1. 1.
  ata birnevi baba demektir, babalar çocuklarına kızdıklarında serseri derler, serserilik yapma derler. bu onların iyiliği içindir.
  5 -5 ... ateistvaiz
 2. 2.
  Nedense ikinci defa açmış bu troll bu başlığı o zaman bi daha yazalım biz de. Anlaşılan on kez okuyunca anlayabilenlerden.

  ee ne var bunda? burada serseri "beğenilmeyen ahmak kişi" anlamında değil çakma jeffrey .

  bak bakalım neymiş:
  "belli bir hedefi olmayan, belli bir hedefe atılmamış olan, amaçsız"
  kaynak: tdk
  yani demiş ki: boşa vakit geçirmişler, öylesine yaşayıp gitmişler.

  buradan ekmek çıkmaz sana troll. cin olmadan kapı bile çarpmaya kalkmayın onu dahi beceremiyorsunuz.
  13 -5 ... asuregibisurat
 3. 2.
  Doğru demiştir daha ne desin.
  2 -1 ... tarkan filmindeki ahtapot
 4. 3.
  Baktınız çobanınızın yaptığı pislikler örtülmüyor, nasılda it gibi debeleniyorsunuz başkalarınıda onun seviyesine indirmeye.... Ama daha yaratıcı olun, daha kabul edilebilir argümanlar bulun..
  3 -1 ... dinsiz kitapsiz kafir
 5. 4.
  bu azarlamak veya hakaret değildir beynine çövdürdüğüm.

  atatürk tarihten dersler çıkarıp sorunlara çare arayan, ilerlemenin ilk yolunu tarihteki hataları tekrar etmemekte gören bir liderdir. adam doğru demiş, çalışmayı salık vermiş, ilmi öğütlemiş, eski hataları tekrar etmeyelim demiş, kötü mü demiş?
  2 ... ateistvaiz
 6. 5.
  Bunun nesine inanalım. Arapsever Çomar inanır ama türk evladı inanmaz.*
  ... bay efendi
 7. 6.
  göte göt demiştir. gazi mustafa kemal her zaman doğruyu söyler.
  3 -1 ... ecinni
 8. 7.
  Hay süzme yoğurt gibi bir salak Jeffrey; ahmak 1920'lerden bahsediyoruz 100 yıl öncesinde. O zamanın kullanımıyla bugünkü anlamlar bir mi Hint öküzü? Aç o zamanların romanlarını kitaplarını oku trollük yapıp duracağına gerizekalı. O zamanlar serseri başıboş anlamında kullanılıyormuş maloğlu mal. Şimdi de öyle kullanılıyor sadece anlam kayması olmuş zamanla.

  Sana kaynak da gösteriyoruz git bak diye ama copy-paste dışında bir yeteneğin olmadığı için onu bile yapamayacak kadar acizsin veya kapı tokmağı kadar sert kalın kafanla nasıl kıvırabilirim diye kıvranıyorsun ama rezil oluyorsun.

  Allahım bu gerizekalıları madem yaratıyorsun niye takip etmeyip de bizim başımıza salıyorsun?
  4 -1 ... asuregibisurat
 9. 8.
  barbar demesi gerekirken, daha hafif olan serseri kelimesini seçmiştir. kılıçla gelişme olamaz, tarıma ve hayvancılığa önem vermemiz gerekiyor diyen ikinci beyazıt, tahttan indirilmiştir. onun dönemindeki zenginleşme gibi zenginleşme osmanlı döneminde olmamıştır. tüm ticaret ağlarını geliştirmiş, tüccar güvenliğini sağlamıştır.

  ama serseri ruhlu yönetici ve tabağ, bunu kaldıramamıştır.
  3 ... markasiz
 10. 9.
  mustafa kemal atatürk öyle bir liderdi ki bazılarına onun adı bile batıyor. halen onun ileri görüşlü ve aydın yapısını anlayamayacak kadar sığ beyinliler tarafından mezarında bile rahat bırakılmıyor.
  2 ... alininki