bugün

prof. dr.; van yüzüncü yıl üniversitesi ziraat fakültesi su ürünleri ana bilim dalı öğretim üyesi;

doğa gözcüleri derneği yönetim kurulu başkanı;

van gölü'ndeki inci kefalı ve çevre halkı ona çok şey borçlu; onun ve birlikte çabaladığı insanların emeklerini göl diyarı hiç bir zaman unutamaz;

göl çevresinin endemikbitkilerinin, soğanlı türlerin korunması için çabalayan duyarlı, çevreci bilim adamı;

göl diyarının göçmen kuşlarının ve yaşadıkları ortamların korunmasını için proje geliştiren, destek arayan, parasal yardım bulan, uygulayan ve denetleyen gönüllülerin önde gideni;

çevreci, temiz ve sportif bir araç olan bisikletle göl çevresinin tanışması, yöreye bisiklet yollarının yapılması, 2007 yazı, uluslararası bir bisikletli gençlik kampı gerçekleştirilmesi için tutarlı girişimleriyle tanınan, vanlı değil ama van'a katkısı çoğu vanlıdan fazla olan, eli öpülesilerden bir beni adem;

trt 2'de harika bir belgesele konu olmuş, baş rolü inci kefalı ile paylaşmış bilim adamı;

göl diyarının insanlarına, üreme döneminde * balık avcılığı yapılmamaması gerektiğini, kış dönemi balıkçılığının doğru olduğunu anlatmak için çok çabalamış mustafa sarı'ya o topraklar çok şey borçlu. göl çocuklarının, bu borcunu, üreme zamanı balık avlamayarak, böylece balığı koruyarak, miktarını arttırarak ödemesi mümkün. üreme için içerilere gelen balıkların tümünün ölmediğine, * sonra göle döndüklerine, kışın da balık var olduğuna, insanları inandırdığı için doğa gözcüleri'ne ve mustafa sarı'ya çevreciler ve insanlık adına teşekkürler.
inci kefalı için yaptıklarıyla fark yarattığından 25 ekim pazar günü saat 21.30'da cnn türk kanalında yayınlanacak bir belgesele konu olan bilim adamı.

http://www.farkyaratanlar.org:80/
adana'da gezi parkı eylemleri sırasında yaklaşık beş metre yükseklikten boynunun üstüne düşerek ağır yaralanan komiser. bir eylemci olmadığı için kimsenin umrunda olmayan, hakkında doğru düzgün haber yapılmayandır maalesef.
eski müstakbel kayınpederim. akıllı ve medyatik bir adamdır.
adana'da göstericilere müdahale sırasında yapımı devam eden alt geçide düşerek ağır yaralanan kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak vefat eden şehit polisimiz.

tüm ailesinin ve yakınlarının başı sağ olsun. allah rahmet eylesin.

tüm polis ve askerlerimize allah yardım etsin.

link: http://www.haberturk.com/...850428-o-polis-sehit-oldu
evet, gözlerin haberi aldığından beri aradığı kişidir. sözlükte tek kelam edilmemiş diye düşünürken adına iki entr girildiği görülmüştür.
teröre şehit vermeyelim isterken, kendi içimizden bir şehit verdik. başımız sağolsun.
allah mekanını cennet etsin.
allah'tan kendisine rahmet, ailesine sabır dilenen polistir. ama "şehit" ilan edilmesi doğru değildir.
mekanı cennet olsun. katilleri bugün gezi parkındadır.
işinin başında, 1 haziran eylemlerinde hayatını kaybeden şehidimizdir. kendisine şehit değildir diyen, ölümüyle mutlu olan, ölümleri skor ile takip eden görsel sığ kafalılar var ne yazık ki.
halk cocuklarni aldigi emir ile kovalarken dusup vefat etmis polis. ailesi icin uzuluyorum. lakin neden kovaliyorsun polis amca. bir seyi duzgun yapin ulkeye bak. ya su atarlar milletin ustune ya biber gazi yada polisi salarlar ustune milletin. ama biber gazi degil bu insan.
http://www.haberler.com/k...i-ya-veda-4706501-haberi/
bazı haysiyetsiz odaklarca hiç bahsi edilmeyen şehidimizdir. kanınızı sikeyim kanınızı.
görsel

bunu yazan kişi mustafa sarı'nın özbeöz kardeşidir. muammer güler, devletin kusurlu olduğu bir kaza ve sonucunda gelen ölüm üzerinden çapulculara(!) sallamakta ve halkı bu kişilere karşı ayaklandırmaya çalışmaktadır. asıl haysiyetsizlik budur.
http://gundem.milliyet.co...detay/1720907/default.htm
(bazılarının utanması olmayacak. şehit polis üzerinden ağızlarından köpük saçarak gezi parkındaki eylemcilere saldıracaklar ama utanmaları olmayacak. bu ölümün ve doğmadan babasız kalan çocuğun vebali de r.t. erdoğandadır. ama o kamuoyuna yalanlar söylemekten ve borsayı 10 haziran sabahı açtırmayarak maniple etmekten bu tür sorumluluklarının farkına varamayacak bir ruh halinde. sonumuz hayır olsun.)
gezi eylemcileriyle beraber unutturmayacağımız polis memuru. allah rahmet eylesin.
ne yazık ki medeni yıldırım olmayı beceremeyenlerin merkezi olan canımız polisimiz...

herkes gibi onun da yaşama hakkı vardı, ama ona ölüm yolu gözüktü. şimdi medeni yıldırım dedim diye buraya onuncu yıl marşıyla gelen asalakları göreceğim. kusura bakmayın medeni de canımdır mustafa da... siz de ölüye saygı gösterirsiniz değil mi?

