1. 1.
    acı gerçektir. bir defa boyu 1.60'tır. bunu kimse inkar edemez. ilber ortaylı söylüyor bunu. alta fotoğraf da koyacağım 15 kişilik grupta boyu en kısa insan kendisi.

he dersin ki "yakışıklı değil ama karizmatik". tamam derim ama konuşana kadar. internette bunca ses kaydı var, açın dinleyin. sesi incecik. o ses karizmayı da yerle bir ediyor.

mesela ben mustafa kemal'i bir filmde oynatacak olsam mutlaka sesi için dublör koyarım, polat alemdar gibi.

aslında mustafa kemal ve polat alemdar karakterleri birbirine çok benziyor. ikisi de bu ülke sınırları içinde herkesi istedikleri gibi öldürüyor, öldürtüyor. başlarına da hiçbir şey gelmiyor.

kral çıplak amk dalkavukları sizi.

ortada beyaz redingotlu adamın sağında, boya bak puhahah;

https://galeri.uludagsozluk.com/r/1659208/
    12 -17 ... jeffrey dahmer
  2. 1.
    iyi de tassak 6 okka. 160 cm boyun önemi kalmıyo böyle olunca.
    -2 ... lipsos
  3. 2.
    Atatürkün Boyu uzun değildir ama proporsiyonu düzgün, orantılıdır erdoğanın boyu uzun ama proporsiyon yok kambur bir duruş 185 boya 30 cm kalınlıkta kol. Önemli olan boy değil vücut orantısı.
    mustafa kemal in yakışıklı olmaması
    -3 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  4. 3.
    aşık olduğumdan kaynaklı bana aşırı aşırı yakışıklı geliyor olabilir tabi, sizin gözünüzle bakamıyorum.
    2 -2 ... potluvese
  5. 4.
    Kafası illa büyük olsun başka türlü tatmin olamıyorum diyenlerin hala üzerinde durduğu olay.
    2 -5 ... asuregibisurat
  6. 5.
    mustafa kemal'in vücudu orantılı değildir. kafası vücuduna göre oldukça büyüktür.

bunu rıza nur, lozan anlaşmasının dönüşünde ismet paşa'nın kendisine söylediğini söylüyor. tabii korkak ismet sonra ''kafası değil beyni çok büyük'' diyerek kıvırıyor.

tanım: kudurtan gerçek.
    2 -2 ... jeffrey dahmer
  7. 6.
    kafası illa büyük olsun başka türlü tatmin olamıyorum diyenlerin hala üzerinde durduğu olay.

jeffrey dahmer bir üstteki entry(i yazıp yazıp siliyor ben de onun ardından yazıyorum.*

--spoiler--
    mustafa kemal'in vücudu orantılı değildir. kafası vücuduna göre oldukça büyüktür.

bunu rıza nur, lozan anlaşmasının dönüşünde ismet paşa'nın kendisine söylediğini söylüyor. tabii korkak ismet sonra ''kafası değil beyni çok büyük'' diyerek kıvırıyor.

kudurtan gerçek.
    --spoiler--
    1 ... asuregibisurat
  8. 7.
    Bu, onu daha basarili yapmaz mi?

Bir de boyle dusun comarcigim.
    2 ... 81tw15e
  9. 8.
    ilk entry'yi görsem yorum yazardım.
    2 -1 ... konglamere lenf nodu
  10. 9.
    Gayet yakışıklı adamdır. Domuza da benzemiyor.
    mustafa kemal in yakışıklı olmaması
    3 -1 ... ulkucuwolf