bugün

ilginçtir, birini yüceltmek için ona ait olmayan cümleleri kullanırsınız ama vatandaş onun ne ve kime ait olduğunu gayet iyi bilir, vatandaşı ancak kısa vadede kandırabilir bu tür hareketler veya safları kandırmaya yöneliktir bu tarz eğilimler...

bazılarını burada veriyorum.

"adalet mülkün temelidir" hz.ömer'e

"en hakiki mürşit ilimdir" hz.ali'ye (mustafa kemal'inkinde "hayatta" lafzı fazladır)

"köylü milletin efendisidir." kanuni sultan süleyman'a ait

"ya istiklal ya ölüm!" kazım karabekir'e aittir.

"sağlam kafa, sağlam vücutta bulur" sözü atatürk'ün değildir. (bunun hangi kanalla atatürk'e yapıştırıldığını buldum.)

"türk şoförü en asil duygunun insanıdır" elbette atatürk'ün değil.
atatürk bu şekilde söylemiştir.
"hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir. ilimin ve fennin dışında mürşit aramak gaflettir, dalalettir, cehalettir".
(bkz: türk çoförü en asil duygunun insanıdır) süleyman demirele ait olduğu sanılmaktadır.
kemalist galoşların her lafı cemaate bağlama eşiği...

bu sefer 5 dk.
kesinlikle
(bkz: komünizm başı görüldüğü yerde ezilmelidir)
(bkz: gökten indiği sanılan kitap)

PARDON BU YAnlış oldu.
üç tunç tas has hoşaf sözünün kendisine ait olamadığı günümüzde ispatlanmıştır.
(bkz: ananı da al git)

zira bu kadar büyük bir liderin ağzından kesinlikle çıkmaz böyle sözler.
''köylü milletin efendisidir.''

Genellikle hatalı bir şekilde Atatürk'e ait olduğu zannedilen bu vecize aslında Kanuni Sultan Süleyman'a aittir.
Bir gün mahremleriyle görüşürken onlara;
''Velinimet-i âlem [dünyanın efendisi] kimdir?''diye sormuş.
Onlar,'' Padişah efendimizdir.'' diye cevap verince
Kanuni,''Hayır, dünyanın efendisi reâyadır ki, ziraat ve harâset [çiftçilik] emrinde huzur ve rahatı terk ile iktisab ettikleri nimetle bizleri itâm ederler.'' demiştir.

Gördüğünüz gibi tek fark, Kanuni'nin daha evrensel bir tanımlama yapmasındadır.

not: nacizane şahsımın bu nicki seçmekteki amacıda işte tam olarak buna işaret etmekti.
(bkz: one minute)
sanki mustafa kemal atatürk e ait olan sözlerden gerekli dersleri almış da, ona ait olmayan sözleri ayıklamaya çalışan kişilerin çamur atma sevdasıdır.

Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

sadece şu yukardaki satırlar bile bazı gerçekleri görmek isteyenler için yeterlidir.

ha sen kafanı kuma gömerken kıçının hali ne olur diye düşünmüyorsan o ayrı !

(bkz: göt nasipten çıkınca)
"ormanlar bir vatanın akciğeridir." ( orman genel müdürlüklerinde )
"vatan çalışkan insanların omuzlarında yükselir." (aslı : tevfik fikret )
"iktisadiyat demek her şey demektir" (kesinlikle değil)
mustafa kemal daha ne yapsındır. hiçbirine bu benim sözüm sadece benim şeklinde bir açıklama yaptığını sanmıyorum. Hz. Ali' den alıntı yapıyor suç oluyor, tekke kapattırıyor suç oluyor. her türlü gözünüzde kötü bir adam mı Mustafa Kemal anlayamıyorum.
(bkz: copy pasteci kemal)
ne söylemediği değil, ne söylediği önemlidir.
atatürk ün söylediklerini anlayamamış tayfanın bu tür abuk açılımlarda bulunması gayet doğaldır.
bir sözü ilk kimin söylediği değil, kimin ezber ettirdiği önemlidir.
hayatta en hakiki mürşit ilimdir i ilk kimin söylediği mi önemli, yoksa hayattaki en hakiki mürşiti ilim yapanın kim olduğu mu önemli?
bu örneklemede olduğu gibi, sözün atatürk tarafından söylendiğinin vurgulanmasındaki amaç, söze dikkat çekmektir.
söylediği sözlerle türk milletini sırtlanan önderimiz, vefatı ile başlayan süreçte de atatürkçü aydın insanlarca söylenen sözleri sırtlanarak, halkına klavuzluk etmeye, meşaleyi doğru yola tutmaya devam etmiştir.
ankara'daki emekli sandığı merkez binasının üzerinde, 20 yıl boyunca yazan bir söz vardı.

'ihtiyarlarına hürmet etmeyen toplum, toplum değildir."

bu söz de ona ait değil.
"bana çamur atanlara entiri ile cevap veriniz"

bu sözde ona ait değil çünkü ben uydurdum. hadi dağılın.

edit: bana çamur atıyorsun deniliyor. ben her lafımın arkasındayım..

edit2: ayrıca bunlar onaylı şeylerdir. tarihi niteliktedir. sen anlamayacak kadar gerizekalı isen bu senin sorunun dostum.

edit3: her tartışmayı akp ye bağlama eşiği. bu sefer 16 dk.

ek: zaten bu sebeple açtım bu başlığı süper zeka dostum. ona ait olmayanı ona ve şüpheli olanı yine ona aitmiş gibi söyledikleri içün.
dikkat edilirse adam çamur attığını kabul ediyor.(#11659986)

--spoiler--
"bana çamur atanlara entiri ile cevap veriniz"

bu sözde ona ait değil çünkü ben uydurdum. hadi dağılın.
--spoiler--
ekleme: kendisinin ve tayfasının atatürk'e çamur attığını kabul etti ya en azından dürüst çamurcuymuş.
ayıklamaya kalksan sözde hadisler kadar çok ve saçma değildir.
ekleme 2: bana çamur atanlara cevap veriniz diyorsa ve biz sana cevap veriyorsak sen çamur atıyor oluyorsun. şayet atatürk;
benim hakkımda size yanlış öğretilenleri düzeltenlere karşı çıkın deseydi sen çamur atmıyor doğruyu söylüyor olurdun.
kaldı ki çamur atma lafı senden çıkıyor.
"insanın fikri neyse zikri odur".
ekleme 3: ben atatürk herhangi bir laf söylerken yanında olmadığım için hiç bir laf kesin ondan çıkmıştır demedim ama sen kendi salaklığına düşünce tipik akp'li olarak konuyu değiştirme içerisine girdin. tebrikler.
ekleme 4: ayar alınca konuyu değiştirme hızı 5 saniye.
beni türk hekimlerine emanet ediniz.

bu söz atatürke ait değildir zira atatürkü yabancı doktorlar bile kontrol etmiştir.
en güzeli : "Atam izindeyiz" M.K.A
''egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.''
j. j. russo.

atatürk'ün bir tevfik fikretten çok alıntısı vardır.
'bana bok atanları siklemeyiniz' ( aslı : ben )
istikbal göklerdedir.
beni türk doktorlarına emanet edin.