o zaman neden mustafa sarı şehit oldu da medeni yıldırım geberdi?
bana bunun cevabını verin. mustafa sarınınki naaş da, medenininki leş mi? gebermek ve leş, şehit olmak ve naaş terimler kimlere özgüdür?
gebermek demek çok kötü bir biçimde ölmek demektir. leş ise hayvan naaşıdır. medeni terörist değildir, terörist de olsa insan insandır. bir kimseye hayvan deme hakkına sahip değilsiniz! kimse öyle bokunda boğulup ölmedi. geberdi de diyemezsiniz.

insanlar, birisine şehit deme hakkını tek elinde tutmaya çalışıyor.
şehitlik kutsal bir ülkü uğruna ölmektir. şehitlik sadece din uğruna değil, devrim, bağımsızlık gibi ülküler uğruna ölenler için de kullanılır. bu tanım, kural olarak kalmalı ve hiç kimse bu kurala karşı gelip de başkan olduğunda şehitliği tek elinde tutmamalı. ne mustafa şehit, ne de medeni geberik... ikisi de yaşamıyor şu anda. allah rahmet eylesin. burası halloldu. siz ölüye saygı gösterirdiniz değil mi? iyi de kardeşim, birine şehit deyip birine geberik demek ölüye saygı gösterdiğinizi değil, sıçmayı bile mübah kılmaya çalıştığınızı gösterir. yalan mı? burası da tamam. o zaman ikinci soruya geçeceğim:
neden bu kavga?
bu kavga, ne sosyalizm ne faşizm kavgasıdır. ne demokrasi ne otokrasi kavgasıdır. bu kavga herkesin zengin olma kavgasıdır. ki ırkçılık faşizm gibi saçmalıklar kalksın diye...

şimdi diyeceksiniz bu yazıların mustafa sarıyla ne alakası var? söyleyeyim:
kürtçüler polis diye mustafa sarıyı siktir edip medeni yıldırımı bağrına basar.
ülkücüler ise kürt diye medeni yıldırımı siktir edip mustafa sarıyı bağrına basar ve bir medeni yıldırım olamazlar. yani:empati kuramazlar. ülkücüleri tanırsınız, ama kürtçüleri de göz ardı etmemek gerekir. ne t4ksim, ne tak5im, esas olan t6ksimdir.

hoşça kalmayın.
bugün gezi olaylarında ölen vatandaşlarımıza bir kişi daha eklendi lakin gene bakıyorum yeni yapılan pankartlarda afişlerde çizimlerde gene bu kardeşimizin adı yok.

görsel

ölümlere sizden bizden diye bakacaksak eğer yok kardeş ben daha fazla almiyim.
kendisine verilen görevi yapmakla meşgul iken hayatını kaybeden türkiye cumhuriyeti polisi.

kendisi eylemci değil devletin maaşlı çalışanı idi.
ne olduğu da fark etmez aslında.

allah'tan rahmet diliyorum.
Ahmet e, ali ye, ethem e metiyeler duzup kahraman ilan edenler mustafa hakkinda tek laf ermeyerek karakterlerini gostermislerdir.
Ali ahmet ethem ana kuzusu da mustafa kedi yavrusu mu?

Gorevi basindayken canindan olan polis. Mekani cennet olsun.
2013 ün son gününde, gezi direnişinin en az anılan ölümsüzüne birşeyler yazmak isterim.

mustafa komiserim,

gezi direnişi sırasında meslektaşlarının gaddarlığı sebebiyle canından olan ethem, ali ismail ve abdullah kardeşlerimizin arkasından yas tutan çok fazla. ama anlaşılıyor ki, meslektaşların gezi primlerini aldıktan sonra seni unuttular.

amirim,

mesleğinizde olağan bir hale mi geldi acaba, ben 16-17 saat mesaide kalıp o yorgunlukla işini sürdürmeye çalışan emekçilerden hiçbir ses duyamadım biliyor musun? maalesef bir tane bile, istanbul'a başka şehirden getirilip, direnişi bitirmeden dönmeyin talimatı alıp yatacak yerleri bile doğru düzgün sağlanamamış meslektaşlarından feryat duyamadım. ölüm herkes için, acısı da yadsınamaz; ama bak örgütlü olmayan halk bugün katledilen sivillerin yasını tutarken meslektaşlarından tık yok tık! hepimiz parası karşılığı işler yapıyoruz, bazı işler de daha fazla adanmışlık istiyor. ama hiçbiri insanlıktan çıkmayı gerektirmez komiserim. sokağa çıkan ve sizin karşılarına dikildiğiniz insanlar hepimiz için birşeyler istiyorlardı ve polisi de halkı da direnişçisi de aynı zulme uğradık ve uğramaya devam ediyoruz.

olacak elbet, herşeye muhalif olmayı marifet sananlar senin adını anmayacaklar, olabilir. ama bilinçli olan herkes için sen de bir devrim şehidisin, sen de ölümsüz ve kardeşimizsin. primlerini alıp kenara çekilenler, şu anda arkalarını dayadıkları tarafların ortaklığı bozulunca birbirine girdi, ortalık toz duman. yüzlerce meslektaşın sürüldü, görevden el çektirildi, kıyım da devam ediyor. ben aynı halkın mensubu olarak size yapılanı haksız buluyorum ve yapanlara lanet okuyorum. olur komiserim, gün gelir sizin için de aynı kitleler seslerini yükseltmeye başlarlar. işte o zaman, kitleler gümbür gümbür adını haykırdığı zaman biz iyi bir yere geleceğiz. sen bizi yukarılarda bir yerden izleyeceksin, yanımızda olamayacaksın belki, ama arkada bıraktıkların inşallah daha güzel günler görecekler. toprağın bol olsun komiserim.
güncel Önemli Başlıklar