bugün

mustafa kemal atatürk'e karşı sebepsiz yere nefret duygusu duyan insandır.

--spoiler--

bir delikanlı çıkıpta ben atatürk'ü şu yüzden sevmiyorum demiyor. ulan her duygunun bir sebebi olur. atatürk'ü seven şu yüzden sever,sevmeyen şu yüzden sevmez. ayrıca bu tip insanlarda korkaktır. atatürk ile ilgili bir başlık görüp direk seri eksi oy veren i.ne moduna geçerek eksiye asılır. ulan yiyorsa yaz bakalım ne yazacaksın. ben sana söyleyeyim sen bi bok yazamazsın. çünkü yazacak birşeyin yok. gittiğin dergahlarda,tekkelerde sana öğretilen tek birşey var. sürekli onu uyguluyorsun. yok efendim atatürk içki içiyormuş,atatürk din düşmanıymış. var mı ispatın? yok!. sırf dolduruşa gelip hareket eden tiplerdensin,evet şuan beni eksilemek sana büyük zevk verecektir. tabi sen okulundaki atatürk büstünün oralarda yemek yiyen,istiklal marşını gururla okumak yerine ağzını kıpırtadan,10 kasımları,29 ekimleri,19 mayısları tatil olarak gören yobaz sıfatını fazlasıyla hakeden birisin.
--spoiler--

edit : alıntı değildir. el emeği göz nurudur.
(bkz: Recep Tayyip Erdoğan ı seven insan)
Kevser Çakır. ben humeyni'yi seviyorum, diyen örümcek kafalı.
sevmek zorunda olmayandır. peki tamam sevmiyorsun, tamam nefret de ediyorsun ona da tamam. ulan bari saygı duy yaşadığın ülkeye. bunun miliyetçilikle alakası yok, tamamiyle ekmek yediğin tasa sıçmakla alakası var.
Bir T.C vatandaşının Atatürk'ü sevmemesi demek türk olmayan vatandaş demek. *
düşüncesinin anlaşılması zor, enteresan kişiliktir. yediği kaba tükürmek gibi bir eylemdir zaar ülkemizi kuran ekibin başıdır atamız..
aslinda ataturkden degil, ataturkculuk adina yapilan zulumden ve zalimlerden nefret ediliyordur..
(bkz: humeyni yi seven yaratık)
gayet normal bir insandır, çünkü bu ülkede düşünce özgürlüğü vardır.*
onun "normal" olması normaldir de, canım halkımın hasbel kadar kıymet görmemesi, en kötüsü de kıymet bilmemesi gariptir.
suç işlememiş olur. ama nefret etmekle kalmayıp kin besleyen ve onun yarattığı ülkeyi bölmek isteyen şerrefsizler tarafından suç işleyen insanmış gibi gösterilir. neden ? lâf olsun torba dolsun.
yunan olması muhtemeldir.

(bkz: büyük taarruz)
(bkz: sakarya meydan muharebesi)

vs... vs...
Kimsenin sevmesi gerekmiyor. Benim de atalarımı dersim isyanında kesselerdi, bende sevmezdim. Kabul edilmesi gereken tek şey var, zeki bir insan olduğudur. Nefret edip, sevmeyip sadece küfretmekte ayrı bir aptallıktır, cahilliktir. bu tür tartışmalar her zaman işe yaramadığı için genelde aram iyi değil diyip geçiştirilebilir. gerisine çokta gerek yok. ya da bir şeyler biliniyorsa karşınızdaki de köpek değilse oturup tartışılabilir, konuşulabilir.
muhtemelen cahildir o insan...
asıl başlıkta bir gariplik vardır, sonunda ki insan kelimesi fazladır, ölücan yazılması yeterlidir.
lakin bu ölücan insan olmaya terfi etmiş ise gelir anlatır bize neden sevmediğini, tabii ırkçıdır vs. gibi safsatalar uydurmadan, gerçekleri kullanarak.
(bkz: molla)
Sıradan insandır.

