1. 1.
  türklerin atası olduğu iddia edilen mustafa kamal'in bizzat kendisi tarafından belirtilendir. harf inkilabıyla birlikte arap ismini çağrıştırdığı gerekçesiyle kemal ismi kamal olarak değiştirilmiştir. bu değiştirilmenin başka hangi hikmetleri var tabii onu da ulu paşamız bilir.
  4 -10 ... sute giren semsiye
 2. 2.
  bir genco kusmuğu.
  -3 ... cimbomlu ezgi
 3. 3.
  haklı önermedir.
  gazi hazretleri'nin arapça kökenli olan ikinci ismi "kemal" türk dil kurultayı sonrası öz türkçe bir kelime olan "kamal" olarak yazılmış ve telaffuz edilmiştir.
  türk tarih tezi ve güneş dil teorisi'nin yaratıcısı olan ulu önder de bu jest karşısında onur duymuş ve kamal ismini beğeni ile benimsemiş ve hatta nüfus cüzdanına ismini "kamal" olarak kayıt ettirmiştir.
  aynı dönem tbmm tutanaklarında da kemal yerine kamal isminin yazılı olduğu görülmekte olup, bu isim atatürk'ün ölümünden sonra inönü devrinde, atatürk'ün tarih tezi'nin tasfiyesi ile birlikte güneş dil teorisi'nin de rafa kaldırılmasıyla birlikte "türk islam sentezi" saçmalığının türk eğitim hayatına sokulmasını takiben yine arapça "kemal" olarak kullanılmaya başlanmıştır.

  günümüz statükocu kemalistleri ise bu "kamal" ismini bir hakaret olarak algılayıp, arapça isim olan "kemal" ismini şiddetle savunurken, atatürk düşmanı iblis ümmetçiler ise bu ismi o'na saldırma amaçlı bir hakaret eylemi olarak kullanmaya çalışmaktadır ki, her iki güruh da bu durumda cahilliklerini ortaya koyarak büyük bir gaflet içinde olduklarını adeta haykırmaktadır...

  "kemal" değil, "kamal" atatürk'tür...yani arapça değil öz türkçe...

  (bkz: kamal atatürk/#14364196)
  (bkz: kamal atatürk/#15469323)
  3 -1 ... protest sanayici
 4. 4.
  hayır arkadaş adam harf inkılabı yapıyor ve türkçe olan bir kelime ile değiştiriyor adını. nedir bu arap hayranlığı? peygamberin araplar arasına gönderilmesi onlar için bir onur değil, ne kadar sapkın olduklarını bize açıklayan bir şeydir.
  1 -2 ... s for sabri
 5. 5.
  peki o zaman neden kemal adı kamal oalrak kullanılmamaktadır. neden bize mustafa kemal diye öğretilmiştir.
  ... erenika
 6. 6.
  (bkz: koltuk sallanıyor kamal bey)
  1 -3 ... boltuzlu