyaratanlar.org:80/
  ... nuhungemisi
 3. 3.
  adana'da gezi parkı eylemleri sırasında yaklaşık beş metre yükseklikten boynunun üstüne düşerek ağır yaralanan komiser. bir eylemci olmadığı için kimsenin umrunda olmayan, hakkında doğru düzgün haber yapılmayandır maalesef.
  4 -1 ... furelise
 4. 4.
  eski müstakbel kayınpederim. akıllı ve medyatik bir adamdır.
  1 ... vauvenargues
 5. 5.
  adana'da göstericilere müdahale sırasında yapımı devam eden alt geçide düşerek ağır yaralanan kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak vefat eden şehit polisimiz.

  tüm ailesinin ve yakınlarının başı sağ olsun. allah rahmet eylesin.

  tüm polis ve askerlerimize allah yardım etsin.

  link: http://www.haberturk.com/...850428-o-polis-sehit-oldu
  ... fennegan
 6. 6.
  evet, gözlerin haberi aldığından beri aradığı kişidir. sözlükte tek kelam edilmemiş diye düşünürken adına iki entr girildiği görülmüştür.
  teröre şehit vermeyelim isterken, kendi içimizden bir şehit verdik. başımız sağolsun.
  1 ... yerebatandiken
 7. 7.
  allah mekanını cennet etsin.
  1 ... en zayif halka
 8. 8.
  allah'tan kendisine rahmet, ailesine sabır dilenen polistir. ama "şehit" ilan edilmesi doğru değildir.
  2 -3 ... poisonx
 9. 9.
  mekanı cennet olsun. katilleri bugün gezi parkındadır.
  1 -8 ... pembe tezkereli iyi kalpli edi
 10. 10.
  işinin başında, 1 haziran eylemlerinde hayatını kaybeden şehidimizdir. kendisine şehit değildir diyen, ölümüyle mutlu olan, ölümleri skor ile takip eden gezi eylemcilerinin ölümüne neden olduğu komiser sığ kafalılar var ne yazık ki.
  -1 ... sifirnegatif