bugün

(bkz: burkuk surat)

lisedeykene başıma gelmiş, öyretmenimizin "söyle bakam iyestoloşkoğğ atatürk ün doğum yeri ve yılı nedir" sorusuna cevab verememiştim. akabinde ise adına öyretmen denen barbardan çok kötü azar yemiş çöbe kitlenmiştim.

90 lı yılların ilk çeyreyiydi. lakin, daha dün gibi aklımda nonoşlar! ne zaman aklıma gelse hüzünlenirim, pis öyretmen nasılda bağırınıp çağırınmıştı bana. sınıf arkideşlerim dalga geçmişti heb!

ağladım tabi, hakim olamadım göz yaşlarıma! o yıllarda rimel kullanmadığım için rimellerim aqmamıştı ama. sonradan azmedip başarılı, bilgili, sorgulayan, çağdaş ve dayi işıklı bir birey oldum ama, çalıştım heb.

okudum, araştırdım üstte de dediyim gibi sorguladım ayol! sonrasında ise gay oldum, birde kemalist! rimel kullanmaya da o tarihte başladım. ama yine de aklıma geldikçe içim sızlıyor nonoşlar!

pis öyretmen, yılan, barbar! bilmemek deyil öyrenmemek ayıp! bak işte öyrendim, selanik 1838. evet.
lisede olupta hala bilememek cahillikten başka bir şey değildir. evet.
Art niyetli değilseniz gerizekalı olduğunuzu, art niyetliyseniz orospu çocuğu olduğunuzu gösteren durum.
(bkz: #42262413)

arkadaş gayet güzel açıklamış, başka söze gerek yok.
işgalci devletlere çok iyi öğretilmiştir. hatta hangi yemekleri sevdiğini, yazdığı kitapları, ve hobylerini bilirler. darısı bizim çomarların başına.