1. 1.
    https://www.youtube.com/watch?v=WKHKiUWzQeM&t=2s+

mustafa kemal in yahudi-sabetayist olduğuna dair deliller

8- ilkokul hocası şemsi efendi'nin sabetayist olması

asıl ismi şimon zvi'dir. hatta soyismi zevi diye okunur. sevi'ye ne kadar benziyor değil mi? bu bilgileri şemsi efendinin torunu olan ılgaz zorlu'nun ''evet ben selanikliyim; türkiye sabetaycılığı'' kitabında bulmak mümkündür. mezarı üsküdar bülbüldere ''dönme'' mezarlığındadır.

7- feyziye mektepleri

1885'de kurulan bu mektepler, yahudi-sabetayist mekteplerdir. onları eğitmek için kurulmuştur. misyoner okulları gibi. mustafa kemal'in hocası şimon zvi'nin de okulu bunlardan biridir.

ilginç bir detay daha vereyim. bu okullar türkiyede ilk defa kızlı-erkekli karma eğitim veren okullardır.

6- 1492 ispanya büyük yahudi göçü

çok özet geçiyorum isteyen internette detaylı araştırabilir. ispanya'da endülüs devletinin yıkılmasından sonra avrupalılar müslümanları ve yahudileri hz. isa'nın allah olduğuna inanmadıkları için öldürüyorlardı. hatta onları allah affetsin diye yakarak öldürdüklerini bile itiraf etmişlerdir. bu katliamdan kurtulmak için yahudiler, fatih'in oğlu 2. bayezid'den aman dilemiş, kendilerinin osmanlı'ya kabul edilmesini istemiştir. ''biz de sizin gibi allah'ın birliğine, oğlu olmadığına iman ettiğimiz için katlediliyoruz, lütfen bizi kabul edin'' demişlerdir. bunun üstüne 2. bayezid bunları selanik'e yerleştirmiştir. selanikte hep ezici nüfusu yahudiler oluşturmuştur.

5- uşağının kitabındaki yahudilik itirafı

bir gün çankaya'da eski köşk'te selanikli berber mehmet ve berber rıdvan'la antrede oturmuş konuşuyorduk.berberlerin ikisi de atatürk'ün hemşehrisi olduklarından kendilerini imtiyazlı sayarlar,yüksekten konuşurlardı.bu şekilde şaka da olsa böbürlenerek dolaşmalarına,kendilerine poz vermelerine çok tutulur,fakat yine renk vermemeye çalışırdım.fakat bütün dikkatime rağmen aramızda yine de tartışmalar eksik olmazdı.

o gün yine onlar zayıf tarafımı bulmuşlar,bana şakadan takılıyorlar:

-"biz selanikliler olmasaydık siz kurtulamazdınız" diyorlar,ben de cevap olarak:"biz kendi kendimizi kurtardık.selaniklilere ihtiyacımız yok.hem selanik'ten çıksa çıksa yahudi çıkar" diyordum.

o sırada merdivenleri yavaş yavaş inen atatürk'ü görmemiştik.konuşmalarımıza istemeyerek kulak misafiri olmuş ki,o akşam sofrada bir selanikli olan nuri conker'e damdan düşer gibi sordu:

-"nuri bey,selanik'ten ne çıkar?"

o anda beynimin karıncalandığını duyar gibi oldum.demek korktuğum başıma gelmiş,atatürk antrede konuştuklarımızın hepsini duymuştu...nuri conker,atatürk'ün nazını çektiği,kaprislerine katlandığı eski bir çocukluk arkadaşı olduğu için aklına eseni söylemekten çekinmeyen biriydi.elde ettiği aşırı imtiyazlar yüzünden ciddi ciddi "sen çekil de,biraz da biz cumhurbaşkanlığı yapalım" diyecek kadar ileri gittiği zamanlarda bile atatürk gülüp geçer,işi şakaya boğardı.fakat bu seferkinin şakaya gelir yanı yoktu.

nuri conker,sanki bütün konuştuklarımızı biliyormuş da,beni korumak kararını vermişçesine:

-"bol yahudi çıkar paşam" demesin mi?

bunun üzerine atatürk,yüzünde alaylı bir gülümsemeyle daha önce kulağına çalınmış dedikoduların tümüne karşılık verdi:

-"benim için de bazı kimseler,selanikli olduğumdan,yahudi olduğumu söylemek istiyorlar.şunu unutmamak lazımdır ki,napolyon da korsikalı bir italyan'dı.ama fransız olarak öldü ve tarihe fransız olarak geçti.insanların içinde bulundukları cemiyete çalışmaları lazımdır."

kaynak; cemal granda,atatürk'ün uşağının gizli defteri,kent kitap,ankara,2007,s.195-196.

4- itamar ben avi'nin mustafa kemal'le görüşmesi

mustafa kemal’in 30 eylül 1911'de kudüs kamenitz oteli’nde yahudi eliezer ben yehuda’nın oğlu ıtamar ben-avi ile sohbeti:

mustafa kemal: “sabetay sevi’nin soyundan geliyorum. kendisine hayranım. keşke bu dünyadaki bütün yahudiler onun mesihliği altında birleşse..”

