1. 1.
  enteresan olaydır. o kadar istibdatla suçladıkları ii. abdülhamid devrinde tonla muhalif şair, yazar, siyasetçi vardır. şairlerden tevfik fikret, mehmet akif buna örnektir. siyasetçilerden de ittihatçılar vardır. bunlar abdülhamid aleyhinde en ağır şeyleri bile söylemiştir. tevfik fikret, abdülhamid'in uğradığı suikastin başarısız olmasıyla ilgili üzüntüsünü belirten şiirler bile yazmıştır.

  fakat bize sözde demokrasi getiren, sözde bizi kulluktan vatandaşlığa çıkartan mustafa kemal paşanın devrinde en ufak bir muhalif bile yoktur.

  aa ama hakkını yemeyelim. çok muhalif vardır. fakat darağcını görene kadar. (bkz: şeyh said) (bkz: iskilipli atıf hoca) (bkz: seyit rıza)

  edit: sadece müslümanların mustafa kemal'e karşı olduğunu zanneden aptalları ortaya çıkarmıştır. bakın rıza nur ateisttir, ve mustafa kemal'in yaptığı dini değişikliklere en ufak bir tepkisi yoktur. hatta ve hatta laikliği benden öğrendi mustafa kemal, adını bile bilmiyordu der. o bile ülkede muhalif olamayıp fransaya kaçmıştır. bu, kemalist baskı rejiminin sadece müslümanlara, sizin deyişinizle sadece ''yobazlara'' olmadığının bir delilidir. kemalizm eşittir faşizm'dir.
  6 -19 ... jeffrey dahmer
 2. 2.
  hiçbiri yenilikten yana olmayan yobaz takımıdır yazık.
  onlara kalsa ülkede kadın hakları çocuk hakları diye bir şey olmazdı.
  4 -6 ... tarkan filmindeki ahtapot
 3. 3.
  Mustafa Kemal 150 aydını mektepten talebe kovar gibi sınır dışı etti. Zaten memlekette düşünen adam sayısı da aşağı yukarı o kadardı. Sonra sol cenaha döndü, onları da, kırkayak tepeler gibi, ezdi. Cavit Bey'i astı. Sonra filozof istiyoruz. Kuzum ne filozofu? Demokrasi kahramanı inönü beş hocayı kürsüsü ile beraber uçurdu.

  cemil meriç
  4 -7 ... kazangap
 4. 4.
  mustafa kemal rejimine karşıt olan dinsiz de ülke'de barınamamıştır. rıza nur buna örnektir.

  tanım: bir gerçektir.
  2 -1 ... jeffrey dahmer
 5. 5.
  (bkz: 1920)

  hitler, mussolini, stalin, salazar ve franco gibi tiplerin avrupa'da ülke yönettiği dönemde atatürk gibi yenilikçi bir adam ülkeyi yönetti bu 1000 yılda bir olur.

  şükredin.

  yepyeni bir sistem geliyor, halkın yüzde 90'ı bırak okuma yazmayı sersefil.

  osmanlı tarihi'ne bakın ıslahat hareketleri, yenileşme çabaları neden cortladı?

  halk sahiplenmedi, halk o yöne sevkedilmedi!

  2000'li yılların kafasıyla 1920-30'lar değerlendirilmez koçlar!
  9 -4 ... muhendis tarihci
 6. 6.
  mustafa kemalle abdülhamiti karıştırmak.
  (bkz: mithat paşanın acıklı hikayesi)
  2 -2 ... deli anlamindaki de
 7. 7.
  Vardır. Atsız'dır mesela. Dalkavuklar Gecesi bunun bir örneğidir.
  1 ... kenansodom
 8. 8.
  devrim yapılmıştı. devrim.

  dur bir de heceleyeyim; dev rim.

  onun döneminde üç tane parti kurulmuş hala muhalefet bıdı bıdı.

  tek bir hatası tek bir yanlışı tek bir haramı olamayan bir adama niye muhalefet yapsınlar birader.

  yobaz dedik yüzsüz değil.

  orası uludağ sözlük mü?
  4 -3 ... noxeca
 9. 9.
  mustafa kemal kafanın yalnız dışını değil içini de tanzime kalkıştı. batı şapkaydı. şapka ve itaat. kalabalığın yerine şef düşünecekti. kur’an rafa kalktı. “nutuk” çıktı ortaya. bir nutuk ve bir fırka. bir lokma ve bir hırka. önder önüne gelenin kellesini vurdurdu. fırka hiçbir zaman ağzını açmaya cesaret edemeyen kalabalıkların ağzına vurulan kilide bir yenisini daha ekledi. sonra yenildi içildi. ve hazret sirozdan kıvrandığı yataktan bir tanrı olarak kaldırıldı. bir tanrı veya bir şeytan.
  atatürkçüyüz. atatürkçülük asil cumhuriyetin resmi dinidir. mitosu olmayan sığ, dalsız budaksız bir din. tam robot dini. bu gidişle bütün dünyanın atatürkçü olması gerekecek. yaşasın atatürk, ulan biz atatürkçüyüz. ibadet ve iman bu üç beş hecede başlayıp bitiyor.

  cemil meriç
  3 -6 ... kazangap
 10. 10.
  meşhur muhalif bilmem de meşhur orospu çocukları boldu.
  6 -4 ... napakyanii