Her ne kadar bir insan Fatih Sultan Mehmet'lerden, ismet inönü'lerden, Adnan Menderes'lerden, Turgut Özal'lardan, Tayyip Erdoğan'lardan nefret edebilirse, atatürkten de nefret edebilir. Ama ortalık yerde ona hakaret edip nefretini açığa çıkarırsa sürünür sadece.
Fatih Sultan mehmet han'dan nefret eden nasıl sopalıksa Atatürkten nefret eden de sopalıktır. Sopalık değilse Türk değildir. bir türkün Atatürkten nefret etmesi Sopalık olduğunun kanıtıdır.
psikologa gitmesi gereken türktür.
kendisine verilen hak ve özgürlükler çok gelen insandır. egemenlik kavramını bilmezler, onun sayesinde babasının ermeni, ya da yunanlı biri olmadığını çözümleyemez, evinde rahatça namazını kılar, onun kurduğu devletin eğitimini alır, tarih dersinde onun zekası ile elin gevurunun elinden bu vatanın nasıl kurtarıldığını görür ama yine de sevmez.

okumazlar bu arkadaşlar çünkü, ders olarak bediuzzamanın risalelerini okurlar, ondan sınav olur, yatıp kalkıp allaha dua edip memleket kurtarılabileceğini sanırlar.

neymiş; arapça olan dili latin alfabesine çevirmiş, eğer çevirmeseymiş herkes kuran öğrenirmiş. eh madem öyleydi de, dil arapça iken okur yazar oranı yüzde kaçtı, şimdi kaç? bunu öğrenmeden, bilmeden atatürkün yaptığı yeniliklerden dolayı onu sevmezler.

neymiş; çanakkale savaşındaki onca şehit olan insanlar ona mal ediliyormuş. savaşta bir kıdem vardır, savaşta bir emreden bir de emir alan vardır, öyle olmasaydı stratejisiz, karanbole savaş mı kazanılırdı? sizin övüp durduğunuz zamanlarda 12 yaşında babasına emir verebilecek fatihler yetişmedi mi? kanuniler yetişmedi mi? allah, din, kuran diye diye, medreselerin içinde insanları sadece kuranla yetiştirene kadar, biraz ilim öğretilseydi, sonradan sonradan o ülkeyi de siz gibiler bozmadı mı?

sizin gibilerin bozduğu ülkeyi, yatın kalkın dua edin de mustafa kemal gibi her yönden kendini geliştirmiş, vatanını milletini seven biri gelip kurtardı, çamur atmadan önce biraz okuyun bilgi edinin.

humeyniyi seviyorsan git irana da ufacık beyninle çık orda atatürkü seviyorum humeyniyi sevmiyorum de bakalım, hangi ülkenin hak ve özgürlükleri seni kısıtlıyor hangisi kısıtlamıyormuş.

edit: ne çok sevmeyen varmış ata'mı ya.. kalkıp gelmez ki siz ve sizin gibilere kara tahta önünde ders versin.
aile tarafından çocukluktan aşılanmış kin ve nefretin sonucu oluşur. tarihi bilgi birikimi olmamasını bırakın, herhangi bir bilgi birikimi yoktur.
ocalan a sayin diye hitap ediyor olmasi kuvvetle muhtemeldir.

edit: niye kötülüyosun yalan mı?
(bkz: yesil ordu)
''kendisine verilen hak ve özgürlükler çok gelen insandır.'' diye bir şey olamaz. Yoksa Dersimdekiler fazla mı yararlandı bu haktan. Bir insanı yüceleştirmek nedendir. Sevip, sevmemek konusu kişinin mahremine kaçar ki bir de o kişilere hakaret etmek neden ''atatürk'ü koruma kanunundaki'' suç ile eş değer değildir. Bu kadar tabulaştırma, M. Kemal'i tanrılaştıracaktır.
itilaf devletlerinin birine mensup olabilme ihtimali yüksektir.
babasının ermeni ya da yunan olmasının insanlık değerleri açısından ne gibi bir sakıncası olduğunu anlayamayan biri olması muhtemeldir.

bu arada mustafa kemal'in de türk olmadığı düşünüldüğünde başka bir etniden olmayla ne alakası var bu kişinin anlamak mümkün değil. kaldı ki türklük etnik bir kategori değildir deyip zırvalayan siz değil misiniz lan? etnik değilse nedir bu "yaşasın türkler sevişti böyle oldum" sıçızlaması!