(sabetay sevi yahudilerin bir kısmının peygamber, mesih kabul ettiği, yahudi ırkına mensup, gizli öğretileri olan ve en önemlisi selanik merkezli bir din kurmuş olan yalancı peygamberdir.bir osmanlı vatandaşıdır. kurduğu yolun en büyük düsturu "her kimin arasında olursa olsun bir sabetaycının onlardan gözükmesi ve bunu yaparken gerçekten onlara özenmemesi, kendi aslını bozmamasıdır. yani, hristiyanın arasında hristiyan, müslümanların arasında müslüman gibi gözükürken aslında sabetaycılıktan taviz vermemektir.özünü kaybetmemektir.")

mustafa kemal: “evimde venedik’te basılmış eski bir tevrat var. babam onu okumam için bana karaim yahudisi bir muallim tutmuştu. öğrendiğim ayetlerden bazılarını hala hatırlayabiliyorum.” dedikten sonra biraz düşünüp..

“shema yısra’el, adonaı elohenu, adonaı ehad!” (yani “dinle ey israil, rabbin olan tanrı tektir”) demiştir. bu dua yahudilerin ünlü shema duasıdır.mustafa kemal demek ki, gizliden gizliye yahudi ibadetini ediyormuş, yani dinine bağlı bir yahudi hemde..

daha sonra yahudi ıtamar ben avi’nin “efendim, bu yahudilerin en mühim duasıdır!” demesi üzerine mustafa kemal: “benim de gizli duamdır bayım, benim de..” diyerek etnik kökeninin ve dininin yahudi olduğunu beyan etmiştir..

(kaynak: uluğ iğdemir: atatürk’ün yaşamı, ı. cilt, sahife 23, türk tarih kurumu yayınları , 1980)

3- şapka diktasının içyüzü

öncelikle sabetay sevi'nin ufak bir tanımını yapalım. sabetay sevi, 17. yüzyılda izmir'de yaşamış, mesihlik iddiasında bulunmuş, sonra yalandan tövbe edip selaniğe göçerek orda yahudileri örgütlemeye devam etmiştir.

bu şahıs mesihlik iddia edip, arkasına aldığı kitleleri osmanlı devleti alehine propaganda yaptığından dolayı mahkum edildi.

“cerrah (kasım paşa) ona “bir mucize gösterebilir misin?” diye sordu. “hayır” cevabını alıncada “o halde senin akıbetinin ne olacağı bellidir” dedi. bunun üzerine sabatay sevi, diz çökerek müslümanlığa kabu­lünü istirham etti. **yahudi şapkasını yere atarak tükürdü** ve yahudi dini aleyhine konuştu.”[*]

mucize gösteremeyen mesih sabetay sevi, idam edileceğini anlayınca güya müslüman oldu, ve yahudi şapkasını yere atarak tükürdü(burası önemli).

mustafa kemal ''ulan siz benim ecdadımın başındaki şapkasını nasıl zorla çıkarttırırsınız'' diye gazaplanarak, aynı şapkayı bu milletin başına zorla geçirmiştir.

jenerik senaryo elbette bunlar.

gershom scholem, sabbatai sevi, the mystical messiah, 1626-1676, bollingen series xcııı, princeton uni­versity press, sayfa 680.

2- 1870'de selanik'teki yahudi-sabetayist nüfusu

bugün en büyük kemalistlerden olan, ve oda.tv'nin sahibi olan soner yalçın'ın efendi kitabında verdiği rakamları içerir. kitabından direk naklediyorum:

selanik: bir yahudi kenti
    kimi yazarlara göre selanik, bir yahudi ve sabetayist kentiydi. balkanlar'm kudüs'ü olarak biliniyordu. nüfusun çoğunluğu dört yüzyıldan beri ispanyolca-ibranîce karışımı ladino dilini konuşan yahudilerdi. ama nüfus tamamıyla yahudilerden oluşmuyordu. selanik'in nüfusu 90

000'di. bunların 50 000'i yahudi, 22 000'i müslüman ve sabetayist, 18 000'i rum'du. selanik aynı zamanda sabetayistlerin en kalabalık olduğu şehirdi.

kaynak: efendi: beyaz türklerin büyük sırrı, doğan kitap, 31. baskı, istanbul, sayfa 57

1- mustafa kemal'in filistin(israil) hezimeti

işte geldik mustafa kemal'in yahudi-sabetayist olduğunun en büyük deliline. mustafa kemal' 1917 yılında sina ve filistin cephesine,yıldırım ordular grubundaki 7. ordunun başına getirilir. yıldırım ordular grubuna bağlı 3 ordu vardır. 4'üncü, 7'nci ve 8'inci orduları teşkil eder.

