bugün

canı pahasına, taşın altına kendi ellerini koyan silah arkadaşları ile savaşarak ülkeden defettiği yunanların tohumları ve ardılları tarafından yıllar sonra hakaret amacıyla kullanılacağını düşünememiş paşa. telaffuz kolay olsun diye adını 'kamal' olarak değiştirmiştir.

paşa adını kendisi değiştirmiş, mustafa kamal atatürk diye yazan, hitap eden kişiye bir şey diyemezsiniz.

ama;

hitap şekli olarak bütün halde adını soyadını kullanmadan, 'kamal şöyle yaptı veya kamal camileri yıktırdı' diye yazan ağır orospu çocuğudur, amacı bellidir. ama yinede yapacak bir şey yok, bu fırsatı atatürk kendisi vermiştir.

kamal kelimesinin ibranicede de geçmesi sebebiyle subliminal şekilde ata'ya yahudi yaftası yapıştırmak amacıyla kullanan orospu çocuklarına ithafen yazılmıştır.

çağatayca ordu, anlamına geldiği düşünülmüştür. sonradan bu dilin genel kullanım zorluklarından dolayı genel kullanımından vazgeçilmiştir.
Vatan hainidir.
Şeyh Sait ve Seyit Rıza gibi idam edilmesi gerekir.

Edit: Eksi atmaya troll'ler başlamış bile.
1935 senesindeki haber. akşam gazetesi de mi s... şimdi?
görsel
yine mi bu konu.
olum adam ismini öyle seçmiş size ne amk..

(img:#2096429)
Bbpli milliyetçi geçinen bir tarikatçıdır.
mustafa kamil mi deseydik adam kendisi diyor ki benim adım kamal ka mal daha neyini anlamıyorsun.

--spoiler--
beyaz atlı prens kardeş kamal de türkçe değildir. büyük ünlü uyumuna uymaz.
--spoiler--
--spoiler--
her sey ups boobss icin
--spoiler--

kardeşim kemalist demene bile bu kadar bozulmazdım fethullahçıyı asla kabul etmem o piçler kemalistlerden bile zararlı bir oluşumdur.
Popcorn hayranı bir akputçu aveldir.
03-02-1935 'de türkiye cumhuriyetinin kurucusu ve ebedi cumhurbaşkanının 2. adı kendi başvurusu kamal olarak değiştirilmiş ve resmi olarak tebliğ edilmiştir.

dil devrimi etkisidir, eski türkçede (asya) ordugah, karakol anlamında türk ismidir.
arapça'da ki kemal anlamı ile alakası yoktur.

o dönem için doğru olandır. ülkemizde pek çok insan bu soyadını taşır. isim görmedim ama e-devlet istatistiklerinde 600 kadar kamal gözüküyor.

ka-mal diye dalga geçen salaklar var, ayıp.
Kazak Türkçesinde қамал (kamal) kale demektir. Ortak Türkçe mirasına ait olma olasılığı yüksek.
Bir de şu var. Atatürk o zaman alfabe çalışmalarını tam sona erdirmeden aceleye gelmiş bir kimlik kartı olabilir.
sonradan kemal ismine dönüldü ise ,olabilir ama kamal ismi esas asya türkçesidir.

%98'imizde arap-yahudi-fars -hatta urduca isim var.

laz,kürt-türk,roman,zaza, müslüman olumuş yerli halk,osmanlı topraklarında ki müslümanların isimleri hep sınır ötesi.

kamal olmuş iyi olmuş ,türkçe isim insan sevinir iki tane şerefsiz alay etmiş ebelerinin şeyine kadar yolu var. ..
araplaşma esas kültürün yok olmasıdır, bugün roma kayıtları olmasa ve bizans ne kadar kaldı ise ,ortadoğu-kuzey afrika halklarının kökeni bilinmeyecekti. buralarda araplaşmış eski halklara dair tek bir belge-kanıt-anıt yok.

bu kadar salaklık cahillik olmaz.
bugün türklerle beraber lazların ,müslüman rumların ve ermenilerin ,müslüman olmuş eski anadolu yerli halklarının hatta romanların bile kendi kültürleri kalmadı ..

ben size söyleyeyim 40 sene sonra türk ve diğer halklar kalmayacak anadolu'da ,batıda ki kürtlerde aynı.
boş beleş konuşuyor cahil takımı.
divan'da(kaşkarlı) alper tunga'nın kızının ismi kaz diye geçiyor ,dalgamı geçelim.

bana türk düşmanı diyen salaklar var ,hepsi arap ve roma hayranı.

işine geldi mi türk yoksa sağcı arap .

iki yüzlü terbiyesizler.
Yunanları o kadar severler ki analarını atina kerhanesine ücretsiz yollarlar. Milli mücadele sözü açıldı mı da keşke yunan galip gelseydi derler.
--spoiler--
son of zapetera
--spoiler--

https://galeri14.uludagso...oluna-girmesi_1859592.jpg

evet krdş haklısın (:
adı üstünde sikiktir.