1. 1.
    Türk olmama hürriyetidir. Tabi o hürriyetin de beraberinde getirdiği bir zorunluluk var:

mustafa kemali sevmeme özgürlüğü
    4 -3 ... has kemalist
  2. 2.
    özgürlüklerden yana biri olarak saygı duyulması gerektiğini düşündüğüm bir özgürlüktür. Mesela bunu söyleyenin annesine olan sevgimi iletme özgürlüğüm gibi.
    1 ... anotheeer
  3. 3.
    sonuna kadar özgürsün sevmemekte. fakat adam gibi saygı duymak zorundasın.
    1 -1 ... bobcat
  4. 4.
    özgürlüklerin tartışma konusu olması biraz trajikomik değil mi ya?
    ... lordyn
  5. 5.
    evet böyle bir özgürlük vardır. atatürk'ü hatta dünyada herhangi birini sevmeyebilir hatta hakkındaki karşıt fikirlerini tamamen saygı çerçevesinde belirtebilirsin.

kanun atatürk'ün aziz hatırasına karşı saygısızlık yapmana karşı vardır yani saygısızlık ve hakaret edemezsin.
    1 ... rootz
  6. 6.
    Yunan rum ermeni olarak doğma ve yaşama özgürlüğüne eş olan özgürlüktür..
    -1 ... yok herif
  7. 7.
    Allah'a sövüp,Ben atatürküçüyüm.diye geçinen bir bok yığının saygıdan bahsetmesi çok ilginç bir durumdur.
    1 ... kutsal zebani
  8. 8.
    Tabikii hakkindir. Ayni bizimde muhammedin 9 yasindaki bir bebegi koynuna alacak kadar, evladim dedigi birinin karisina goz koyacak kadar *** belden asagisindan baska birsey dusunmeyen biri oldugunu dusunmeye hakkimiz oldugu kadar.
    O zaman sen ve senin gibilerde bizim gercekleri dile getirmemizden rahatsiz olmayacaksiniz.

*** - bizim oralarda boyle tiplere sapik diyorlar. Sizin oralarda ne diyorlar ?
    1 ... dinsiz kitapsiz kafir
  9. 9.
    o özgürlüğü bile kendisi sağlamıştır. ironinin böylesi var mıdır lan dünyada başka. o aşık olunan osmanlıda ( hanedan ) yüksek ses ile padişahı sevmiyorum deme özgürlüğü var mıydı acaba.
    7 -1 ... mel mel bakan gibson
  10. 10.
    mutlaka olması gereken bir özgürlüktür. sabırım tükiye'de gazi paşayıen çok eleştiren insanlardan birisi benim. ama mutlaka kabul etmek gerekiyor ki, gazi paşa saygıyla eleştirilmeyi hak eden önemli bir tarihi kişiliktir. ve kemalist dostlarımızla yan yana yaşadığımızı gözeterek maksadımız sadece daha iyi bir ülke olabilmek için dönemin tenkidi olmaladır. ama bugün islami çevrelerin derdi daha iyi bir ülke kurmak değildir. tek dertleri kirli bir provakasyona zemin hazırlamaktır. bu çirkin oyunlara kimsenin gelmemesi gerekiyor.
    1 ... memosh usta