bugün

Mustafa kamal kendisi ahmet emin e verdiği mülakat/ röportajda. Matematik öğretmenimin de adı mustafa ydı benimde mustafa, sonra bana kemal adını koydu der.

Mantığınıza sesleniyorum bu akla gelir iş mi? Öğretmenin çocuklara isim koyduğu, isim değiştirdiği nerede görülmüştür? Başka bir örneği var mıdır? Yok sen mustafa ben mustafa sen olmak mustafa kemal. Zaten mustafa kamal ın gençliğine dair kendisi harici hiçbir bilgi belge yok. Tek bilinen kardeşiyle dayısının çiftliğinde uçurtma uçurmuş, mat öğretmeni kemal adını koymuş.

Üstüne üstlük okuldaki gelmiş, geçmiş ya da o anki öğrenciler içerisinde tek mustafa bizim mustafa mı ona kemal adını koymuş bu dönemin olduğu gibi o dönemin de en yaygın ismi mustafa. Sanki koca okulda biri öğretmen biri öğrenci olmak üzere iki mustafa varmış, karışıtırılıyormuş da birinin adının değişmesi zaruri kılınmış. Buna kargalar bile güler.

Y A L A N

işin aslı din ve islam düşmanlığından ötürü mustafa adından nefret etmiştir. Kendi kendine adına kemal ekletmiş, böyle diyemiyince de böyle bir hikaye tertip edilmiştir. Adını da sonradan kemal dan kamal a çevirmiştir.

Kaldıki sabetaycı şemsi efendi (resmi tarih)
Şimon zvi (gerçek tarih) okuduğu da malumunuzdur.

sabetay sevi(zwi) 'nin öz torunu olup asıl adı şimon zwi'dir, ılgaz zorlu da semsi efendi'nin öz torunudur.

ilgaz zorlu evet ben selanikliyim adlı kitabında şemsi efendi'nin eğitime çok önem veren bir insan olduğunu, cemaatin ispanyolca ağırlıklı konuşması nedeniyle doğru dürüst osmanlıca konuşamamasına bir çözüm olarak selânik'de sadece cemaat üyelerinin gidebileceği, gâyet de modern bir okul açtığını anlatır.
ruh sağlığımı koruyamıyorum, bu tür insanlar yüzünden
Mustafa kemal’in düşman olarak gördüklerine ne yaptığını biliyoruz, islam düşmanı olsaydı ne yapacağını da az çok kestirebiliriz bence. Mesela şu an böyle bir yazı yazamıyor olabilirdin. Bırakın kendinizi de başkalarını da kandırmayı yahu.

insanın kanı bozuk olmasın, kanı!
bakın işte bir soyu bozuk deli daha fesli mi ,değil mi bilemediğim bir manyak daha aklınca tarihi çözmüş gelip burada satıyor.

he yavrum çözdün tarihin bilmecesini götünle, he evladım.
ayrıca, yalan sensin memlekette ne kadar mustafa yada kemal varsa sana girsin.
Alınları secdeye gitmez, gelirler burada Kemal değil Kamal, iki video izlerler millete tepeden bakmaya başlarlar bi akıllı sizsiniz zaten. Adamın hâlâ yattığı yerden bir yerleri batıyo demek ki onu farkettim. Arkadaşlar tavsiyemdir mısıroğlu'mudur nedir fazla dinlemeyin, bulaşmayın bile, bu milleti bölmekten başka bir halta yaramayacaktır.