bugün

24 Kasım 1934 tarihinde TBMM tarafından, Mustafa Kemal "Atatürk" soyadı verildi. o günden beri ona "Atatürk" deniyor.
laikçi kişilerin söylemi. bence mustafa kemal yeterli.
ARAPLAR GIBI MEHMET OGLU ALIRIZA OGLU MUSTAFA KEMAL DIYE ANILMASI YERINE DUNYADA GECERLI OLAN SOYISIMLE ANILMASI DOGRUDUR. CHE, BUSH, CiLLER, DEMiREL, ECEViT, ERDOGAN GiBi.
aktrollerin yeni yuvası uludağ sözlük olmuş galiba bir süredir uğramıyorduk. entrylere bak hele.

mustafa kemal atatürk bu ülkenin bir gerçeği. size batıyor olması, rahatsız ediyor olması o kadar hoş ki.

eski osmanlı coğrafyalarından birine defolup gitseniz de kurtulsak. libya, tunus falan orada sizi bekliyor. ama yok beğenmedin değil mi?

dön sor bir kendine bakalım türkiye cumhuriyeti'nin oralardan ne farkı var diye. dangalak.
devşirme artıklar demese de olur.
zoruna mı gitti? biz ona "ata"da diyoruz...

üstelik kendisinin mustafa ismini hiç sevmemiş olduğu "çankaya" kitabında anlatılır... bir zahmet mustafaların hayatlarını okurken seni bugünlere getirmiş insanın hayatına da göz at...
ben demiyorum, üstelik devşirmede değilim Türkmenim. Haketmiyor çünkü. Ezik yunanı yendi diye kahraman oldu frenk beyefendisi. Adamların kralı bile almanya'dan ısmarlama idi o zaman, sen ısmarlama krala sahip olan minnacık ülkeyi denize döktün diye bunu başarı adlediyorsun.
görsel
(bkz: oçmod)
Türkün atası olduğundan sebeptir.
başarılarını kıskananların hasetlerinden çatlamalarından mütevellid yapılan komik yorumlardan birini daha okuduk..
görsel
sadece atatürk demiyoruz, mareşal, gazi, başkomutan, ata, lider, önder, tek, son ve kurtarıcı diyoruz. bunları kafanın almayacağını bilerek sadece biraz kitap koklamanı önerebilirim. belki burun deliklerin beynine uyarıda bulunabilir.
Cunku turk un atasidir. Turkun yeniden dirilisinin sebebidir.
?..iktir git !

Onun yarattığı memlekette yaşıyor, onun yarattığı alfebeyi kullanıyor, onun geliştirdiği türkçe dilini konuşuyorsun !

Be-ğen-mi-yor-san, si-k-tir git !
Her Türk'ün gururla yapması gereken eylem. Atatürk'ü allaha geri kalan her şeyi Atatürk'e borçluyuz. Bugün iktidar sahipleri bile sıkışınca ona sarılıyorsa hala ölmemiş, fikri sönmemiş demektir. ilelebet yaşatacağız.

Ben devşirme değilim, has türk'üm diyenlere falan bakmayın. Damarlarında başka milletlerin kanı dolaşmasa böyle götü başı oynamaz.
ezik yunan hemi?

madem ezik yunan'dı da amına koyayım ecdadım dediğin osmanlı'yı nasıl tokat manyağı yaptı lan bunlar?

keşke 90 sene öncesine gitsen de polatlı'dan top atışlarının duyulduğu sırada şu lafı bir etseydin.