mustafa kemal eylül ortalarında sağındaki ve solundaki ordulara haber vermeden geri çekilir. ve ingilizler onun açtığı kanaldan girerek 4. ve 8. ordularımızı kuşatır. ingilizler 8. ordunun tamamını, 4. ordunun yarısından fazlasını imha eder!

mustafa kemal ne alemdedir peki? 70.000 kişilik ordusunu düşmana teslim etmekle meşgüldür. ingilizler kaç kayıp vermiştir biliyor musunuz bu savaşta? 800 kişi. bakın bizim 2 ordumuzu tamamiyle şehit ediyorlar. 70.000 kişilik orduyu esir alıyorlar, kendi kayıpları sadece ve sadece 800 kişi. bu en hafif tabiriyle ihanettir. ve bu birinci dünya savaşının en büyük hezimeti olduğu gibi, dünya tarihinin de en büyük hezimetlerinden biridir. okullarda anlatılmaz tabi bunlar. hep zaferlerden bahsedilir.

mustafa kemal ne alemdedir peki? 70.000 kişilik ordusunu düşmana teslim etmekle meşgüldür. ingilizler kaç kayıp vermiştir biliyor musunuz bu savaşta? 800 kişi. bakın bizim 2 ordumuzu tamamiyle şehit ediyorlar. 70.000 kişilik orduyu esir alıyorlar, kendi kayıpları sadece ve sadece 800 kişi. inanmayan açsın vikipedi'yi megiddo muharebesi diye aratsın. bu en hafif tabiriyle ihanettir. ve bu birinci dünya savaşının en büyük hezimeti olduğu gibi, dünya tarihinin de en büyük hezimetlerinden biridir. okullarda anlatılmaz tabi bunlar. hep zaferlerden bahsedilir.

kaynak: arif oruç'un yarını, büyük doğu dergisi - 8 eylül 1950 - sayı: 25, sayfa 3

ingilizler bundan bir yıl evvel, kudüsü işgal ettikten hemen sonra balfour deklerasyonunu yayımlamıştır. ve bununla yahudileri vaadedilen topraklara davet etmiştir. bu ihanet öyle can sıkıntısından yapılmamıştır yani. yahudilerin israil devletinin bütün sınırları suriye, lübnan, filistin ve ırakla birlikte ingilizlere verilmiştir.

mustafa kemal bu hezimetten sonra adana'ya çekilmiştir. ve adana'nın bahçe kasabasında ''bahçe telgrafı'' diye meşhur telgrafı padişah vahdeddin'e yollamıştır. bu telgrafta yeni bir hükümet oluşturulması ve bu hükümetin ateşkes anlaşması imzalaması gerektiğini belirtmiştir. hatta hükümetin kimlerden oluşacağına dair isimler de vermiştir. bu verdiği isimlerden biri de rauf orbay'dır. bu rauf denen alçak gidip mondros anlaşmasını imzalamıştır. ve o anlaşmanın 7. maddesine dayanarak müttefikler bütün anadoluyu ve istanbul'u işgal ederler.

mustafa kemal bu rauf orbay'ı daha sonra başbakan yapmıştır.

https://galeri.uludagsozluk.com/r/1649547/+
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/1649548/+
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/1649549/+
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/1649550/+
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/1649551/+
    7 -33 ... jeffrey dahmer
  2. 2.
    (bkz: yobazların propaganda mekanizması)
    15 -5 ... rumeli71
  3. 3.
    Yobazlar durmadan çalışıyor. Tamam anladık türk değilsiniz.
    9 -2 ... bay efendi
  4. 3.
    her taraftan saldırmaca...okudum ve eksiledim.
    3 -1 ... paganviodio
  5. 4.
    mustafa kemal'in dini yoktur inanmıyor kendi ağzından ve yazdığı vesikalardan bu anlaşılıyor.
    1 -8 ... afrasiyap
  6. 5.
    (bkz: #39032576)
    adam hem hakaret ediyor, hem de "hakaret ettiğim en ufak bir cümle göster" diyor.
    bak, şurada rauf orbay'a "alçak" diyerek hakaret ediyorsun;
    mustafa kemal in sabetayist olduğuna dair deliller

tabi yazıyı copy paste yaptığın için bu hakaret gözünden kaçmış.
    ulan bari copy paste ettiğin yazıyı okusaydın, neresinde ne geçiyor bilirdin.
    12 -3 ... tengir budun
  7. 6.
    Boyle kansizlarin dedelerini sallandirmadigi icin bende simdi atamdan suphelenmeye basladim.
    3 ... dinsiz kitapsiz kafir
  8. 7.
    adam ağzıyla kuş tutsa da yaranamaz size.
    3 ... excellent
  9. 8.
    insanın kafasını bulandıran delillerdir. evet.
    2 -8 ... ersoy ulubey
  10. 9.
    saçma sapan delilerdir.

tıpkı Reisi cumhurun üniversite diploması yok diyen tiplerin iddialarına benziyor. evet.
    1 ... dedeninkeli