1. .
    kimi insanlarin ben koru korune anlatilanlara inanmiyorum,okuyorum arastiriyorum ayagina artislik olsun diye giristikleri durumdur.Mustafa kemal sözü açıldığında herkesden farklı konusup tepki cekerler.Ben sahsen universitede "mustafa kemal napmış ki" lafini bile duydum bir arkadaşımdan tartışırken.Beyinleri oyle yikanmis ki sonra ulke niye bolunuyor diyorlar.Zaten uludağ gibi anadolunun dort bir yanindaki ogrencileri toplayan bir okulda gercek turkiye manzaralari goruyosunuz ve evet bu arkadas uni ogrencisi bana"ataturk napmis ki dedi"
    yine yurdumun baska bir bolgesinden biri de ayni seyi dedi.Be kereste sorarım sana..mustafa kemal hicbisey yapmamis olsa bile senin bu topraklarda ozgurce yasiyor olman yetmez mi?simdi elin ingilizlerine,anglo saksonlarina amelelik yapıyor olcaktin.Kendi dilini konusamayacaktin.Bi de bunun yaninda bir cok devrim inkılap ve ilke var.Yok efendim o cikmasa baskasi cikarmis bu mucadeleyi turk halki yapmis onu samsuna vahdettin yollamis vesaire gibi polemikler dolasmaktadir.

Atatürk'e uzanan eller kırılsın!!!
    3 -1 ... burningfingers
  2. .
    1)mustafa kemal her şeyden önce insandır.
    2)hiçbir insanın "sorgulanmazlık" hakkı yoktur.
    3)yaratıcı tarafından kendisine ilahi görev biçilen peygamber bile "kimse beni sorgulayamaz" dememiştir.
    4)atatürk te sorgulanabilir.
    5)sorgulandığı,sağlam kaynaklardan öğrenildiği,araştırıldığı zaman zaten gerçekler ortaya çıkacaktır.
    6)araştırma yapılmadan,kulaktan doğma bilgilerle yaşamayı seçen kişi cahildir ve yaşamaya hakkı yoktur.yaşasa bile onunki asalak ve sefil bir hayat olacaktır.
    diye maddelenesi başlık.
    1 ... asiti kaçmış kola
  3. .
    1-Atatürk'ün kişiliğini ozel hayatinin değil bu bu ülke için yaptiklarinin sorgulanmasini anlatan baslik.

(bkz: acik sacik meydanda olan seyleri sorgulamayi entellektüellik sanan zihniyet)

p.s:gidip laiklik karsiti kisilerin ulkeyi ele gecirmesini sorgulamalari daha faydali olacaktir kendileri ve memleket adina.
    ... burningfingers
  4. .
    kemalizmi "taraftarlik" zannetmek entrysi girilen baslik.ha kemalizm cesitli emeller icin istismar edilmemis midir evet edilmistir.ama yine de bundan sonra girilecek entryler esliginde durumun icler acisi oldugunu tekrar gormemi saglayacak baslik.
    ... burningfingers
  5. .
    http://rapidshare.de/file.../DegisenTuerkiye.pps.html adli powerpoint sunusu izlendikten sonra bir kez daha düşünülecek olgu.

not:daha once rapidshare kullanmadiysaniz acilan sayfada free ye kısa süren geri sayımı bekledikten sonra ekranda cikan kodu giriniz ve dosyayi cekiniz,oldukca kucuk bir dosyadir zaten.
    ... burningfingers